Insanity workout +okul beslenme sıkıntı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Clean tarafından 1 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Clean

Clean Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba arkadaslar bugun insanity workouta başladım ilk gunumdu yani simdi benim sorunum okuldan gelince beslenmeyi nasil halledecegiz orda sikintim var yas 17 boy 176 kilo 80 bel 96 göğüs 101 bealenmem su sekilde
    Kahvaltı 07.45
    1 tam yumurta peynir sekersiz cay 1 dilim cavdar ekmeği
    Öğle 12.20
    Okulda olduğum icin ekmek arasi bir seyler aliyorum yediklerim degisiyor
    Evet simdi sikinti devreye giriyor :) okuldan geldigim saat 3 antrenman yapmadan bir seyler yiyip mi baslamam gerekiyor yoksa oglen yedigim tutar mi sizden bu konuda yardim istiyorum
    Aksam 18.00 - 19.00
    Arasi yiyorum klasik olacak ama evde ne varsa yiyorum tabi aksam oldugu icin cok yuklenmemeye ozen gosteriyorum
    Aksam yemeginden sonra kuruyemis yiyorum karisik bu biraz fazla oluyor ama azaltmaya calisiyorum yemekten sonra normal siyah cay iciyorum ve yatiyorum :) simdiden tesekkurler arkadaslar amacim yağ yakimi saglayip vucudumu forma kavusturmak..iyi forumlar.
    Edit : Tabi bol bol su :)

2. cihatornek

cihatornek Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Kütahya
    protein alımı çok az kardeşim özelliklede kahvaltıda...Ayrıca ekmek olayı seni biraz sıkıntıya sokar gibi görünüyor.Kuruyemiş iyidir faydalıdır ama badem yemen yegane tavsiyemdir.Ayrıca yemeklerini akşamdan hazırlayıp kaplara koyup saatin geldikçe yiyebilirsin.Herkes kantinden hamburger yerken sen oturur bulgur tavuk yersin :) ama farkın üçgen olmandadır :) neyse uzatmıyım.yemeklerini akşamdan hazırlayıp kaplara koyup saati geldikçe yersen senin için cok faydalı olur.Proteini artırman gerekiyor iyi sporlar.

Clean bunu beğendi.
  3. Clean

Clean Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Anladım proteini arttiracagim cok tesekkur ediyorum gercekten peki bu okuldan geldigimde yapmaliyim insanity e baslamadan once yiyip 1 saat sonrami baslasam yoksa gelir gelmezmi baslayip bitince yesem ne onerirsiniz bu konuda

4. cihatornek

cihatornek Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Kütahya
    antrenman saatinden minimum 1.5 saat önce karbonhidrat ve protein alımı yapılmalı...yani okuldan geldikten sonra antrenman öncesi öğünü yiyip 2 saat sonra antrenman yapmak mantıklı bir davranış olacaktır...

5. Clean

Clean Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Degerli yorumunuz icin cok tesekkur ederim soyle bir sistem izlesem 12.20 gibi okulda ekmek arasi bir sey yiyorum bu problemi cozene kadar tabi eve geldigimde direk baslasam spora veya ufak capli bir sey yesem mesela meyva tob baligi vs ardindan yarim saat sonra spora baslasam nedeni fazla ana yemek yemis oluyorum o bakimdan tekrardan teaekkur ederim..

6. mJKinq

mJKinq Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Ayni durum bendede var bende bugun basladim baya zorluydu fit test bacaklar acisindan ogle arasi yemekler cok kalorili oluyor 12.30 gibi yiyorum 4.30 da antrenman yapacagim yarin antrenman sonrasi salata yogurt gibisinden bir seyler atistirmayi dusunuyorum.

SM-N900 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. cihatornek

cihatornek Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Kütahya
    ekmek arası olayını çöz derim.iyi sporlar

8. Clean

Clean Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    teşekkür ediyorum çözeceğim en kısa zamanda bir sorum daha olacak sıkılmadıysanız benden :) antrenmanımı şimdi bitirdim 2.günü ardından 2 parça bitter çikolata 1 kutu yağı alınmış ton balığı ve 3 çatal çökelek aldım acaba idmandan sonra yorgunluğum gitsin diye aldığım besinler fazla mı kaçtı yoksa normal mi akşamda göğüs yiyeceğim tekrardan teşekkürler iyi forumlar..

9. cihatornek

cihatornek Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Kütahya
    aldıkların biraz kötü gibi geldi bana.antrenmandan hemen sonra bir ölçek whey proteini ve yanında muz yiyebilirsin.whey proteinin yok ise sadece muzda seni idare eder.Antrenmandan sonraki 2 saattede karbonhidrat protein içeren güzel bir öğünle günü kapatırsın.:) ( bulgur tavuk göğüsü gibi ) haa birde yatmadan önceki lor peynirini unutmamakta fayda var :)

10. moquzHan

moquzHan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Karbonhidratı kes yada azalt. Ve karbonhidratı kaliteli karblardan al. Ekmek yerine pilav, makarna patates ye. Ekmek yarardan çok zarardır.

11. Clean

Clean Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    anladım değerli yorumlarınız için teşekkür ederim bugünde kahvaltıda fındık ezmesi yedim 2 çatal enerji verir diye bir etkisini göremedim etkisini görebileceğim kahvaltıda ye dediğiniz bir besin var mıdır bir de antrenmandan sonra muzun alternatifleri neler olabilir bu konuda da yardımınıza ihtiyacım var şimdiden teşekkürler iyi forumlar.

12. moquzHan

moquzHan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Antremandan önce 100gr karbonhidratı geçmecek şeyler tüketebilirsin enerji için. (bknz: 120gr pilav) Yada doğal yağlar ile beslenip enerji sağlayabilirsiniz. (1 yemek kaşığı zeytin yağı yahut kuruyemişler)

Saygılar.

Sayfayı Paylaş