Istanbul'u Dar Edecegiz

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve saydam tarafından 14 Kasım 2005 başlatılmıştır.

1. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, dünyanın en medeni ülkesi olarak gördükleri İsviçre'de üzücü olaylarla karşılaştıklarını söyledi. Terim, İstiklal Marşı'nın ıslıklanmasıyla başlayan hadiseler zincirinin kendisine küfüre kadar vardığını söyledi.

Maç sonrasında Stade de Suisse Wankdorf Stadı'ndaki basın toplantısına katılmayan Fatih Terim, milli takımın kamp yaptığı Bellevue Palas Oteli'nde Türk basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. Terim, maç öncesi ve sonrasında üzücü olaylarla karşılaştıklarını belirterek, "Dünyanın en medeni ülkesine geldiğimizi zannediyorduk ama gördüklerimiz bizi üzdü. İstiklal Marşı'nın ıslıklanmasıyla başlayan hadiseler zinciri bana küfüre kadar vardı. Maçtan sonra hakemle konuşurken rakibin 9 numaralı oyuncusu Frei küfür etti. Ben hayatım boyunca hiç bir oyuncuyla muhatap olmadım, ancak benim aileme küfür edecek kimse de olmadı. Maçtan sonra soyunma odasında Senderos da topu bize doğru vurdu. Oyun içinde İsviçreli futbolcular, agresif hareketlerde bulundu" dedi.

Maçta, rakibin kendilerinden daha istekli olduğunu ifade eden Terim,"Oyuna iyi başladık. İlk yarının son 3 dakikasına kadar 0-0 berabere gidiyordu. Daha sonra Fransa'ya attıkları gole benzer bir gol attılar. 2. yarının ilk 20 dakikasında da biz hamle yaptık ancak sonunda 2. golü yedik. Skor 1-0'ken penaltımız verilse farklı olurdu. Ben Hakan'la konuştum. Televizyondan izleyen arkadaşlara sordum. Hakan, orada rakibine dokunmamış ve rakibi eliyle oynamış. Bugün, biz iyi oynamadık. Ama hakem bizim oyunumuzla ilgilenmeyip gördüğünü çalmalıydı. Hakemi bahane etmek istemiyorum, ancak hakem konusunda fazla iyimser değilim" diye konuştu.

Kesinlikle pes etmeyeceklerini kaydeden Fatih Terim, "2-0'lık skor, İstanbul'da İsviçre'ye yetmeyebilir. İstanbul'da bizimle beraber o coşkuyu yaşayacak, bize inanacak 60 bin kişiye ihtiyacımız var. Erken bulacağımız bir golle olayın seyri değişebilir'' dedi.
    İsviçre karşısında bazı oyuncuların beklediği performansı sergileyemediğini belirten Fatih Terim, "Rakip, 1-0'a razıyken, biz 2. golü yedik. Bu, affedilecek gibi değil. Bazı arkadaşlarımız burada borçlu oldukları coşkuyu İstanbul'a yansıtacaklar. Belki böyle bitmesi daha hoş olacak. İstanbul'da bize Emre ile Hamit de katılacak. Onlara Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı'nı dar etmeliyiz'' dedi.

Sayfayı Paylaş