izmir çiğli taraflarında salon tavsiyesi

Konusu 'İzmir' forumundadır ve bluewolff tarafından 30 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. bluewolff

bluewolff Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba dostlar. İzmire yeni taşındım. Ulukent metrodan cumavasına doğru en yakın metrodan inip metroya yakın bir spor salonuna gitmek istiyorum ilginç bir tarif oldu :) fiyatı uygun, geniş ve kaliteli olursa bi de salonda deadlift yapabilirsem süper olur :) tavsilerinizi bekyorum.

2. bluewolff

bluewolff Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
  3. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Amacın ne. Ne tip salon arıyorsun. Boks, Halter, body,kick boks..?

4. bluewolff

bluewolff Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam ağır deadlift yapmama sorun cıkarmayacak,squat rackli geniş ve fiyatı uygun salon arıyorum. Evet genel anlamda halter kullanıcam kum torbası olursa da güzel olur. Biraz inceledim güzel salonlar karşıyakada galiba.

5. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Squat rackli salon bulmak çok zor. Deadliftte de dediğini yapmak zor. Genelde uyarırlar. Hatta büyük büyük yazarlar, ağırlıkları yere vurmayın diye:)
    Halter salonlarına bakman daha iyi. Karşıyakadaki salonlar caf caflı ama çoğu eksik, donanım açısıdan.
    Birinde olan diğerinde yok.
    Daha önceleri Karşıyaka ve çevresinde 5 farklı salonda çalışmıştım, hepsi eksik.

6. bluewolff

bluewolff Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Anladım hocam, elinize sağlık. Aydında otururken hocanın kafasını yerdim şunu al bunu al diye kapışırdık deadlift yaparken sonunda salonu harika yaptı ben bırakıp geldim :) bu bahsettiğiniz halter salonu crossfit tarzı birşeymi? Karşıyakada falan varmı? Ulukentten karşıyakaya olan yerlere gidebilirim.

7. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Valla ben halter yapmadığım için bilemiyorum ama değişik şehirlerde halter yapan arkadaşlarım var.
    Ağırlıkları gümbür gümbür yere vuruyorlar, squat yapıyorlar, deadlift yapıyorlar facede yayınlıyorlar. Sanırım halter salonları hardcore çalışma için daha uygun.
    Body salonları ise-istisnalar vardır tabi- genelde ağırlıkları vurduğunda gelip uyaran hocalarla dolu. Squat rack yok, deadlift yapamıyorsun...Bir de ağırlıkları vurma diyorlar:)
    Ben Karşıyakadaki salonlarda bench yaparken, bir gün salon sahibi geldi, bu kadar ağırlık kaldırma, kendini incitirsin, benim vazifem seni uyarmak dedi. :) Sonra birkaç defa daha dedi başka günlerde.Ben ağırlığı kaldırıyorum, adam, incinirsin bu kadar kaldırma diyor.
    Lanet olsun deyip salonu bırakmıştım.:)

Benim kendime ait salonum var ama mekan değişikliği yaptık, henüz hazır değil. Ama bizimkisi daha çok kick boks, karate, powerlifting ve crossfit karışımı. Squat rack var biz de. Ağırlıkları da yere vurabilirsin:)
    Ama ben sadece kick boks ve karate dersleri veriyorum.

Benim önceki salona gelen eski halterci bir arkadaş vardı. Ona bir sorayım, tavsiye edeceği yerler varsa halter adına, seni bilgilendiririm.

8. bluewolff

bluewolff Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Düşünceli adammış, senin için başka ne kaldırabilirim deseydiniz yola gelirdi :) ama bizler ne kadar sağır kaplumbağa olsakta "yapamazsın" cılar motivasyonu bozuyor. Kimseyi küçümsemiyorum ama maalesef spor kültürümüz gelişmedi.. Tozlamı yaptın,kendini zorlama,parkeyi kıracaksın...

Neyse bu konuda daha çok konuşulur,bugün crossfit incelemesi yaptım bide sizin salonun hepsinden var tarifiyle işte bu dedim :) alsancak,buca gibi uzak kaçmayacaksa koşa koşa gelirim. Boks ile de ilgileniyorum bu arada :)

Çok güzel olur hocam, başlığı okuyacaklar içinde bilgilendirici olur.

9. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    bence de squat deadlift yapacaksan crossfit salonuna yazıl. fitness salonlarında o işlere sıcak bakılmıyor , squat rack yok zaten hiçbirinde.

10. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    izmir menderes de power house gelebilirsin ben gidiyorum squat rack var
    sabahları salon dolu değil ve deadlift yapabilirsin bende yapıyorum
    öğrenci aylık 75 tl 3 aylık daha ucuz
    izbandan inince otobüse biniyorsun otobüs salonun tam önünde duruyor durak var

11. bluewolff

bluewolff Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Çok uzak kaçıyor hocam
    --- Mesaj birleştirildi, 31 Ağustos 2016 ---
    Karşıyaka taraflarında crossfit salonu varmı? Fiyatları ne kadar bir bilgin varmı dostum?

12. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    crossfit salonunda kafana göre çalışamıyorsun veya çalıştırmıyorlar aklında bulunsun
    bugün gideyim deadlift yapayım diye bir şey yok o gün size hangi hareketler verilmişse onları yapıyorsun

13. bluewolff

bluewolff Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Aynen personal training gibi olduğı içinde fiyatı pek öğrenci işi olmuyor..Ayrıca bir tane var oda alsancakta.. O zaman dvrmchrky ın salonu yada çiğli-demirköprü-nergis-karşıyakada falan bütün salonları inceleyip kararımı veririm sonuçları fotoğrafla buraya atarım bilgilendirici olur.

Sayfayı Paylaş