Intermittent Fasting hakkında yardım

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Mahmutkrdnz tarafından 19 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Mahmutkrdnz

Mahmutkrdnz Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Arena Fitness / Trainer
    Yer:
    Adana
    Arkadaşlar Kolay Gelsin 3.5 haftadır definasyondayım.Animal cuts+carnitin alıyorum.Şimdi Ben Intermittent Fasting yapmak istiyorum çünkü yağ yakımı baya yavaşladı.Şimdi öğrenciyim biraz zorlucak gibi beni.16 saatlik açlık 8 saatlk tokluk sistemi var.12.00 de yemek yemeye başlasam saat 20.00 a kadar yesem geri kalan aç. Ant 16.30.00 gibi yapıyorum. Olabilir mi saat 7 ile 4 arasında okuldayım başka sistem varmı çünkü okulda genelde 250-300 gr tavuk vb götürüyorum 1 öğün yani 12 de oda. 2. öğün sıkar gibi okulda 4 ten sonra yiyim diyorum geri kalanını.Bide 24/24 sistem var 1 gün açsın bir gün tıkabasa yiyorsun ama kafama fazla yatmadı o.

2. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Kardeşim IF beslenmesi okula gidenler için çok daha uygun bence. Okula hiç yemek götürme eve geldiğinde bütün öğünlerini tüket. 16:00-22:00 arası tüketebilirsin. Açlığa 3-4 günden sonra alışıyorsun. Mesela ben idmanları aç karnına yapıyorum güç olarak azalma hiç yok. Bir uyarı yapayım 6-8 saatte 2000-2500 kalori almak kolay değil sakın 1000-1500 alıp bırakma tamamlamaya çalış yoksa rahatsızlık yaşayabilirsin.

3. Mahmutkrdnz

Mahmutkrdnz Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Arena Fitness / Trainer
    Yer:
    Adana
    1000-1500 cal alırsam zaten kastan eser kalmaz 160-170 gr protein alıyorum normalde inşallah almayı başarırım 4 le 10 arasında bide ben ant. 4.30 da yapıyorum aç mı gidim yoksa biraz yiyimmi şişkinlik açısından.Genelde 1 konserve ton balığıyla kahve içer giderim.

4. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Yabancı forumlarda bu konuyu bayağı araştırdım idmana aç veya tok gitme olayını.. Kaynakların yüzde %51 i tok gitmeyi önersede %49 ü farketmez diyordu. Ben o gün ki idman saatine göre aç veya tok gidiyorum farketmiyor enerji bakımından. İlk 2-3 gün farkedebilir fakat daha sonra alışıyorsun hatta aç karnına idman yapmak benim daha çok hoşuma gidiyor. İdmana girmeden önce filtre kahve içilebilir tabi yorgun hissediyorsak.
    Edit: Ekleme

5. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    ben bu diyeti 5.5 ay yaptım, sadece 3 veya 4 kere tok idman yaptım ve açken hissetiğim enerjinin çok altındaydı. Şuan full day gitsemde mayıs gibi İf'e geçicem. Şunu söyleyim İf'in olayı zaten aç idman, (Kardiyo hariç, yüksek yoğunlukta yapmıyorsan hafif tempo kardiyo sorun olmaz) ben 16/8 ile başlayıp 20/4'e kadar indirmiştim hiçbir sorun hissetmedim. Ancak ben örneğin yemek yediğim saatlerde 3500-4000 yerine göre 4500 kalori alıyordum.

Yediklerim; Yumurta, zeytin yağlı salata, tavuk, et veya balık ızgara, patates haşlanmış tereyağlı, bulgur, kuru yemiş çeşitleri ve kreatin tüketiyordum miktarlar gününe göre değişiyordu.
    eğer ki karbları sıfırlarsan veya çok azaltırsan yeme aralığını uzun tut fazla aç bırakma ama aç idman yap ve kardiyo'yu çok abartma için geçmesin.

6. Mahmutkrdnz

Mahmutkrdnz Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Arena Fitness / Trainer
    Yer:
    Adana
    ben şuan 20-50 gr carb 160-200 protein 15-25gr civarıda yağ alıyorum.Böyle devammı edimmi low carb +if .Supplement olarak şuan iso alamadıgım için protein kesecem. Animal cuts+carnitin bide amino 2700 haftayada cla alacam.

7. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Karbonhidrati yükseltmelisin. Maximum aldigin kalori 1200 civari senin o zaman.
    Yaglarida yukseltmeni oneririm ceviz findik badem zeytinyagi olarak alabilirsin

2pacist bunu beğendi.
  8. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Ben if yaparken taa 8 saat beslenmenin sonuna koyuyodum antrenmanı. Çünkü o gün 2 öğün yemediysen sabahtan beri aşırı bi mental yorgunluk oluyo ve o da fiziksel yorgunluğa yansıyo ne kadar kahve içsende geçmiyo buna çözüm bulabilsem aslında ben de aç yapmak istiyorum ama işte...

9. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Beslenmenin sonuno koymayı denemedim hiç fakat ağırlık idmanından sonra karbonhidrat ve protein içerikli bir öğün yemek kasların toparlanması adına faydalı olacaktır.

Beslenmende vitamin, mineral ve gerekli yağları alırsan ve en önemlisi uykunu alırsan yorgunluğa atlatacağını düşünüyorum.

10. Mahmutkrdnz

Mahmutkrdnz Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Arena Fitness / Trainer
    Yer:
    Adana
    Benim Merak ettiğim İF de low carb devam edimmi ?

11. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    IF ne yemen gerektiğini söylemez. Deneyerek bulman lazım sana iyi geleni fakat low carb low fat olmaz. Karbonhidratı kısıcaksan yağları ve proteini arttırman lazım. Yani kaloriyi 2000-2500 civarına çıkarman lazım(ortalama biri için)

12. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Aga Karb kısıyorsan halsizlik edebilir. Ancak yeme saatinin sonunda antrenmanda çok iyi bir senaryo değil, çünkü önünde enerji deposu boşalmış kasların yeniden dolması için 16 saat var, bu biraz uzun bir süre. Benim tavsiyem; Gains yapmaya çalışıyorsan, günlük ihtiyacından 500 üste çık. Eğer ki yağ yakımı istiyorsan kalori ihtiyacına denk yada en fazla 200 kalori kıs. Supplement konusuna girmiyorum onu sen gerek duyarsan alırsın birşeyler zaten ama yinede kreatin öneririm.

13. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Yok ya şurayı anlatamadım herhalde. 2 öğün yedim ya gittim ant. Geldim 3. Öğünü yiyip defteri kapatıyodum yani öyle düşünün. Ama şu sınav olayım bitsin yazın tam bi boş adam olarak gezeceğim için 3 aylık tam bi kuruma diyetinde kullanmayı düşünüyorum. İşe yararsa aç olarak yapacağım o zaman

14. Mahmutkrdnz

Mahmutkrdnz Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Arena Fitness / Trainer
    Yer:
    Adana
    Genelde İF definasyon için kullanıyor hacim için kullanan görmedim :)

15. CowardGuy

CowardGuy Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    intermitten fastingde bulk yapılabilir mi ?

16. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Youtubede epey insan var yaptigini gösteren. Yagsiz kutle aliminda epey etkili IF.

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

CowardGuy bunu beğendi.
  17. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    sadece yemesi zor, o 8 saatte çok yedim sanıyosunuz ama aslında 2000 kaloriyi anca vuruyo o yüzden mide hacmi konusunda biraz sıkıntılı yoksa teorik olarak bence gayet etkili

Sayfayı Paylaş