Japon araştırmacılar gene yaptı yapacağını. Buyrun burdan yakın

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve SAVAŞ74 tarafından 1 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.281
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Musscle Fitnes dergisinin Kasım sayısında okudum.
    Antreman öncesinde değil de, "antreman sonrasında kardiyo yapmak", vücudun yağ yakımını daha çok hızlandırıyormuş.

Bir tabu daha teoriye dönüştü...

Ne yapacağımızı şaşırdık :D

2. mericbkl

mericbkl Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    çok ilginç her ay değişiyor :D hyper_

3. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.705
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    ben evde kendım alısırken kosuyu sona bırakıyordum daha ıyıdı ne anlamda agırlık antremanını ıyıce yapıyordum kosu zaten basıt ınsan saatlerce yurur kosar ama saatlerce agırlık yapamaz sporda once kardıo yapırıyor sonra agırlık baya zorlanıyor bu haberı hcoaya soylerım gorusunu merak edıyorum

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:49 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:44 ----------

Çoğu kadının spor için 1 saat civarında zamanı vardır fakat bu sürede kas yapıp dirençlerini arttırmak ve yağ yakmak isterler. Tek başına cardio veya ağırlık çalışmak bunun için yeterli değildir. Kanıtlar ikisini de sırayla yapmanın gerekliliğni ortaya koymuştur. Bu aslında şaşırtıcı değil çünkü ağırlık çalışmaları kaslar için, cardio ise yağ yakımı için en iyi sonucu almaya yardım ederken, ikisi birlikte uygulanırsa metabolizmayı hızlandırmak için en iyisidir. Cardio ve ağırlık çalışması yorgunluğa neden olur , dolyısı ile önce koşubandını kullanırsanız ağırlık programınız sekteye uğrar ya da tam tersi. Öncelikle amacınızı belirlerseniz cevap kendiliğinden ortaya çıkacaktır. Brigham Young Üniversitesin’den, Micah Drummond yönetimindeki bilim adamları, önce cardio sonra ağırlık çalışanlarda egzersiz sonrası metabolizmanın hızlandığını gördüler ve kalori yakımını hızlandırmak için önce cardio sonra ağırlık çalışmanın doğru olduğu son ucuna vardılar. Bu sıralamanın ( cardio-ağırlık) olumsuz yanı ağırlık antrenmanınız için kaliteli ve yüksek gücünüzün kalmamasıdır. Lunges veya bacak hareketlerini yorgunken veya bacaklarınız jöle gibiyken yapmak zordur. Amacınız yağ yakmak ise o zaman önce cardio yapmak mantıklıdır. Eğer amacınız sıkı, güçlü kaslar ve minimum da yağ oranı ise önce ağırlık çalışıp sonra cardio yapmak en doğrusudur. (IDEA Fitness Journal, April 2007)

internette bunu buldum eski yazı ama mantıklı gibi

4. 007EMRE

007EMRE Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Antrenman sonrasınde daima 5-10 dk koşu bandı yaparım.Kan dolaşımını hızlandırır ve bittikten hemen sonra whey içince çok hızlı bir şekilde protein kan dolaşımına girerek direk kaslara etki eder.Buda daha fazla kas gelişimi demektir.

5. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.281
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    ağırlık antremanının mantığı son setin son tekrarını bitirdiğinizde kasınızda nerdeyse hiç güç kalmaması değil mi?

flexorun deyimiyle, çay bardağını bile kaldıramıyorsanız iyi bir antreman çıkarmışsınız demek değil mi?

eğer antreman mantığı bu ise, antreman sonunda değil koşma yürüyecek durumda bile olmamamız gerekir. e nasıl kardiyo yapacaz?

6. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Yıllardır bizim salonda bu boyle zaten yeni bir şey değilki bu :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:18 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:16 ----------

Ama o çay bardağı olayı anlık bir şey.Ben dumbbell curl dan snra kollarımı serbest bırakırım kendi kendine havaya kalkar :) ama kısa bir süre için bir dahaki sete kaslarım gucunu hisseder.

7. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.705
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    ben salonda hocaya sordum dedı kıme gore yazılmıs bu ne amaçla herkez farklıdır bırı kas yapar bırı yag yakar bırı yıllarca spor yapar bırısı yenı baslamıstır yanı her habere ınanmamak lazım benımkı once kardıo sonra agırlık kardıo once yapmasının nedenı benım nabzımı artırması yanı metebolızmamı hızlandırması ve kılo vermemı saglaması

8. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent

Buda doğru mesela bir vücutcu bulk döneminin sonunda ki kilo verme kardiyoları antremandan sonra yapılır ki antremanda enerji düşüklüğü yaşanmasn ama kilolu ve göbekli birisi için bu söz konusu değildir.O kişi antremandan önce kardiyo yapar.

9. herzeleid

herzeleid Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben antrenman ortasında kardio yapıyorum...

10. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.553
    Ödül Puanları:
    123
    Vücudun çalışmasına bakacak olursak ve doğru beslenirsek 24 saat yağ yanar.

Şiddeti yüksek idmanlarda glikojen harcanır dolayısıyla kişinin yağ metabolizması iyi çalışıyorsa ve insulin direnci gelişmediyse idman sonunda yapılan kardioda güzel yağ yakımı sağlanır.

Yoksa kaslar harcanmaya başlar.

A ve B kişisini birbirinden ayıran en büyük özellik performanslarını etkileyen vücut kimyasının birinde daha az (düşük performans)

Diğerinde Daha iyi (yüksek performans)

Dolayısıyla saygıdeğer arkadaşlarımız sadece bunu kasa bağlamasın. Performans arttirmanın yolları var.

Ayrıca japon araştırmacılar kim ne iş yapar? nasıl belge ve kaynakla bunu açıklayabiliyolar.

İnsan vücudu birdir ve tektir onu birbirinden ayıran özellikler

beslenme koşulları yaşam stilleri ve çevre yapılan egzersizlerin niteliği vs.

Açıklamalar yetersiz kalıyor.

ben derimki idman sonunda kardio yapmayın bunun yerıne idmanda 3 set atacağınıza 5 set hakkıyla atın.

idman sonunda kaslarda çıkan oksijen açığının tamamlanması sayesinde hatırı sayılır oranda yağ yakılır.

illa kardio yapacaksanız sabah saatlerinde yapın 5-6 gibi.

Dolayısıyla vücut yağının en iyi yakılma zamanıda budur. Şeker kullanmadan yapacağınız bir kahvaltı öğlene kadar yağ yakmanızı sağlar.

basit bir deyişle, yemek yiyeceğiniz ana kadar yağ atılır vücuttan.

sabah kardio yapacak kişilerin şeftali suyu gibi şeker oranı düşük kaynakları idmana başlamadan kullanmalarınıda ayriyetten öneririm.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:10 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:06 ----------

Cross fit gibi idmanlarda şiddetin ve yoğunluğun devamlı yüksek tutulması gerektiği idmanlarda

Set aralarında koşma ip atlama yapılabilir. Ancak bu tarz idmanlar çok ciddi disiplin ve bedeni yeterlilik gerektirir.

Bunda yanlış birşey yok.

Önemli olan maksimal nabzı daima yukarıda tutarak büyüme hormonunu arttirarak tetiklemek.

Dolayısıyla idman sonunda yağın harcanması inanılmaz oranda artar ve devamlı iyi beslenerek(kaliteli) yapılırsa

çok kısa zaman zarfları icinde foruma girilebiliyor.

Son düzenleme: 2 Aralık 2010
    Riazor bunu beğendi.
  11. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent

Maximal nabızda kardiyo yapılmaz yalnız :) maximal nabızda bir insan kalbi en fazla 5dk dayanır sonra spazm, burada yanlış yazmıssınız snrm.

12. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    316
    Ödül Puanları:
    0
    kardiyo tabiiki dusuk tempoda olmalı (agırlık egzersizinin peşine olmak koşuluyla konusuyorm). ancak o gun agırlık çalışılmamışsa açık havada kosu yada art arda dinlenerek atılan sprintlerde harika kardiyo egzersizleridir. ayrıca sprintlerin bir faydasıda patlayıcı enerji sarf edildiği için kas yapımına yardımcı olan testosteron hormonunun salınımını oldukça arttırır. iyi çalışmalar saygılarımla ..

13. Bench Press

Bench Press Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Özel güvenlik görevlisi
    Yer:
    İstanbul
    Bilim ilerledikçe daha ne doğru bildiğimiz yanlışlar çıkacak bakalım? Yakın zamana kadar yumurtaya da öcü muamelesi yapıyorlardı,değil mi? :)

Sayfayı Paylaş