ISSA (International Sports Science Association) personal trainer certification

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve batmanovic tarafından 21 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. batmanovic

batmanovic Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    AKADEMİK FİTNESS VE BODY BUİLDİNG EĞİTİM KURSU
    ISSA ( CERTİFİED FİTNESS TRAİNER COURSES [CFT] )

turkiyede de cd ve kitap olarak satılan bu eğitimin sonunda amerikadan sertifika alıyoruz. satıcılar bununla kendi salonumuzu açabileceğimizi ve antrenorluk yapabileceğimizi söyluyorlar. duyan bilen var mıdır akadaşlar geçerliliği varmıdır bunun turkiyede? issaonline.com

tam olarak doğru yeri bulamadım konu yanlış yerdeyse taşınabilir kusura bakmayın..

2. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Sertifika alabileceginiz farkli kuruluslar var, ISSA da bunlardan biri. Yalniz amerikada sertifika alabilmek icin AED egitimi almis olmaniz gerekiyor, bunun icin de fiziksel olarak amerikada olup sinava girmelisiniz. Tamami ile online olan sertifikayi kimse ciddiye almaz. Yazili sinav merkezleri var, onlara katilip belli yukumlulukleri yerine getirdikten ve bahsettigim musterinin sagligi ile ilgili egitimleri aldiktan sonra ancak gecerliligi olan bir sertifika alabilirsiniz.

Despo bunu beğendi.
  3. batmanovic

batmanovic Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    nereye başvurmak gereklidir böyle bir sertifika almak için,
    yaz sonuna salon açmayı planlıyorum insallah, bu konuda bilgi eksiğim var

4. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Bildigim kadari ile federasyonun cesitli kademelerde antrenorluk egitimleri oluyor. Duyurular bolumunde daha detayli bilgi bulabilirsiniz.

5. kurenator

kurenator Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    ist
    2.kademe antrenörlük belgeniz olması gerekiyor.

6. batmanovic

batmanovic Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yani kesin olarak söyleyebilirmiyiz yurdışından alınan bu sertifikayla turkiyede salon açılamaz. 2bin liraya mal ediyorlar bunu ve salon açabilirsiniz diyorlar satanlar, demekki milleti kandırıyorlar

7. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Federasyona telefon acip sorun bana kalirsa, federasyonun kanunlarinda acik varsa bunu bilemem, belki de adamlar uydurmuyorlardir. Ama dedigim gibi, bu isi bilen biri intertten online alinmis sertifikayi kaale almaz. Salon acma konusunda kararli iseniz federasyondan sertifika almakta fayda var. Salon acmaniz icin sertifika almaniz bile gerekmiyor olabilir ama hocalik yapmak icin sart olabilir. Sonucta her salon sahibinin antrenor olmasi gerekmiyordur diye tahmin ediyorum, spor salonu dediginiz yer de herhalde isletme tuzuklerine tabiidir.

Ben Turkiye'de yasamiyorum, bu konuda sanirim Flexor ya da diger sertifikali antronorlerimiz daha detayli bilgi verebilirler.

batmanovic bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş