internette bir program buldum ama aklımda sorular var

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve golddeno tarafından 26 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. golddeno

golddeno Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar ben şimdi nette bir program buldum kollara hacim kazandırmaya yönelik program şöyle

pazartesi :

barbell curl 4x(10-12)
    dumbbell curl 4x(10-12)
    contraction curl 4x(10-12)
    preacher curl 4x(10-12)

triceps pushdown 4x(10-12)
    lying triceps press 4x(10-12)
    bench dips 4x(10-12)

çarşamba :

vücudun diğer bölgelerini çalıştırcam

cuma :

pazartesinin tekrarı

şimdi sorulara gelelim ben bu programla kollarıma hacim kazandırabilirmiyim acaba yoksa hiç uğraşmaya değmez mi büyük kuşkuda kaldım 1 ayımı boşa harcamak istemiyorum 2. sorum ise triceps pushdown hareketi bildiğiniz gibi makinede yapılıyor ben bu programı evde uygulayacağım için istasyonum yok o yüzden bu hareket yerine dumbbell triceps press hareketini yapsam sorun olurmu çünkü hemen hemen birbirlerine benzeyen hareketler birde bu programın amacı bütün konsantrasyonu kollara vermek kola odaklanmak ben kol çalıştığım günler karın egzersizlerime devam etsem sorun olurmu

2. Antony

Antony Üye

Beğenileri:
    556
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ordan-Burdan
    Golddeno bu spora yeni başlamıssın bence forumu oku, arastır, karsılastır kafandaki tüm sorulara forumda yanıt bulabılırsin istedigin herseyi bulabilirsin...

iyi sporlar...

golddeno bunu beğendi.
  3. draxex

draxex Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Bu programı bende görmüştüm ama biceps ve triceps gibi ufak kas gruplarına bu kadar çok egzersiz yapmak yanlış unutmaki diğer kas gruplarını çalıştırırken bu kaslardan yardım alırsın ve çalıştırırsın.Sana tavsiyem dengeli şekilde program yap.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:00 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:56 ----------

Ayrıca kablo ile yaptığın hareketi dumbellada yapabilirsin önemli olan hareketin nereye etki ettiğidir

golddeno bunu beğendi.
  4. CASSER

CASSER Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Muğla
    Yeni başladıysan bu program ağır gelecektir.

5. golddeno

golddeno Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    bu spora yeni başlamadım ama kollarım vücuduma oranla daha hacimsiz olduğu için uygulayım dedim normal bir programım var zaten ve programım ağır gelmez yani amuda kalkıp 10 tane şınav çekebiliyorsam veya sırtıma 20 kglik çanta alıp 15 tekrar yapabiliyorsam sanırım ağır gelmez

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:03 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:01 ----------

vücut ölçülerim

kol : 33

göğüs : 98

omuz : 115

bel : 73

kilo : 60

boy : 175
    sizce eski programıma devam mı edeyim yoksa uygulayımmı

6. draxex

draxex Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Bence kendine başka program yap ve kola hacim kazandırmak istiyorsan az tekrar ile yüksek ağırlıkla çalış

7. CASSER

CASSER Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Muğla

Bu daha iyi oldu kollarınız vücudunuza göre hacimsiz geliyorsa size şuan kullandığınız programdaki kol çalışmalarını değiştirin tüm programı değiştirmeye gerek yok kol için eklemeler yapın sadece.

8. golddeno

golddeno Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    pazartesiye kadar sürem var daha bilgili arkadaşların cevaplamasını bekliyorum kol için daha ne ekleme yapayımki zaten 3 hareket biceps 3 hareket triceps giriyorum antremandan sonra titreme oluyor zaten bayağı yanıyor kaslarım özellikle triceps antremanında ama yinede pazartesiye kadar beklicem kararsızım şuan yarı yarıya

9. CASSER

CASSER Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Muğla
    Hocalarada sor ama çokda fazla bişi yapabilirmisin emin değilim 3 hareket yapıyorum diyorsun yanıyor ve titreme oluyor diyorsun ozaman beslenmene özen göster olmuyorsa takviye al.

10. golddeno

golddeno Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    triceps programım aynı zaten ama bicepste 3 hareket giriyorum beni düşündürende biceps titreme ile beslenmenin ne alakası var anlamadım ve zaten iyi beslendiğimi düşünüyorum

11. CASSER

CASSER Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Muğla
    Beslenmeyle alakası yok biceps için 3 hareket sana uygun şimdilik iyi besleniyorsan çalışmaya devam et bir problem yok.

12. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    kücük kas gruplarına 3 hareket yeterlidir ( yeni baslayanlar haric ) ileri seviye olsan 4 hareket olabilir suan calıstıgın programı yazarsan yardımcı oluruz ama yukardaki programda barbell curl ve dumbell curl var aynı hareket yani farjları biri barbelle yapılması digeride dumbell yapılması eger programında bu ikisi varsa dönüsümlü olarak ekleyebilirsin ama aynı anda ikisine gerek yok

Sayfayı Paylaş