istediğimizi yiyelim hemde kas geliştirelim

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve efekan tarafından 23 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. efekan

efekan Üye

Beğenileri:
    975
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    KARABÜK
    Sevgili BodyforumTR üyeleri;

uzun süredir düşünüyorum ve araştırıyorum ki body building ile uğraşanların yüksek çoğunluğu pasta kek turta baklava gibi tatlılardan uzak uzak durmaktadır.

nedeni tatlının yol açtığı yağlanmadır,

Yağlanmak Bir Vücut geliştiricinin isteyeceği son şeylerdendir.

benim düşüncem şu insanlar istediğini istediği kadar yesin ama sporunu buna adapte etsin yani günlük tükettiklerine göre kalori hesabına göre günden güne basit değişiklikler gösterebilecek bir program herşeyi çözer gibime geliyor .

eğer bugün dünden iki kat daha fazla pasta yediyseniz iki kaç daha fazla çalışın .

böylece hazlarınızdan vazgeçmeden sporunuzu başarılı bir şekilde devam ettirin .

aslında bi kaç diyetisyenden ve antrenörden yararlanarak böyle bir program oluşturulabilir ve kişilerin kendilerine göre günden güne değişecek şekilde adapte edebilirler.

Benimkisi sadece bir tez sadece bir fikir belki bir başlangıç :)

eminimki bilmediklerim var bu konu hakkında fikirlerinizi esirgemeyip birlikte çok başarılı ve faydalı bir konu ortaya çıkaracağımızı düşünüyorum.

zamanınızı ayırdığınız için teşekkürler :)

2. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    maalesef sana katılamıyorum.çünkü basit şeker gibi bir gıda kısa sürede yağa dönüşmekte bidigimiz gibi.tehlikeli o yüzden.7 aydır yapıyorum.ağzıma 1gr basit şeker sokmadım.mutluyum. proteinlerin aromaları bana yetiyor.belirli formüllerlede güzel karışımlar yapıyorum.hiç bazı tatlılardan geride kalır yanı yok :)

efekan bunu beğendi.
  3. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.076
    Ödül Puanları:
    123
    (bkz:düz mantık) gayet düz bir mantık kurmuşsunuz sevgili efekan.

DEXONİA, Phil_Heath ve efekan bunu beğendi.
  4. efekan

efekan Üye

Beğenileri:
    975
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    KARABÜK
    evet benimkisi sadece basit bir yaklaşım bunun doğrusunu sizlerden öğrenmek için ve bu tip düşünceye sahip kişilerin bilgilenmesi için bu konuyu açtım :) anlıyorum

5. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.076
    Ödül Puanları:
    123
    nasıl sokmadın? idmandan sonra ne yapıyorsunuz peki?

6. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    proteinimdeki basit şeker ve karb. ı kullanıyorum sayın letsev :)

7. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    197
    Ödül Puanları:
    0
    Ben son 1.5 aydır öyle yapıyorum. günlük almam gereken karb ve proteini alıyorum ama ek olarak canım kola ısterse kola da ıcıyorum hatta yanında atıstırmalık bir şeylerde oluyor. biz sonucta olympic yarışmacılar değiliz bence çok normal bunlar. Gerçi benım bi 5 - 6 kg almam gerek belkıde onunda verdiği gazla yıyor olabılırım

8. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    açıkçası bu kişiden kişiye değişen bir konu.ben mezo endo arası bir yapıya sahibim o yüzden hiç mi hiç şekere bulaşmam.ama etrafımda ekto arkadaşlar var allah ne verdiyse yiyor adam.benim gibi beslenmeye dikkat etmek yok. şaşırıyorum gecenin bir saati nutellayla jelibon karıştırıp lays cips ve kolayla yiyen adam da tık yok.karın kaslarıda tıkır benim gibi :D

9. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Bir pasta diliminin kalori miktarına ve bir antrenmanda yaktığımız kaloriye bakarsak pekte mantıklı olmadığını düşünüyorum :)

efekan ve DEXONİA bunu beğendi.
  10. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.076
    Ödül Puanları:
    123
    demek ki basit şekeri bünyenize sokmuşsunuz. sokmamızda gerek zaten yeni başlayanlar forumu okuyor ve yanlış fikir sahibi olablirler. idmandan sonra protein içmenin (yemenin) gerekliliği tartışılıyor ama idmandan sonra basit şeker mutlaka tüketmeliyiz.

11. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Mutlaka diye bir durum yok, ben tüketmiyorum mesela :)

DEXONİA ve Danny Boy bunu beğendi.
  12. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.076
    Ödül Puanları:
    123
    yanlış yapıyorsun o zaman.

13. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    konumuz yiyeceğimiz kalorili yiyecekler.özellikle tatlılar onu kastedtim

14. CranTz

CranTz Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ordu
    idmandan sonra basit şeker mi illaha gerekli ? hiç sanmıyorum

15. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Açıkla da bilelim sebebini, yanlış yapıyorsun deyip kestirip atmakla olmuyor maalesef :)

DEXONİA bunu beğendi.
  16. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.786
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    Sevgili efekan ;

Mantık eğer düz hatta dümdüz :D olarak düşünülürse evet haklısın fakat makine gibi tıkır tıkır işleyen bir sistem değil insan vücudu sürekli farklılaşıyor ve değişim gösteriyor ,

Bu gün diyelim ki 4000kcal aldık ve bizim 2500 almamız gerek 1500 yakmak kolay mı yahu :) saatlerce kardiyo yapmak gerek :) buda katabolizma demek :(

Bence beslenmede fantaziye hiç gerek yok kural basit , protein ağırlıklı , yağı dengede , kompleks karbonhıdratlı bir klasik tarz sporcu beslenmesi :)

Spor sonrası basit k.h alımı ise şart falan değil , gün boyunca kompleks k.h alın zaten yeteri kadar glikojeniniz olur , duyanda sanacak 1.5 saatlik süper ötesi bir antrenman atıyorsunuz , glikojen depolarınızı değil bitirmek çeyreğini tüketebiliyorsanız siz müthiş bir sporcusunuz :)

Saygılarımla , Danny Boy ...

17. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    621
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    İstediğim zaman istediğimi yiyorum gecenin 4'ünde kalkıp 5 dilim baklava yiyip yattığımda olmuştur çok dikkat etmiyorum kalori,basit şeker miktarına ama gram yağlanma yok zaten hacim almayla sıkıntıları olan biriyim birazda kişinin bünyesiyle alakalı bir şey.

18. D.Y

D.Y Üye

Beğenileri:
    456
    Ödül Puanları:
    73
    Ben antrenman gunlerinde bir cheat meal yaparim karb olarak sekerli kurabiye dondurma gibi seyler tuketirim abartmadikdan sonra kilo aldirmiyor gunde 1 sefer en azindan bana...

19. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.076
    Ödül Puanları:
    123
    30 dk lık bir idman yapıp kendinizide fazla yormadan bırakıyorsanız basit şeker almayabilrsiniz. ama idmanın hakkını verip kendinizi tüketiyorsanız şart :). yok değil diyorsanız

http://www.bodyforumtr.com/vbforum/basit-eker-t36358.html?t=36358&highlight=basit+%FEeker

burayı işgal etmeyelim bu başlık altında tartışırız.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:48 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:42 ----------

sevgili Danny Boy; neden http://www.bodyforumtr.com/vbforum/basit-eker-t36358.html?t=36358&highlight=basit+%FEeker bu link altında bu görüşlerinizi dile getirmedinizde. idman sonrası hangi basit şekeri tüketiğinizi örneklediniz ve tavsiyeler verdiniz sorabilrmiyim? ordada basit şeker gerekli değildir tüketmeyin bende tüketmiyorum diyebilirdiniz:).

20. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.786
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    Sevgili letsev ;

Okurken nasıl okuyorsun yada nasıl bir yorumlama yeteneğin var gerçekten takdire değer ...

O başlıkta ne içelim denmiş bende cevap vermişim , şart yazmış mıyım hayır , hatta glikojen depolarınızın doluluğuna göre alın demişim ,

Ki bu başlıkta da almayın yazmadım şart değil yazdım bu ne demek isteyen alsın glikojen depolarını sürekli dolu tutanlar ise almasın bu kadar basit ...

Ben zaten sadece antrenman sonrası değil kafama göre canım ne zaman istese alıyorum basit şeker ... Almıyorum diye bir durum yok , mesela antrenman sonrası madem merak ediyorsun ya üzüm suyu+jelibon yada enerji içeceği+jelibon yiyorum ...

Bir daha link attığında bütün mesajlarımı oku o başlıktaki ....

Saygılarımla , Danny Boy ...

GencGrafiker bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş