Izometrik calısma

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve mjacksonwithus tarafından 5 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. DewiL

DewiL Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    bu konuyu okuduktan snra iyice merak sardım ızometrık çalışmaya daha çok bilgi alabilrsek ok gsl olur :)

2. rodenward

rodenward Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    o zaman izotonik hareketi hic durmadan gerceklesitrdigimiz çalışma, izometrik ise hareketin en zorlandigimiz yerinde 3-5 saniye bekleyip devam ettirdigimiz calisma.
    denemek lazım şaşırtmak için iyi gibi duruyor

3. mjacksonwithus

mjacksonwithus Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    izotonik aynen dusundugun gıbı. izometrik ise biraz farklı dusundugunden. aslında ızometrık hareket ettıremıyecegımız kadar agır cısımlere dayanarak ıttırdıgımız yada cekmeye calıstıgımız hareketler oluyor. mesala deadlift e 500 kg ekleyıp cekmeye calıs eklemlere zarar vermıyecek olcude. Ideali 8x4 3-6 saniye arası %60-80 gucle calısma versıyonudur. tekrar soylıyım cıddı yuk bınıyor eklemlere izometrık calısmada. bundan dolayı denıyen arkadaslar bana gore baslangıc ıcın %50-60 gucle yapmalarını tavsıye ederım.

rodenward bunu beğendi.
  4. rodenward

rodenward Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    dur bidakka :) hammer curlu ele alalım. kaldıramayacağım ağırlık 40 kg diyelim. 5 saniye kaldırmaya çalışıp bırakıyoruz oyle mi :)) ne enteresan şey bu ya

5. kenan_23

kenan_23 Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    28
    ben bir ara denemiştim mevcudu korumaakta başarılı ancak okuduğum bir kaç eserde izometrik çalışma definasyon döneminde ant sonrası vücudu belli periyotlarda kasarak poz vererek belli hareketleri yaparak oluyor gerçi plato döneminde ve hacim çalışmasında vücudu şekle sokmak için kullanılabilir ben faydasını az yapmamam ragmen gördüm

6. coder

coder Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yazılımcı
    Yer:
    istanbul
    Bacak içinde uygulanır mı ?

7. DewiL

DewiL Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    bacak içinde olur denedim şahsen bir duravara yaslandım karşı duvarı bacaklarım la itmeye çalıştım gercekten bayağı ısındı bacak kaslarım ve yooruldular .... bence işe yarayan bir çalışma yöntemi

8. mjacksonwithus

mjacksonwithus Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    ayrıca bacak icin yapabılcegın duvara daya sırtını bacaklarını dızınden 90 derece kır ve dayan laktik acid i hissettiginde son vermelisin. bir kac saniye laktık asıde dayan ve bırak.

9. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Bruce lee izometrik çalışmaları uyguluyormuş. Çok güçlüydü diyolar ya bence bu yüzden. İzometrik hareketlerin çok güç artışı sağladığını okumuştum. Ama sabit duran şeyleri itmeye veya kaldırmaya çalışırken özellikle bilek eklemleri çok zorlanıyor dikkat etmek gerek. Başka uygulayıpta sonuç alan var mı bu yöntemi?

Son düzenleme: 20 Mart 2011
  10. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    izometrik çalışmalar deneyimli sporcular arasında yapılan bir çalışma türüdür...güç arttırmaktan ziyade, sürekli gerilim ile " kuvette dayanıklılık "prensibine hizmet eden bir olay...

ancak, izometrik çalışmaların temel zorlukları:

-uygulanacak "gerilmenin şiddetinin" ve süresinin ne olacağı..

-hareket seçimi...

-nefes sistemi...

bunlar doğru düzenlenmediği taktirde " bıçağın keskin tarafı" zararlı olabilir...((

not : bruce lee 'ye gelince çok kuvvetli olduğunu kim söylüyor?...kim ölçmüş bunu?...doğrudur ,izometrik çalışma (rak sistemleri vb) yaptığı ,ama güçlü olduğu ?!...kim denemiş, halter veya powerlifting ya da güreş müsabakasına mı girmiş?...((

11. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Adını hatırlamıyorum ama bi filmin başrolü için chuck norrisle dövüşmüş ve yenmiş. Hiç gerilmeden çok etkili yumruk atabiliyo videosunu izlemiştim. Genel olarak cüssesine göre çok güçlüydü deniyo.

Son düzenleme: 27 Mart 2011
  12. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    bunlar onu iyi, güçlü dövüşcü mü yapıyor?...
    chuck norris , kim ola ?..

sadece, "non-contact" ,temaslı olmayan "tang so do kökenli" "puan uslü gerçekleştirilen semi-contact turnuva karate dünya şampionu "...7 kez...ama, bu "kontak sistemde "çalışanlar tarafınca baz alınan bi durum değil...

bu arkadaşlar sadece "film artistleri" ve tam vuruşlu sistemler ile ilgileri dahi yok!...

artık kamuoyunun şu "bruce lee "yi, "van damme" ı ," chuck norris "i dünyanın en büyük dövüşcüleri olarak görmelerinden kurtulma vakti gelmedi mi?!...neticede,ortada ciddi bi yanılgı mevcut!..(((

Prometheus676 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş