Jatomi Türkiye İflas bayrağını açtı..

Konusu 'Spor Salonları' forumundadır ve Can Emre Arslan tarafından 1 Haziran 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. Can Emre Arslan

Can Emre Arslan Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Merkezi yerlerde 8 büyük şubesi ve tam 40 bin üyesi bulunan Jatomi, bir saat içinde tası tarağı toplayıp kepenk indirdi.

TÜRKİYE'DE 40 BİN ÜYESİ VARDI
    Aniden çalışanlarına bir yazı gönderen Jatomi yetkilileri, maaşları da ödemeyeceklerini belirtirken, “Oraları kapatıp gidin” talimatı verdi ve bu arada spor salonlarına gelenler şaşkınlıkla kapılarda kaldı..

Tabiri caizse semt klüplerinin ekmeğine haksız bir rekabet gücü ile darbe vurmaya çalışan Jatomi cezasını buldu. Battı ve Kaçtı.Çalışanların maaşları primleri ödenmedi.

2. Hasan Avni

Hasan Avni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşım aidatını yeni yatırmıştı 800 lira para verdi , şimdide bilgi alamıyormuş.Çalışanlar bile isyan ediyormuş bakalım neler olucak.

3. ottontw

ottontw Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    Geçmiş olsun semt spor salonlarını küçük esnafı kalkındırın ne işiniz var jatomide pidemide

4. imagine40

imagine40 Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Fitness Trainer
    İnsanlar havuzda yüzerken hadi çıkın diyerek kapatılan bir yerden bahsediyoruz. Niteliksiz,finansal açıdan ileriyi göremeyen yöneticilerle ancak bu kadar.
    Türkiye ile bir ortaklığı olmadığı için dava açıp tazminatını çok rahat alır çalışanlar. Fakat aynı şey üyeler için pek geçerli değil. Tutacağın avukat daha pahalıya mal olur.

5. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Spor salonlarından para kazanmak çok zordur. Benim de , 300 den fazla öğrencimin olduğu bir spor salonum var. Boks, Kick Boks, Powerlifting, Body ve Judo eğitimi veriyoruz. Ama kıt kanaat ilerliyoruz.
    Gerçi ben bu işi para kazanmak için açmadım. Bu yüzden rahatım ama para kazanmak için açanların çoğu ciddi sıkıntı çekiyor.

Para kazanmak isteyen, bu işe girişmemeli. Spor salonundan para kazanılmaz. Tabi milleti kekleyip personel training eğitimi falan verirsen o ayrı. :)

6. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    İçimin yağları eridi yemin ederim.

O niteliksiz ve beceriksizlere az bile olmuş, umarım derin bir borç batağına girmişlerdir.

Müşterilere köpek muamelesi çekmek, müşteri kazıklamak, çalışanların tanıdıklarına torpil yapmak, yetersiz temizlik, tesisin kapasitesinin iki katından fazlasına kadar müşteri almak, çakma antrenörlerin bulunması, bunların yarısının işsiz boş ve dolandırıcı tipler olması....

Hak ettiklerini bulmuşlar, olan yine tüketiciye olmuş.

stefan35 bunu beğendi.
  7. thekingsong

thekingsong Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Bunlarin batmasi umrumda degil de , 1 senelik uyelerin maduriyeti ne olacak

8. Can Emre Arslan

Can Emre Arslan Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Macfit'in Jatomiye ait olan 20 şubesine talip olduğu söylentileri var , ama şuan hiç bişey belli değil. Birçok kişi mağdur oldu bakalım neler olucak önümüzdeki günlerde.

9. Gkn_erdem

Gkn_erdem Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    istanbul
    sabah haberlerinde görmüştüm bayaada merak ettim ama hangi şirket olduğunu söylememişlerdi macfit diye düşündüm ama değilmiş. neyseki her iki ihtimalle bile kaybetmiyorum. mahallemizin spor salonuna gidiyorum. zaten bu sporla uğraşanların çoğu böyle mahalle salonlarından başarıyı yakalıyor. büyük salonlarda her zaman paraya önem verirler ticarethane diye düşünürler ilk etapta mahalledekiler ise üyelerine önem verir. ve aynı zamanda daha samimi ve sıcak bir ortamı vardır. bedava yıllık üyelik verseler mahallemdeki salonumdan vaz geçmem.

edit: üye arkadaşlara g.olsun inşallah ücretini geri alabilirler.

Son düzenleme: 1 Haziran 2016
  10. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Salon ne kadar merdivenltı olursa o kadar kalitelidir, hiç işim olmaz ama arkadaşlarımın da anlattıklarına göre iyi olmuş gerçekten

11. dexter03

dexter03 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    ne borç batağı :D para içinde yüzmek tabirini şuan sahipleri yurtdışında gerçekleştiriyor olan yine çalışan personele ve antrenman yapmaya giden insanlara oldu :D

12. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    O kadar günlük güneşlik olsaydı işletmeleri kapatmazlardı hele ki bu şekilde. Dediğin gibi para kazanıyor olan (Türkiye tarafı için konuşuyorum) hiç bir işletme bu tarz bir hareket yapmaz...

Yurtdışındakiler tabiiki yüzecekler ciddi büyük bir firma.

13. zeus66

zeus66 Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Son dakikaya kadar uyelik alimi yaomislar birde,batma degil vurgun resmen 10 20 trilyon arasi bir paradan bahsediliyor

14. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Arkadaşım 1.700 lira vermiş yıllık :D :D kapandı deyince isim vermemişti sanırım oda bu mağdurlardan. Geçmiş olsun

15. Can Emre Arslan

Can Emre Arslan Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Aynen öyle resmen dolandırıcılık
    Yazık günah ya az para değil ve binlerce kişi böyle mağdur.Benim arkadaşta Trump towersta tam kapanırken ordaymış. 2 kutu 2 kg weider almış bide weider bcaa sını almış salonu yağma yapmışlar resmen =)

abseto bunu beğendi.
  16. Huseyin24

Huseyin24 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    Şuan tek mağdur olan şirketin çalıştığı Banka. Eğer bankaya ait blokta şirket parası yoksa yazık; çünkü şirket bankası geri ödeyecek hepsini.

Mağdur olan arkadaşlara önerim;
    Çalıştıkları bankaların Chargeback ( Geri Ödeme ) bölümlerine itiraz dilekçelerini belirtip ( Kredi kartı ile ödeme yapılmışsa. ) ''Hizmet Alamadım'' başlığı ile iletişime geçsinler. Hatta direkt olarak Jatomiyi söz edin, şuan hazırda binlerce geri ödeme itirazı mevcut. Neredeyse herkesin durumdan haberi var.
    Maksimum 90 gün içerisinde Hizmet Alamadı adı altında ödemelerini geri alabilecekler.

17. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    bir spor salonuna asla yıllık 6 aylık üye olunmaz ben her zaman aylık öderim böyle olaylar yaşandığını biliyorum bu ilk değil
    iflas falan etmemiş zaten dolandırma amaçlı bir durum

abseto bunu beğendi.
  18. thekingsong

thekingsong Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    bahsettiginiz 90 gun kurali dolandiriciliklar ile ilgili kanunda gecerlidir , durum hukuga duser oyle geri odeme olabilir buda kisi sayisina gore cok uzun bir surec tabi size ne zaman sure gelirse o zaman geri odeme alabilirsiniz , tuttugunuz avukat parasi giden vakit emek vs de cabasi

19. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Ben olayın şu kısmındayım; 'mahalle salonları daha iyidir. daha çok ilgilenirler. kalite daha iyidir' vs vs....

Acaba senelerdir benim gittiğim, gördüğüm salonlarda bana mı denk gelmedi?

Elbette bu bahsi geçen iyi özelliklere sahip mahalle salonları da vardır. Ancak belki %5 civarıdır...

Mahalle salonlarında;
    Dandik markaların gıda takviyeleri 1'e 5 karla satılır.
    Hocalar gıda takviyesi almayan üyeye üvey evlat muamelesi yapar.
    Belki başlarken antrenman programını yalandan şöyle bir gösterir. Sonra dönüp bakmaz.
    Duşlar wc ler pis olur.
    Salon kalabalık olur. Çalışmaya değil makina, dambıl bulamazsın.
    Dar, havasız salonlar... (Pek çoğu)

Bunlara ek, daha kötüsü, üyelere leblebi gibi steroid önerilir ve satılır.

20. mehmet2576

mehmet2576 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Darısı macfit'in başına. Zaten bu aralar aylığını 35 liraya yapmışlar bornovadaki yerde, birde arkadaşını getir sırt çantasını kap kampanyası var ki dillere destan. İşleri düşen, küçük esnaf taktiği bunlar. Zor durumdalar belli ki. İşleri düzgün olan işletmeler böyle ucuz kampanyaların peşinde koşmaz.

Sayfayı Paylaş