Intermittent Fasting Diyeti ve Spor Sonrası öğünü ..

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve Muhammet Karameşe tarafından 30 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Muhammet Karameşe

Muhammet Karameşe Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Managament Trainee MT
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Arkadaşlar Merhaba ben yaklaşık 2 haftadır bu diyeti uyguluyor sabah 10 , akşam 6 olacak şekilde ayarlayıp yine akşam 8 gibi de hafif aç karına sporumu tamamlıyorum yani 6 dan sonra kahve ve yatmadan önce lor peyniri gibi yada 1 avuç kayısı kuruyemiş kokteyl yer kısaca akşam öğün almam merak ettiğim acaba dogru mu yapiyorum yanlış mı yapiyorum inanın bilmiyorum . Bir ark tavsiyesi ile çok güzel bir prog hazırladım o da görürse kızacak belki de yine de emin olmak istedim en azından fikir olsun mesela ben yemek yemiyorum ama geç saat kuruyemiş yer peşine 100 gr lor + 1 bardak yarım yağlı süt içer yatarım kaldı ki gün içinde sağlıklı yağ almıyorum .Merak ettiğim uzun uzun anlatmaya çalıştıgım Bu diyette bir adam düşünün verdiği yeme aralıgı 10:00 - 18:00 sonrası (20:00 spor)
    yani spordan sonra ben birşey yemiyorum yemek yada öğün olarak yoksa lorumu kuruyemişimi alırım .. bir prb olur mu ..

2. Brewmaster

Brewmaster Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    IF yaparken yeme sureniz sona erdiginde ertesi gün yeme süreniz tekrar başlayana kadar sadece su veya kalori içermeyen diğer içecekler ( şekersiz yeşil çay, sade kahve vb ) içecekler tüketebilirsiniz. Kalori içeren herhangi bir gıda veya gıda takviyesi almanız sindirimi yeniden başlatır ve IF mantığı bozulmuş olur. Yeme süreniz içerisinde (saatin kaç olduğu fark etmez) istediğiniz gibi beslenebilirsiniz. (Kalori sayıyorsanız hedef değerleriniz içinde kalmak koşulu ile)

3. Muhammet Karameşe

Muhammet Karameşe Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Managament Trainee MT
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Anladım hocam tşk ederim spordan sonra mesela ben diyelim ki IF yaptıgımı zannettiğim bir şekilde beslenmeme devam ediyorum o da spordan sonra whey + kuruyemiş + 100grlor fln alıyorum tabii karb sadece kuruyemişten alıyorum bunda bir sakınca var mıdır hocam ..

4. Brewmaster

Brewmaster Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    Yememe sureci icerisinde kalori iceren herhangi bir gıda alırsan, yaptığın IF olmaktan çıkar, normal herhangi bir diyet olur. IF de yememe zaman aralığında her ne amaçla olursa olsun ve yediğin besin ne olursa olsun fark etmez, hiç bir şey yememelisin. Onemli olan yememe süreci içindeki 16-18 saat boyunca sindirimi başlatmamak.

5. Muhammet Karameşe

Muhammet Karameşe Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Managament Trainee MT
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Anlaşılmıştır hocam zaten diyet mi yapılıyor işkence mi çekiliyor anlamadım bu işten birşey. O kadar yediğime içtiğime dikkat ettim kardiyovasküler olmadıkça hiçbirşey olmuyor şimdi sabahları 100 gr beyaz peynir onu Light A çevireceğim yanında 1 adt simit felan yiyorum her allahın günü işten güçten yumurta hazırlanmıyor kahv için hocam bir önerin var mı alternatif sağlıklı

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş