Insanity Workout

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Serhat#24 tarafından 3 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Serhat#24

Serhat#24 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar ben 20 yaşında 184 boyunda 75 kiloluk bir sporcuyum.10 yıldır basketbol oynadım üni.ye geldiğimde amerikan futboluna merak saldım ve 3 yıldır oynuyorum.Dizimdeki ön çapraz bağımı kopardım 2.yılımda.Ameliyat oldum fizik tedavi ve 1yılın ardından kendimi toparladım.

Ancak kendimi daha fazla geliştirmek istiyorum.Vucud geliştirmeyle gecen yaz 4 ay kadar yaptım (ameliyattan çıktıktan 2 ay kadar sonra yani) dahada yavaşladım istediğim çalışma tarzının vg olmadıgını anladım.Bu aralar bu shane t.nin insanity 60 days ve insanity asylum programlarıya p90x programlarına kafayı takmış bulunmaktayım. Yağ oranım yüzde 5 bende ilk gördüğümde inanamamıştım ama üniversitemin spor bölümünde hocalarım tarafımdan ölçüldüm tüm performans testlerimde elimde duruyor.

Bu shane t.nin iki programıda, p90x de elimde bulunuyor. Ama kafamda bazı soru işaretleri var. Yağ oranım az kas oranımda az, yaptıgım spor amerikan futbolu ve dayanıklılık patlayıcılık güç isteyen bir dal, ben bu programları dayanıklılıgımı arttırır diye uygulamayı düşünüyordum fakat sitede yapılan yorumları okuyunca kafam karıştı.Bir deri bir kemik kalmaktan korkar oldum... Sizin bana öneriniz nedir ? Yorumlarınızı bekliyorum. Bu programlar neye yönelik aşırı kilo kaybım olurmu. amacım ne hacimli kas ne de parçalı görünüm. 75 olan kilomu bir 80 yapıp aynı zamanda güçlü dayanıklı seri olabilmek..

2. <Deniz

<Deniz Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Daha dayanıklı olmak istiyorsan tavsiyem hafif kilolarla sık tekrar yap.
    Bu tür programlar bulk döneminden çıkışlarda ve sporu bırakıp artık kilo almış insanlarda uygulanan yağ yakım programı senin ihtiyacın yok thums:

Serhat#24 bunu beğendi.
  3. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    shaunt serisi benim zamanında halada ara sıra uyguladıgım bir program ve üstüne tanımıyorum hiit serisi hızını kondüsyonunu arttırır yag oranın düsük oldugu icin bunu yapsanda beslenmeyle önüne gecebilirisn kilo vermemek icin biraz da arkadasımızın dedigi gibi hafif kilo cok tekrar yaparsan olur

ereniko, Danny Boy ve Serhat#24 bunu beğendi.
  4. Serhat#24

Serhat#24 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    peki bu shaun t.nin 60 günlüğünü ve de 30 günlüğünü uygulamaya başladım diyelim. Hafif kilolarlada sık tekrar yap demişsiniz aynı zamanda aynı gün birde vg mi çalışcam her bölge için yoksa evde kendim dumbıllarla biceps triceps shoulder için 2 ser hareket yapsam yeterlimi ? Yani bu programlar hafanın 6 günü için ayarlı, ben pzt biceps evde dumbıllarla,cars. triceps,cumada shoulder gibisinden.

Birde yemek programı var içinde kendisinin bu yağ yakımına yönelik bir yemek programı sanırım onu nasıl düzenleyebilrim

Birde P90X le aralarındaki fark nedir

Son düzenleme: 3 Haziran 2012
  5. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    kardiyo kas dayanıklılığını arttırır fakat bi miktar kas ve yağ kaybı olacakır bunun için günlük bolca karbonhidrat,yağ ve protein almalısın yani çok yemelisin ve ağırlık antremanını bırakma çok tekrar yap buda dayanıklılığa yöneliktir. zaten az tekrar hacim almada işe yarar bana sorarsan 1 2 yıl vg yapıp hacim al sonra başla amerikan futboluna derim daha güçlü olacağın aşikar

Serhat#24 bunu beğendi.
  6. Serhat#24

Serhat#24 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Amerikan futbolunu 3 yıldır oynuyorum zaten :) o yüzden o önerinizi elemek zorunda kalıcam ama mantıklı olurdu haklısınız.. agırlık antrenmanıyla bu ınsanıty agır gelmezmı ?

7. Serhat#24

Serhat#24 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Selam arkadaşlar tekrardan bugun tanıdıgım bir antrenörümün yazları uygulamamı önerdiği bir ant. programını sizin yorumlamanızı istiyorum lütfen :)

Sabahları Shaun t.nin ınsanity hit cardio programını
    akşamları da her bölgeyi hafif ağırlıklarla 2 şer hareketten 4 x 12 ya da 15 şeklinde çalıştırmamı istedi

yanında aminoasit-bcaa-ve glutamin le destekleyip iyi bir yemek programı yapmamı istedi sizce bu kombinasyonlar ve antrenmanlar nasıl etki eder

birde amino ile bcaa yı toz olarak kullanmakla tablet arasındaki fark nedir çok merak ettiğim bir konu ve bilmediğim ?

aynısını bilemediğim için supplement günlüğünede açtım yanlış yaptıysam affedin

8. Nefretizm

Nefretizm Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaş ben bu insanity antrenman programını kullanarak 2 ayda 113 kilodan 88 kiloya düşmüş bir insanim. (30 yaşındayım 174cm boyundayım)

beachbody ürünlerinin çoğunun hedef kitlesi belli. amerikanın obez insanları. Zaten beachbody ve tayfası (shaunT, tony amca vs ) amerika şu zamanda moda durumda.

insanity ve p90x serilerinin amacı sana kilo verdirerek vücudunu belli bir şekile sokmak.

Bence ideal kilondan 20 kilo fazlan yok ise insanity ile boşuna uğraşma. Benim gibi neredeyse 45 kilo fazlan var ise bir an önce insanitye başla. insanity'nin ilk amacı yağ yakmak ve vücudu sıkılaştırmak. zaten sırf kardiyo hareketlerinden oluşuyor program.

p90x veya p90x2'nin amacı kilo verdirerek biraz daha kaslı vücuda ulaştırmak. Bu kilo verdirmek insanity kadar hızlı değil. haftanın 3 günü kas yapma antrenmanı (yani bu sizin dediğiniz body antrenmanı) iki gün kardiyo bir gün yoga'dan oluşuyor program. Bu p90x'i hem yağlarımı yakayım hemde normal bir kaslı vücudum olsun istiyorsan yapabilirsin.

Birde yeni çıkmış body beast diye bir antrenman programı var. Bu tam body antrenmanı. Zaten paketin içinde protein aminoasit gibi besin takviyeleride geliyor.

reklam gibi olacak ama beachbodynin içinden seçebileceğiniz bir çok antrenmanı var. adamlar hiphopabs diye bir program ile dans ettirerek karın kası yaptırıyor. bayanlara özel turbofire veya chalean gibi bir çok antrenman seçenekleri var.

seayellowstone bunu beğendi.
  9. ereniko

ereniko Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar merhaba. Forumda yeniyim. 19 aydır fitness yapıyorum 167 kilo olarak başladım şu anda 97 kiloyum boyum 1.78 22 yaşındayım. Sürekli az ağırlık çok tekrar programlar uyguladım idmandan önce cardio yaptım. Programım sürekli değişti. Şu anda idmandan önce 30dk 8.5km/h koşu bacaklarda/20 göğüs-kanat/15 biceps,triceps ve omuzda/12 tekrarlı program uyguluyorum. (göğüs-pazu)(kanat-triceps) (omuz-bacak) sadece bacak günlerinde mide çalışmıyorum. Haftanın 3 günü de interval koşu yapıyorum 11.5km/h koşu 6km/h yürüyüş 1er dk. bazı günler de de 20-30 km arası dışarıda bisiklet sürüyorum bu da 1-1.5 saat sürüyor.sigara içmiyorum çok nadiralkol tüketiyorum alkol aldıgım gunlerin ertesinde spor yapmıyorum. Protein ağırlıklı beslenmeye çalışıyorum kgx1-.15gr kadar.

Sizce Ben şu anda insanity workout yapabilir miyim? Elimde 14 vidyonun bulunduğu set var fakat nereden nasıl başlıycam bilmiyorum. Aranızda deneyimli olan arkadaşlardan bana bi yol göstermesini rica ediyorum. İnsnaity workout yaparsam diğer aktiviteleri ve salona aramı vermeliyim?

Sayfayı Paylaş