Insülin: Aynı gün hem kas inşaası hem de yağ yakımı nasıl yapılır?

Konusu 'Türkceye Çevirilen Yazilar' forumundadır ve demir00 tarafından 7 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 95 üye.
  1. Kılıcoglu

Kılıcoglu Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    SElam arkadaslar bu konuda uzman bir kişiyle konusmustum bunun metabolizmaya aykırı oldugunu söyledi hem anabolik hem katabolik sürecin insan vücudunda olmasının mümkün olmadıgını anlattı zaten yarım asırlık vg tarihi bulk ve definasyon diye ikiye ayrılmazdı degil mi ? Ha bide bunu mümkün kılan tek sey dışarıdan Growth Hormone alımıymış.

Blonde bunu beğendi.
  2. antinkuntin

antinkuntin Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    ODTÜ
    Bu uzman kişi benim biceps, omuz ve göğüs ölçümün 1 cm artarken bel çevremin 3.5 cm küçülmesini nasıl açıklayabilir peki?
    Ben de bunu merak ediyorum (iğneleme yok ciddiyim).

zafer_zaferoglu bunu beğendi.
  3. Onur BABACAN

Onur BABACAN Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    28
    Bu konu, bu forumun tarihinde açılmış en önemli konu bence, belki üçüncü kez baştan sona tekrar okuyorum.

4. mst_mysterious

mst_mysterious Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Çok önemli bir konu gerçekten de ancak çok farklı yorumlar ve düşünceler olduğunu gördüm baştan sona okuduğum kadarıyla.. Forumdaki tecrübeli hocalarımız bu ve benzeri önemli konularda ara ara toparlamalar yaparlarsa daha doğru bilgiler edinilebilir.. Çünkü bilen de bilmeyen de fikrini beyan ediyor;bu yüzden bilgi edinmek isteyenler hangi bilginin doğru olduğu konusunda ikilemde kalıyor..

5inun ve Onur BABACAN bunu beğendi.
  5. Wicca

Wicca Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    yağ tüketmeden yağ yakmak çok ütopik bir durum gibi geliyor bana. Şeker tüketimi konusunda ise, insülin arkadaşımızın da dediği gibi insülin direncini oluşturuyor. Bu da ileriki dönemlerde ciddi sağlık problemlerine neden oluyor. Öte yandan vücudumuzun 15 dakikalık bir kardiyo sürecinde kaybettiği kaloriden çok daha fazlasını, yaklaşık 1 saat süren ve doğru bir çalışma sistemine oturtulmuş iyi bir vücut çalışmasında kaybediyorsunuz. Yağ alımı konusunda ise önerilerim şunlar; anlatılanlardan sıyrılın. Herkes daha iyi bir vücut için un,tuz ve şekerden uzak durulması gerektiğini bilir. Öte yandan herkesin malumudur ki, insülin seviyesini yükseltmek glikojen seviyesini arttıracağı gibi, yağ asitlerinin vücut içindeki üretimini de hızlandıracağından, daha hızlı yağlanmanıza neden olacaktır.

Bu noktada benim tavsiyemse şudur; Şeker, un ve tuz ile ilişkinizi mümkün olduğu kadar seviyeli tutmanızda, tabi haftada 1 gün yapılacak kaçamaklara da müsade göstererek, yararlı yağ tüketmenizi tavsiye edebilirim. Bunlara en basit örnekte sanıyorum zeytin yağıdır.

Son dönem için kendimde gördüğüm değişim ile birlikte zeytinyağı konusunda referans olabilirim. Doymuş yağ içeren ürünlerin tüketimini düşürerek, margarin kullanımını sıfıra indirerek, ayçiçek yağını ise mümkün olduğunca az tutarak daha mükemmel bir forma sahip olabilirsiniz. En azından bu durum benim aylardır ortaya çıkaramadığım karın kaslarım için geçerli diye düşünüyorum.

Herkese iyi çalışmalar, spor dolu bir yaşam dilerim.

sametkoybasi ve Altintren bunu beğendi.
  6. uzerg

uzerg Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Iste burda kast ettigi tam tamina ifye uyuyor oruc olmayan saatlerin icine antrenmani sigdirin hem ghtan faydalanin hem yag yakimi olsun hem de insulinden faydalanin...

7. uzerg

uzerg Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Bosuna kanser hastalarina ketojenik diyet onerilmiyor cok haklisin ancak burda kast edilen bana kalirsa g.indeksi dusuk karbonhidratlar tuketilerekden insulini oynatmak...yoksa kompleks karbonhidratlarla artan insulin ile badit seker ile yapilan insulin spunkin(boyle deniyor galiba) anabolik etkisi ayni oluyormus savas cebeci bir rapor falan sunmustu hatta bunun hakkinda.yani salgilanan insulin miktari ile anabolik etkisi dogru orantili degil...

8. apple

apple Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    Yurtdışı
    Bence antrenmanı akşam yemeğinden hemen önce yapıp, akşam en geç 20.00'de salatalı, sebzeli, proteinli ve yağlı (zeytin) bir yemek yenmeli.
    Dolu dolu yapılan 2 öğün yeterlidir. Leptin hormonuna dokunmamak açısından ara öğün olayını tamamen hayattan çıkarmalı, böylece insülin direnci de kırılmalı (e doğal olarak da dalgalanmalar engellenir).

Intermittent fasting gibi son öğünden diğer güne kadar belli bir saat aralığı bırakılabilir. Mesela sabah 8-9'da, 2-3 yumurtalı (terayağında, zeytinyağında, katkısız pastırmalı vs.), peynirli (abartmadan), bol zeytinli, kuruyemiş (çiğ ceviz, fındık ; tam da memleketiyiz ama yemiyoruz nedense), domates, salatalık, yeşillik (bol ve limon-zeytinyağlı) yenebilir. Kabızlığı önlemek için kuru kayısı (güneşte kurutulan) veya kuru erik yenmeli. Bu kahvaltıyla zaten akşama kadar acıkmazsınız.
    Bu öğünden sonra kahve, çay, su vb. dışında ağaza hiç birşey girmemeli (leptin).
    Akşam da 18.00, 19.00, 20.00 gibi (antrenman sonrası?) akşam yemeği yenebilir. Karbonhidratı sebzelerden alıp kas yıkımını engeller, yağ yakımına yardımcı oluruz. Protein ve yağın önemini yukarda arkadaşlar anlatmış zaten.
    Spordan pek anlamam belki ama bu beslenme olayına çok kafa yordum, sanki bana böyle bir beslenme biçimi daha doğru geliyor. Tabii ki başka fikirlere de açığım.

9. Mtn.K

Mtn.K Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    Türkiye
    Arkadaşlar merhaba öncelikle söylemeliyim ki çok faydalı bir konu olmuş bütün cevapları okudum, fakat sorumun cevabını bulamadım. Benim insülin direncim var. Kahvaltıdan ve akşam yemeğinden sonra birer tane Glucophage 1000mg alıyorum sporum da akşam yemeğinden hemen önce bitiyor ve bi tane glucophage alıyorum yanlış mı yapıyorum? Akşam yemeğinde insülin seviyemi düşük tuttuktan bir süre sonra spor yapıp spordan sonraki öğünümden sonra ilacı alsam daha mı mantıklı olur? Spordan sonra glucophage almam kas kaybına ve yağ yakımına mı yol açıyor? Bu faktörlerin bana hangi konuda avantajı ya da dezavantajı olacak?

10. poyrazozmen98

poyrazozmen98 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Arkdaşlar benim yasim 17 boyum 170 ama 175 olsam güzel olurdu. Fasting ile boyum uzar mı sonuçta vücut GH salgiliyor.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. Secron

Secron Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam ben tip1 diyabet hastasıyım. İnsulin üretimini pankreasım gerçekleştirmiyor ve dışarıdan iğne ile aliyorum gunde 4 sefer. Bu yuzden insulin kontrolum tamamen benim elimde. Spor yapiyorum, insulini spora gore nasil ayarlayabilirim? Yemegimi ve insulini mi hemen spordan sonra mi yapayim mesela? Ayrica insulin direncim yari yariya düştü spora baslayinca, azaltip duruyorum insülini

12. gokofalse

gokofalse Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    "Eger kas insaası sizin oncelikli hedefiniz ise, tum gun yuksek insulin degerlerine sahip olmanız gerekmektedir."

Bu cümleyi yazarken, kasların insülin hormonunun etkilerine karşı direnç kazanabileceğini de hesaba kattınız mı?

13. Altintren

Altintren Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Turizm
    Yer:
    Antalya
    Bence bu soruyu buraya değil, endokrinoloji uzmanına sormalısın. Sağlığınla ilgili çok ciddi bir konu. Yanlış bir uygulama ile böbreklerini karaciğerini veya kalbini iflas ettirebilirsin. Buradaki kişiler doktor değildir. Sitenin uyarısında bile şöyle yazıyor;
    Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir.

14. Npanga

Npanga Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Konu harika arkadaşlar, ben şunu merak ediyorum hemen antreman sonrası alınan dekstroz kaç gr olmalıdır, kiloya bağlıysa, insülin üzerindeki etkisine göre bilimsel olarak alınması gereken oran belli midir?

Sonuçta şekerin ne kadar lanet bir besin(istisnalar haricinde zehir bile denebilir) olduğu artık su götürmez bir gerçek günümüzde. Kesin bilgisi olan üyeler varsa bu konuda aydınlatır umarım.

15. Burak E.

Burak E. Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar definisyonda olan birisi antrenman sonrası bcaa ile üzüm suyu alsa kasları beslemek adına ondan sonra 500mg metformin alsa diyet için nasıl olur ve bazı arkadaşlar yatmadan önce 250mg metformin GH için iyi demiş düşük kan şekeri olacağı için

16. Richarlison

Richarlison Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Ozaman antreman sonrasi pirinc yenebilirmi anli insulin yukseltse sonra yag yakimi devam edermi

Sayfayı Paylaş