interval koşu sonrası ağrı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve M.Ozge tarafından 30 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. M.Ozge

M.Ozge Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Selam herkese, gün aşırı 3 km tempolu yürüyüp ayrıca 5 km interval koşu yapıyordum. buraya kadar bi sorun yoktu, hatta başladığımdan beri daha enerjik olduğumu hissediyordum. ama interval koşuyu her gün yapmaya başladığımdan beri -beslenmeme de gayet dikkat etmeme rağmen- sabahları yataktan kalkarken aşırı yorgun hissetmeye başladım ve sol bacağımın üzerine basarken dizimin ön tarafında (kemikte sanırım) bi ağrı başgösterdi. ağrı sadece sabahları rahatsız edici düzeyde oluyor ama gün içinde hareket ettikçe hissetmiyorum. bunun nedeni ne ola ki? şimdiden teşekkür :rolleyes:

2. Raskolnikov1

Raskolnikov1 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    İnterval koşuyu hergün yapmandan kaynaklanıyor haftada 3 gün max 4 gün yapmanı öneririm

M.Ozge bunu beğendi.
  3. M.Ozge

M.Ozge Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Sanki benim durum çok da basit değil gibi.. Bu akşam çıktığımda hiç bir şekilde koşamadım.. Sanırım doktora gitmeliyim. :(

4. stamina09

stamina09 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    kemik ödemi olabilir tıpa tıp anlattığın aynı şeyi yaşamıştım sabah kalkınca ayağım düz açılmıyordu dizim o derece kasılıyordu ama hareket edip ısındıkça o bölge geçiyordu halı sahada kayıp düşmüştüm ayağım L şeklini aldı ucuz atlattım ondan sonra başlamıştı ancak halen daha yürürken bazen hissediyorum sanki o bacağım biraz daha güçsüz yada biraz daha kısaymış böyle yarım cm gibi bir zorlanma oluyor bazen çok hafif bi incelme de oldu diğer bacağıma göre kas erimesi olabilir bir doktora gitmen iyi olur ama ilaçla falan geçiyor ciddi birşey değil eğer dediğim gibiyse

M.Ozge bunu beğendi.
  5. maietnigri

maietnigri Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    3-4 gün ara verin. daha sonra 2-3 günde bir interval koşu yapın. hergün yaptığımda bende de aynı durum olmuştıu.

M.Ozge bunu beğendi.
  6. M.Ozge

M.Ozge Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Tamamdır, biraz ara vereyim geçmezse doktor yolu o zaman.

maietnigri bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş