Inosine Ve Red Kick

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve speedyboy61 tarafından 12 Şubat 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. speedyboy61

speedyboy61 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar.Performans artırmada ınosine tabletleri ve multipower red kick ne derece etkili.Kullanan arkadaşların yorumları nedir?

2. CENTAUR

CENTAUR Guest

Hakkaten inosin hakkında bilgisi olan yokmu bende merak ediyorum creatin benzeri birşey olsa gerek

Supplementler.com da bu ürün hakkında şöyle bir yazı var

İnosine 500 mg 100 kp olarak satılıyor

Sporcuların yarışmalarda en üst düzeyde performans gösterebilmeleri için sürekli antreman yapmaları gerekmektedir. Antremanlarda performans artırımı için uzun ve yoğun programlar uygulamak gerekmektedir.

İnosin doğal yoldan hücre içindeki ATP (Adenosine Triphosphate) üretimini uyarır. Kısa zaman aralıklarıyla çalışan kasların enerjisi ATP molekülleri tarafından karşılanır. Inosin ayrıca kanın kaslara oksijen taşıma yeteneğini arttırarak vücutta laktik asit oluşumunu ve yorgunluğu azaltır. Antreman performansınızı en üst seviyeye çıkartarak uzun, sert ve yoğun antreman olanağı sağlar.

Oksijen emilimi (%99) hemoglobin'e (kırmızı kan hücreleri) bağlıdır. Hemoglobin oksijeni akciğerlerden alıp, vücudu dolaşarak kan damarlarına taşır. Özel bir madde olan (2-3 DPG) hemoglobini uyararak, oksijenin kas dokularına taşınmasını sağlar. Hemoglobinin uyarılması ve 2-3 DPG üretilmesi için Inosin’e ihtiyaç vardır.

İnosin kullanan erkek ve kadın atletlerde oksijen emiliminin %14 arttığı gözlenmiştir. Performansını artırmayı amaçlayan sporcular için INOSINE ideal bir üründür.

Maksimum etkinliğe ulaştıktan sonra vücut için gerekli besinlere çevrilerek tüketilir. ALINTIDIR

Bu ürünün kullanan veya bilen var mı? Tavsiye eder misiniz yoksa bildiğimiz creatin dahamı iyi veya creatinle kullanılabilir mi? Çokta pahalı bişy değil hani ;) .

3. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    İyi bir açığı yakalamışsın zevkle okudum teşekkürler

4. CENTAUR

CENTAUR Guest

Rica ederim hocam.

5. doctor

doctor Özel Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    53
    inosine eski doğu bloku ülkelerinde bir zamanlar çok popüler olan atletik performansı artıran bir madde yazıldığı gibi dokuların oksijenlenmesini artrır ancak bu daha çok aerobik egzersizin ön planda olduğu sporlar için geçerli bb de ciddi etkisi olmayacaktır 7-8 yıl önce ultimate di galiba tam hatırlayamadım ancak kullandım bir faydasını görmedim

6. CENTAUR

CENTAUR Guest

Yorumun çok mantıklı doctor herhalde pek talep görmemesinin sebebide budur.

7. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Arkadaşlar hocama bugün performans arttıcı sordum multipower'ın redkick adlı ürününü önerdi ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında kullanan varmı ?

8. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Arkadaşlar ürünü aldım bugün.Hiç kimse red kick i duymamış sanırsam.Ürün kafein+guarana+dextoz maltoz içeriyor.Kullanım olarak antreman sırası ve sonrası diyor.Kafein o kadar hızlı kana karışırmı acaba?Guarana hele daha yavaş salınımlı bi madde.Bence antremandan önce içilmeli etkisini göstermesi için.Kafam karıştı siz ne diyosunuz?

9. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Antremandan önce yazıldığı gibi 1 ölçek kullandım öyle çok deli bir performans artışı olmadı.Hatta taşikardiye bile uğramadım(antreman dan önce içttiğim 3 tatlı kaşığı kahve bile bana panik atak yaşatırdı nerdeyse :D).Çok faydalı bi ürün değil bitiriyim bi daha almıycam.Gerçi çokta ucuz pek bişi beklememek lazım 2 ay gidiyor 35 ytl

10. anac10da

anac10da Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    500 gr

Red Kick, en iyi performansı sağlıyabilmeniz için, içeriğindeki kafein ve guarana özü ile gerekli enerjiyi ve dayanıklılığı verecektir...

Kafein en kuvvetli doğal yiyecek kaynağı olarak kabul edilir ve Guarana’nın etkisinin kafeinin 10 katı kadar olduğunu düşünürsek, Red Kick’ in sunacağı performansı hayal bile edemezsiniz. Guarana kafeine göre daha yavaş etki gösterir ama etkisini 6 saate kadar devam ettirir. Red Kick’ in üstün içeriği sayesinde kafeinin çabuk ve patlayıcı etkisini, Guarana’nın ise uzun süren dayanıklı etkisini beraber yaşayacaksınız.
    Kafein merkezi sinir sistemini aktif hale getirir, stres hormonu olan adrenalin ve serbest yağ asitlerini uyarır, bu yolla da yağ oksidasyonu arttırır ve kas glikojen düşüşünü yavaşlatır. Antrenman öncesi ve sırasında alacağınız Red Kick ile Spor yapmanın ve performansın en büyük zevklerini hissedeceksiniz...

• Vücut direnciniz için geliştirilmiş üstün formül!
    • Her porsiyonda 600 mg Guarana ve 96 mg kafein!
    • Yüksek enerji ve patlayıcı kuvvet!
    • Sadece 55 kcal!

Ürün Bilgisi 100 gr içinde 15 g
    (bir serviste)

Enerji 1552 kj/365 kcal 233 kj / 55 kcal

Protein 0,8 g
    < 0,1 g​

Karbonhidrat 82 g
    12 g​

Yağ 0,2 g
    < 0,1 g​

Dietsel Lif 2,0 g
    0,3 g​

Natriyum < 0,1 g
    < 0,1 g​

Guarana Özü 4,0 g
    0,6 g​

Kafein 640 mg
    96 mg​

Vitamin C 180 mg
    27 mg​

Niasin 36 mg
    5,4 mg​

Vitamin E 28 mg
    4,2 mg​

Pantothenic Asit 15 mg
    2,2 mg​

Vitamin B2 11,5 mg
    1,7 mg​

Vitamin B6 4,0 mg
    0,6 mg​

Vitamin B1 2,8 mg
    0,4 mg​

Folasin 360 µg
    54 µg​

Vitamin B12 3,0 µg
    0,4 µg​

* 100 ml içime hazır içecekte: 75 kj / 18 kcal.

Hazırlama 15 g ( bir tatlı kaşığı dolusu ) Red Kick’i 300 ml su ile karıştırınız.

Tavsiye Edilen Tüketim Antrenman öncesi ve sırasında olmak üzere günlük 1 kullanım.

Dikkat Çocuklar için ve kafeine hassasiyeti olanlar için kesinlikle uygun değildir.

CAN-V.E.M. SPORT CENTER
    (Can Vücut Eğitim Merkezi - Büyükçekmece) (0212) 883 90 09
    19 Mayıs Mahallesi - Osmangazi Caddesi -No:28/A Büyükçekmece / İstanbul
    web tasarım netbiryer.com

11. 7354689

7354689 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    redkick i kullanıyorum gercekten bir patlama soz konusu tabi beslenmenize ve uyumanıza dikkat etmezseniz özelliklede bu spor icinizde yoksa alt yapınız yoksa supplementler pek bir fayda etmez sonucta growth hormonu ya da baska bir hormon almıyorsunuz.redkick i tavsiye ederim etkisi yaklasik 6 saat suruyor aldıktan hemen sonra ısınıp sporuma oyle baslıyorum 6 saat surdugu icin yorgunluk hissetmiyorsunuz antrenman sonrası.superset yaparken alınmalı mı? tam bilemiyorum ama sanırım alınmamalı cunku supersetlerin amacı enerjiyi yag yakarak elde etmek bu sebebten dolayı redkick alırsanız vucudunuza gerekli enerjiyi vermis olucaksınız boylece vudunuzda yag yakıp enerji elde etmeye ihtiyac duymicaktır(diye dusunuyorum).

12. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    bu inosin tam olarak kaslara iletilen oksijen miktarını arttırarak güç artışı sağlıyor sanırım anladığım kadarıyla.ultimate'in ürünü de var kullanmaya değer 50lira bir şey.

13. pasha1050

pasha1050 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    İstanbul
    selam dostlar red kick dün sipariş verdim multipowerin bir kaç güne elime geçer l-carnitineyi bitirir bitirmez başlayacagım sonuçları enerji durumumu yazarım yol gösterici olması açısından ben gaspari aminomax 8000 le bu red kick i kombine yapacagım 4yıllık hatta 5yıllık spor hayatım var fakat ara verdim bitik durumdayım şu anda kendime inanamıyorum boyum 1.78 kilo 78 bariz yag yok bende fakat su gögüs uçlarıyla belin yanındaki ufak yaglarıda halletsem mükemmel olacak sorum şu gaspari aminomax 8000 le red kick uyarmı yahut berbat bi kombinemi olur acaba merak içerisindeyim deneyip yorum düşerim ama sizin yorumlarınızda önemli tabiki..

14. pasha1050

pasha1050 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    İstanbul
    red kick patladı beyler beklenen etki olmadı malesef... yine bana göre en iyisi creatin monohydrate...

Sayfayı Paylaş