isteksizlik !!

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve siyahkuşak tarafından 31 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. siyahkuşak

siyahkuşak Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    2009 şubat ayından bu yana severek yapmış olduğum bu sporu son 1 aydır hiç yapamadım...idman,beslenme,motivasyon tamamen bitmiş durumda..
    bu durumu yaşayan arkadaşlar duraklama dönemlerini nasıl atlatıyorlar ?

2. voyager77

voyager77 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    bu akşam spor yapmaya başlamakla ve ilk zamanlar her gün yapmakla

siyahkuşak bunu beğendi.
  3. netugur

netugur Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    gsm - bilişim
    Yer:
    istanbul
    internetten ünlü vg cilerin idman videolarını izle. faydası olur.

siyahkuşak bunu beğendi.
  4. SForever

SForever Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Hepimizin başına geliyor. En kısa sürede antrenmana başla, evde çalışıyorsan güzel müzikler aç eşliğinde çalış. Salona gidiyorsan hocalarınla muhabbet et. İlgini yine vg ye çevirmeye çalış.

siyahkuşak bunu beğendi.
  5. batgun

batgun Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    0
    bence takma her zaman aynı motivaasyonu sağlayamazsın.her zaman formunda olamazsın.sıkılmadan devam:)

siyahkuşak bunu beğendi.
  6. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    Benimde başıma zaman zaman gelen bir durum;

1-2 hafta hiç idman yapmıyor,salonun bile önünden geçmiyorum.İstediğim herşeyi yiyorum-içiyorum.Bunları yaptıktan sonra 2.haftanın sonlarına doğru kesinlikle tekrar başlamak adına muhteşem bir motivasyon oluşuyor.Bir an önce idman yapmak için canatıyorum.

Önemli olan hayatını vücut geliştirme sporuna göre değil, vücut geliştirme sporunu kendi hayatına göre şekillendirmen.Yoksa sürekli gelişmek adına "- yok efendim ev yemeği yemeyeyim, -aman efendim bugün 10gr az protein aldım, - bir dilim pasta yedim, -2000 yerine 2050kcal aldım" gibi düşünürsen bu sporu işkence haline getirirsin zamanla bıkkınlık gelir.

Fc4n35, EsKiMoDeL ve siyahkuşak bunu beğendi.
  7. muscled_girl

muscled_girl Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Bu sorunun en faydalı cözümü partner bence..

siyahkuşak bunu beğendi.
  8. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    üstteki arkdaşa katılıyorum çok fazla kalori hesabı yapıyorsan bi yerden sonra çok sıkıcı olmaya başlıyor sık olmamakla beraber haftada belli günler istediğini yiyip,içmelisin kaçamaklar iyidir.
    en sevdiğim bodybuilder videolarını izlemek büyük bir şevk verir antrenman öncesi.

siyahkuşak bunu beğendi.
  9. iris

iris Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir
    çoğu zaman kin beslendiğim, nefret ettiğim şeyleri aklıma getiririm ben salona gitmeden, bunca zamandır aynı taktiği kullanıyorum, benim için stres atma aracı oluyor, gün içinde stresli yaşantımdan anca bu şekilde uzaklaşabiliyorum.

TaoOfJeetKuneDo ve siyahkuşak bunu beğendi.
  10. siyahkuşak

siyahkuşak Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    dediklerinize katılıyorum...1 sene boyunca çok fazla hesap olaylarına girdim..düzen bozulduğu zaman gereksiz yere gerildim..işin kötü tarafı psikolojiniz kötüyken aynaya baktığınızda 1 sene de hiçbir şey elde edememiş hissine kapılıp daha da uzaklaşıyorsunuz spor dan...1 yıldır yediğim kilolarca tavuk,onlarca yumurta boşunaymış gibi geliyor ...

aslında hangi noktaya geleceğimizi bilememek biraz canını sıkıyor insanın....hepinize sonsuz teşekkürler...en kısa zaman da ,kaldığım yerden devam edeceğim...

11. IGO

IGO Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    2 ay ara verdiğim spora aynada kendimi görmemle beraber geri başladım. Aylarca verilen emeğin göz göre göre ufalması, küçülmesi, kaybolması insanın moralini daha çok bozuyor. Alınan yağlar, vücut şeklinin bozulması, azalan güç, azalan iştah. İsteksizliğin ne kadar zor bi durum olduğunu bilirim, moralin bozuk olması, hayat şartlarının kötüye doğru gitmesi, maddi durumların kötüleşmesi hepsi hayatın gerçekleri fakat insanın yapısındaki en önemli gerçeklerinden birisi de hareket etmek; spor yapmak. Allah yardımcın olsun. En kısa zamanda tekrar spora başlaman dileğiyle...

12. Kspong

Kspong Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Bence kendine güzel bir supplament kombinasyonu yap. Bu sana moral vericektir. Şunu da unutma, uzun süredir ara veriyorsun çok güzel gelişmeye başlıyacaksın başladığında. Bir aylık ara zaten verilmesi gerekiyor diye biliyorum bir süre sonra. Bunu gerilemek olarak düşünme platoyu aşmak için yaptığını düşün. Güzel supplamentlerle ve iyi antremanla kısa sürede ne kadar gelişebileceğini düşün. Bu size destek olabilir. Tabi ben böyle yapardım, sizi bilemem sadece bir öneri. Umarım atlatırsınız.

siyahkuşak bunu beğendi.
  13. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    sanırım dövüş sporu yapıyordun.

vucut gucunun artmasının sana getireceği faydalarıda unutma. zaten karete idmanında kondisyon çalışıyorsun. bunu body idmanındada güç çalışırsın. "1 aylık güç çalışması 1 yıllık pratik çalışması kadar güç getirir."(bir makalede okudum)çok avantaj sağlar.

onun dışında yapın ne nasıl bilmiyorum ama spora başlamadan önceki halini hayal ed ve aynaya bak.

etkisi olur bence

siyahkuşak bunu beğendi.
  14. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Olur ya arada boyle..

1 senede 1 ay ara vermen ıyı zaten..
    Sımdı onemlı olan kafanı toplayıp yenıden baslamak..

Gucunun arttıgını farkedeceksın boyle ara vermelerde ki bu da senın hevesını yerıne getırecektır.. ;)

siyahkuşak bunu beğendi.
  15. nowitzki_41

nowitzki_41 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    florida - in the ayer
    florida ft t-pain - low
    black eyed peas - lets get it started

bence bu 3 müzik seni kendine getirir :)

siyahkuşak bunu beğendi.
  16. MeTaLLiCaT

MeTaLLiCaT Üye

Beğenileri:
    293
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Bilgisayar Müh.
    Yer:
    İzmir
    Bence madem isteksizlik geldi bunu bi dinlenme evresi olarak kabul et ve kendine kızıp yine bu tatili kendine zehir etmekten vazgeç. Bence tamamen uzaklaş çok abartmadan yemek ye biraz diğer şeylerin tadını hatırla hayatta.İdman saatlerini sosyal aktivitelerde kullan,evcil biriysen kaçırdığın filmleri izle,bir kaç hafta sonra kendin bişilerin eksikliğini hissederek geri dön ve çok daha güçlü tazelenmiş bir ruh,motivasyon ve özlemle içindeki aşkı yeniden canlandırıcaksın gibi geliyor ;) Hayatta her an tamamen olumlu yada olumsuz değil fakat biz herbirinin olumlu yanını görürsek çok daha başarılı ve hayatı dolu dolu yaşıyor olabiliriz....

17. JuN1oR-BuilD3r

JuN1oR-BuilD3r Üye

Beğenileri:
    287
    Ödül Puanları:
    73
    >>> özellikle Salon Eve çok yakınsa yada çok uzaksa bu oluyor... Benim salonum tam ortada... salonda çalışan kişileri hatırla amaçlarını tekrar hatırla tekrar düşün arkdaşlarında dediği gibi ünlü v.g cilerin filimlerini izle çalışma stillerine bak... Ben V.G ye başladığımda 3.ayda bu ne biçim iş okadar çalışıyorum yinede hiç bir ölçü ve kilo alamıyorum diyordum taki dayım bana Pumping İron filmini hediye edene kadar... Bazen canım sıkıldığında tekrar tekrar izlerim :) bu bana şevk veriyor yada hep aynı hareketleri yapıyorum bu haftada yapmasam bişey olmaz dediğimimde acaba bu gün salonda şu hareketi uygulasam nasıl olur ? Vücudumu nasıl etkiler diye düşünüyorum bazen arkdaşlarımı salona davet ediyorum bununda baya 1 katkısı oluyor ;) :D

Fc4n35 ve siyahkuşak bunu beğendi.
  18. siyahkuşak

siyahkuşak Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    teşekkür ediyorum tekrardan bütün arkadaşlara....
    bu başlığı açtıktan sonra bir kaç hafta daha devam ettim...hacim almanın ne kadar zor olduğunu öğrenmiş oldum...yediğim onlarca koli yumurta,kilolarca tavuk,prinç vs . rağmen...şunu anladım hayalinizdeki vücuda takviyesiz ulaşmak çok zor..takviye derken 4 kutu (5 lbslik) protein tozu tükettim ayrıca...ama artık bende tükendim...bir süre uzak kalacağım salondan...kafamı toparladığımda sadece fitness için çalışmalar yapacağım..hacim konusunun h sini düşünmek istemiyorum artık..düşünce olarak çok hızlı girdim ve kaybettim...

19. alpztrk

alpztrk Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    38
    hepimizin başına gelen bir olar.. senede 12 ay üstüste kimse çalışmıyor zaten.. insan vücudu makine değil büyük ihtimal yorgunluk yüzünden böyle bir bıtkınlık hissediyorsunuz iyice dinlenin.. bir süre sonra zaten vücut kendisi idman istemeye başlayacaktır.. karamsarlığa kapılmayın belki istediğiniz seviyeye gelemediniz bu aşamaya kadar iyi bir alt yapı oluşturduğunuzu düşünün.. yeniden başladığınızda vücudunuzu daha iyi tanımış olmanızın bir avantaj olduğunu unutmayın beslenmenizi ve antraman programlarınızı buna göre ayarlayın..

vg azim ve emek isteyen bir spor.. en kısa sürede geri dönmenizi temenni ederim

siyahkuşak bunu beğendi.
  20. gameover

gameover Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    0
    animal pump kullan. inanki ağırlıkları ısırasın gelir :)

Sayfayı Paylaş