Istasyon makinesinde calisirken kablolu egzersizlere dikkat!

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve wolfandman tarafından 9 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. wolfandman

wolfandman Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Bukreș
    Merhabalar

Cok onemli bir hatirlatma ve uyarida bulunma nedeniyle boyle bir baslik actim. Lutfen dikkat;
    Uyesi oldugum spor salonunda genellikle profesyonel veya bașka bir deyișle iri yapili vucut geliștirme sporculari calismaktadir. Tabi bu babalarin calistigi agirlik oranlari bazen uc haneli rakamlara ulasiyor. Haliyle zamanla istasyon makinesindeki kablolarin așinmasina ve daha sik bakim, degișim ihtiyaci duyulmasina neden olmaktadir. Bu spor salonu yonetimi icin onemli bir takip meselesidir aslinda. Calisirken herseyden once guvenlik gelmelidir.
    Fakat gittigim bu salondaki cift tarafli istasyon makinesinde sag taraftaki triceps vs amacli kullanilan kablo yenilendi. Sol taraftaki ayni amaclar icin kullanilan kablo ise henuz yenilenmemis vaziyetteydi. Bugun triceps calismasina baslayan iri yapili arkadaș ikinci veya ucuncu setinde 80 ibaresine takti demir cubugu. Ben de 6-7 metre kadar ileride bulunuyordum. Gormedim ama sanirim agirligi yuklenmesiyle oyle bir ses cikti ki KABLO KOPMUȘTU adam acidan bagirdi ve parmaklarini tutuyordu. Spor salonunun gorunmeyen kosesinden bile duyulan o ses insanlari oraya topladi. Ben șașkinliktan ve ofkeden ne yapacagimi bilemedim. Nasil bir ihmaldir bu!? Ardindan o kișiyi orada goremedim. Sanirim hastaneye yollandi. Akibetini bilmiyorum. Yarin ogrenecegim. Ara sira selamlaștigim ve yardimda bulunup, yardimlar aldigim bir kișiydi. Ne arkadașin ne dușmaninin bașina gelmesini istemeyecegin bir olaydi bu yașanan. Spor salonlarinin bu gibi bakim ve degișim gerektiren konularda daha bilincli ve takipci olmalarini talep ediyorum! Sizde lutfen bu gibi makinelerde calisirken cok ama cok dikkatli olun. KIMSE BIR ZARAR GORMEDEN GEREKLI TEDBIRLER ONCEDEN ALINMALI.

Saglikli guzel gunlere arkadașlar

atakan_irresistable ve winston123 bunu beğendi.
  2. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Allah korusun kazalardan. Tesekkur ederiz önemli bir konu gerçekten. Birçok sakatlığa yol açabilir

3. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    ilginç bir gözlem.. buda beni spor salonu üyeliği için imzalamış bulunduğum sözleşmeyi tekrardan okumaya yöneltiyor. nedeni maddeler arasında kaza ile kopan düşen olağandışı zararlardan işletmenin mesuliyet kabul edip etmediğidir.

başımıza gelmeden öğrenmiş olduk. tecrübelerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş