Japonca öğrenmek için ne yapılmalı

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Savaşcı tarafından 14 Eylül 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese selamlar...
    ben liseden yeni mezun oldum. okul ingilizcesi var sadece hafif anlarım anlaşılırım. bu sene yeniden össye gireceğim. inglizceyi daha ileri seviyeye getirmek için zaman ayıramayacağım. önceden yabancı sitelerde yabancılarla çok konuşurdumda bir yıldır hiç konusmak istemiyorum.

ben sadece geleyim. Ben Japonca öğrenmek istiyorum. tabi buda çok iyi olmaz ama şöyle adamı falan söyleye bilsem 48 harflik alfabelerini okuyup anlaya bilsem.(2048 gibi rakamı olan alfabeleride var ama) yani bunun temelini öğrenmek istiyorum. nasıl yapa bilirim bu yıl kursa falan gidemem. zaten kursta heryerde yok galiba.

yardımcı olursanız sevinirim

burada başlangıç buldum foruma da sorayım dedim
    http://www.asyadrama.com/viewtopic.php?f=48&t=289&hilit=japonca

2. coder

coder Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yazılımcı
    Yer:
    istanbul
    Nerde oturuyorsun ? Bulunduğun şehirde Japonca öğreten kurs var mı ? Varsa eğer kursa gitmen senin için en doğru karar olur. Japonca zor bir dil diye düşünüyorum. Nette de fazla kaynak bulabilceğini sanmıyorum. Boşuna zaman kaybı yaşarsın diye düşünüyorum kursa gitmessen. En iyisi kurs için uygun zamanı bekle ve o zaman öğrenmeye başla. Bir de merak ettim niçin Japonca öğrenmek istiyorsun. Bir özel sebebi var mı ?

3. Bench Press

Bench Press Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Özel güvenlik görevlisi
    Yer:
    İstanbul
    Benim arkadaş Japonca kursuna gidiyordu geçen sene. Hatta Japonya'ya bile gitti öğrenmek için. Son kuruşuna kadar da harcadı parasını. :) Ulaşması zor biraz ona. Ulaşabilirsem ve unutmazsam sorarım.

4. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Japonca kolay bir dil değildir. Grammer anlamında kendine has bir dildir. İngilizceymiş, Fransızcaymış benzemez. Sana bir şeyler katacak seviyeye gelmen için çok çalışman gerekir. Hatta sadece Türkiyede yaşanılıp bu dilde ustalaşılacağını düşünmüyorum. Yani başlamadan önce iyi düşün. Japonca öğrenmeye çalışıp merhaba nasılsından öteye geçemeyen çok arkadaşım oldu. Sen ne yapmam gerekli diye sormuşsun. Kesinlikle bir dil kursuna gitmelisin. Ankarada Tömer var mesela. Tabi hangi şehirde yaşıyorsun bilmiyorum. Ama büyük şehirlerde yaşıyorsan eminim çeşitli kurslar vardır. Sana tavsiyem ingilizceni geliştirmen böylece seneye üniversiteye girdiğinde hazırlığı atlayabilirsin. Hem temelin olduğu bir dilde üstüne bir şeyler katman çok dah kolay.Japonya başlayacaksan çok emek harcaman gerekir ki senin önünde bir sınav var.

Sayfayı Paylaş