je ne regrette rien - yağ takım günlüğü

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve je ne regrette rien tarafından 15 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. je ne regrette rien

je ne regrette rien Guest

Merhabalar en azından diyetin düzenli olması için günlük tutmaya karar verdim. Yaklaşık 10-15 gün daha keto devam etmeyi planlıyorum ve bu süre boyunca 600-700 mg arası kafein 12 mg Ventolin son öğünde 250 mg metformin alımım var. Yağ oranı 9 10 civatlarjnda. Aslında keto yerine çok düşük kh li bir beslenme dersek daha doğru olur.
    Bu gün beslenme

Ekli Dosyalar:

Noralisa, egemennn ve Bekci bunu beğendi.
  2. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    hayırlısı olsun.

je ne regrette rien bunu beğendi.
  3. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Waaay waay,takip,bu sıralar forumda keto diyet epey yaygın,başarılar.

4. je ne regrette rien

Teşekkürler.

Ayrıca haftada 5 gün kardio 3 gün full body antrenman. Ant olduğu gün 6 incline 7 hız 20 dakika yürüyüş ant olmadığı zaman 10 dk 7 10-15 9 15-20 arası 7 20-25 arası 9 25-30 arası 7 incline sabit 9 şeklinde Cardio planım var.

Fullbody antrenmanı glikojen depolarını silip süpürdüğü için tercih ediyorum

Bekci bunu beğendi.
  5. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Benimde ketoya geçmeme ince bir çizgi kaldı aslında.bugün yediklerim içinde kh olarak sadece bir tabak salata ve sebze olarak haşlama bir kabak birde dolmalık biber var,bunları diyetten atıp yerine yağ eklesem keto olucak.

6. je ne regrette rien

Dolmalık biber bildiğimiz dolma mı? Yoksa salata kabak tüketilebilir

7. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Hayır sadece biberin kendisi,rengarenk kırmızı sarı yeşil dolmalık biberlerden resimdekilerden.
    --- Mesaj birleştirildi, 15 Ağustos 2014 ---
    Aslında aralıklı olarak keto yapıyorum fakat keton duruma geçicek kadar uzun tutmuyorum,vücudu şaşırtma adına misal çarşamba yükleme yaptım pazartesiye kadar sıfır karbo pazartesi antremanlar başlayınca 120 gr pilav olucak.

Ekli Dosyalar:

• image.jpg
      image.jpg
      Dosya Boyutu:
      175,8 KB
      Görüntüleme:
      435
  8. je ne regrette rien

Bu günlük ÍF denedim ve bana göre olmadığını anladım. Sabah 500 mg metformin diğer öğünlerde 250 mg aldım. Beslenme bu şekilde oldu:

Ekli Dosyalar:

egemennn bunu beğendi.
  9. lordsoth

lordsoth Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Metformin hakkında tecrübelerini alabilir miyim ? Antrenmanda performans artışı sağlıyor mu ?

10. je ne regrette rien

metformini üzerimde 4 farklı şekilde denedim ;
    basit karbonhidrat tüketince hiç bir yan etki olmadı, bunlar dondurma, çikolata gibi besinlerdi
    kompleks karb ile denediğimde bilinçte problemler oldu, saçmalama gibi etkiler gösteri
    0 karb yani şuanki gibi beslendim ve ilk kullandığımda çok fazla yan etki gösterdi, uyku,bilinç karmaşası,zor karar verme,sarhoşluk,ne dediğini tam olarak idrak edememe
    insulini yükseltici tatlandırıcı besinlerle tükettim her hangi bir etkiyle karşılaşmadım

şuanda sanırım vücudum alıştı ve sabahtan beri yaklaşık 1000-1250 mg metformin kullandım her hangi bir yan etki görmedim.gördüğüm zamanlar ilk 2 saat içinde o etkiler ortaya çıkmıştı.
    laktik asidoz mevzusu var böbreklerle alakalı. bol bol su içilmeli şahsen kendimi bildim bileli günde 4 litre saf su 1-1.5 litre civarında yeşil çay,kahve tüketiyorum.
    performans artışı konusuna pek değinmek istemiyorum sonuçta yağ yakımındayım fakat sadece squat ta her zaman ağırlık yükseltesim geliyor tek yararını burada gördüm. 80 kg bar dahil olmadan squata çıktım metforminsiz 70 kg civarlarında seyrediyordum bu pazartesi 85-90 civarına çıkmayı planlıyorum eğer ki yarın yükleme yaparsam..

11. gurbuz1

gurbuz1 Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    43
    Sana öğün başına 250 mg tavsiye etmiştim metformini ama bu kadar düşük karb tükettiğini bilmiyordum bu karb seviyesinde günlük iki sefer 500 mg alsan yeterli olur bence.Bu arada full body'de ne tür hareketler tercih ediyorsun bence tamamen compound hareketlerle 30-40 setlik arnold style full body yap.

12. je ne regrette rien

fullbody tamamen compound üzerine kurulu tek bir izole hareket girmiyorum. şuandaki tek amacım glikojenleri tamamen sıfırlamak ama bu metformini kullandığım süre boyunca karbonhidrat tüketmememe rağmen çok enerjikim.yani glikojen bitmişmi bitmemişmi anlayamıyorum.en azından metformin kullanmadan önce ruh gibi geziyordum şahsen bulk dönemlerindede günlük 2g kadar çıkmayı planlıyorum. arnold style full body antrenmanında kaynak bulamadım var ise rica edeyim atmanı?

13. gurbuz1

gurbuz1 Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    43
    lordsoth ve je ne regrette rien bunu beğendi.
  14. je ne regrette rien

başlıkta belirtmeyi unutmuşum, her cumartesi 23 ten pazar 12 ye kadar cheat günüm oluyor. kaba hesap 13 saatlik bir cheat günü uyguluyorum. bunları daha önce orta basit yüksek kompleks karblar oluşturdu, bu günlük sistem değişikliğine gidip; 100 gr pringles,1 nescafe üçü bir arada. 1000 mg lik tablet metformine sahibim şuanki cheatı tüketirken 500 tükettikten sonra 500 olarak metformin alımım oldu. yarın 11-12 civarlarında bigmac menü tüketmeyi planlıyorum, tüketirken 1000 tükettikten sonra 500 mg gibi bir dozaj uygun gördüm. gerçek diyeti pazartesi başlatıyorum. çook sıkı olacak 1.200 civarını aşmamayı düşünüyorum. sebebi yağ oranı iyice düştü ve 1.500 kalori civarlarında yağ yakamıyorum. kilom sabit kalıyor.

egemennn bunu beğendi.
  15. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    metformin hakkında bir sorum olacak. Benim ve sizin diyetiniz gibi yani idmandan önce karb. olmayan diyetlerde kullanımı ve dozajı nasıl olmalıdır? Konuyu okudum ama göremedim bu konu hakkında bir şey

16. je ne regrette rien

aslında bunun hakkında net bir türkçe kaynak yok. ben ilk başladığımda öğün başına 250 mg ile başladım ve ilk iki gün yan etkilerini çok yüksek düzeyde yaşadım. ve idman öncesi almak gibi saçma sapan bir iş yaptım idmanda bayılacak duruma geldim. sonuçta insulinsiz kullanıyoruz keto tarzı diyetlerde insulin zaten en dip seviyelerde üstüne metformini kullanınca hipoglisemi yaşanılması muhtemel. şöyle bir tavsiye vereyim metformini kullanacaksan ilk önce insulini yükseltici besin ile tüket. sonra kompleks sonra karbsız gibi bir yol izle.

17. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    tam anlayamadım ama benim uyguladığım diyeti gördüyseniz, idman sonrası sürekli yüksek GI'li karb alıyorum zaten. İdman sonrası ve idman sonrası ana öğünde kullanımını öneriyorsunuz galiba. Bir de yatmadan önce de faydalı olabilir kan şekerini düşürüp GH salgısını artırdıgından dolayı. Kaçar mg kullanmayı önerirsiniz bu zamanlamalar da ?

18. je ne regrette rien

Antrenman öncesi keto uyguluyorsun, ilk kullanmaya başladığında metformini keto uygularken alma.
    Metformine ilk başladığında hafiften vücuduna tanıtmak için 250 veya 500 mg ( karb seviyesine göre ) basit karb ile al. ilk gün böyle dene
    2. gün antrenman sonrası ilk besinin yüksek kompleks karb olsun yine karb seviyesine göre 250 veya 500 mg ile kullan. eğer yan etki görmediysen diğer öğünlerinde +250 mg metformin kullanabilirsin.
    3. gün antrenman öncesi keto evresinde sadece sabahki öğününde metformini kullan yağ ve protein mümkünse yüksek olsun. yine kaloriye göre 500 mg alınabilir. ayrıca okuduğum makale yorumlarında metforminin yağ emilimini bloke ettiği bu yüzden vitaminlerin emiliminde bir takım problem çıkabileceği belirtiliyor. ve benexol gibi ürünlerle birlikte kullanmama tavsiyesi veriliyor. ayrıca metformin kullanım süresi boyunca bol bol su tüket, ve ne zaman metformini bırakırsan mutlaka(!) benexol b12 ürününden faydalan. ayrıca laktik asidoz belirtilerine bak. es geçilmeyecek bir problem.

yatmadan önceden ziyade son öğünümde 250 mg tüketiyorum. düşük insulin ve aç karnına uykuya dalarsan yüksek testo,gh ve yağ yakımı meydana gelir. metformin burada sihirli değneğimiz.. ama gürbüz ile konuşmalarımızda kendisinin az miktar basit karb ile 250 mg metformin kullandığında 2 kere hipoglisemi yaşadığını ve soğuk terler içinde uyandığını belirtti. ben uykudan önce kullanmama rağmen böyle bir etki görmedim ama hipoglisemiyi 2 kez bende sabahları yaşadım. ayrıca bazı kaynaklarda yatmadan önce 250 mg yi geçilmemesi gerektiğini kullanıcı yorumlarında okumuştum.

19. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    teşekkürler ilginiz için, şu an uykuluyum biraz, yarın tekrar detaylı bir şekilde inceleyeceğim. Tekrar teşekkürler :)

20. je ne regrette rien

Bu gün antrenman ve beslenme gayet iyiydi. Metforminin etkilerini fazlaca hissettim.
    Daha önce yazdığım 80 kilogram squat bar dahil olmadan 90 bar dahil 105 kg ye çıktım. Ve bu ketojen diyetin mükemmelliğini tekrar gördüm. Diyete bar dahil olmadan 50 kg ile girmiştim. Ve Metforminin diğer etkisi iştahı kapatması o yüzden bugün tekrar ÍF denedim ve beslenmem bu günlük bitmiş bulunmakta. Yüklemeden sonra Ilk gün olduğu için yağı proteinden fazla tuttum. Haftaya hedefim bar dahil olmadan 95 kg squatta. Şimdi uyku süresine kadar yeşil çay, filtre kahve tüketimim olacak. Ayrıca bu gün full body de strong günüydü.

Ekli Dosyalar:

Bekci bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş