ince ve zayıf yapılı biriyim

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve nathaniel tarafından 16 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. nathaniel

nathaniel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    1. kardiyo yapmalı mıyım? ağırlık çalışmadan önce mi, sonra mı ve ne kadar sürmeli?
    2. özellikle özen göstermem hareketler neler hacimlenmek adına?

2. Almclskn

Almclskn Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    1-Neden kardiyo yapasın ki? Kilo mu vermek istiyorsun? Orada en fazla bacakların ısınacak. Orada atacağın teri antrenmanda atmalısın. Kardiyo yapacağına al eline 1-2 kilo dambıl kollarını ısındır.
    2-Hareketleri yapmadan önce, beslenmeni düzeltmen lazım. Sen istersen 100 kilo kaldır ama eğer düzgün yemek yemezsen gelişemezsin. Bu yolda yiyeceğin yemekler senin yakıtın olacak. Kompleks karbonhidrata, proteine aban. Eğer neler yiyeceğim dersen bir daha ki mesajında yardımcı olurum.

3. nathaniel

nathaniel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    kardiyoyla ilgili bi spor eğitmeni herkes yapmalı diyordu. en azından ısınmak için. ama benim vücut tipimdekiler için 10 dakikayı geçmemeli demişti. ama yine de koşu bandında yanan kalorileri görünce bi garip oluyorum :D

boyum 1.81 kilom 66. zamanında 71 kiloya kadar çıkmıştım ama bi türlü bunun üstüne çıkamadım aylardır. spora bu hafta başladım daha. ama beslenmemi düzene koydum hemen. artık gerçekten yiyorum. doysam da yiyorum. kahvaltı yapmayı sevmem, en çok ona ağırlık verdim. mesela bugün sabah yulaf ezmesiyle muzu karıştırıp iki kaşık bal ekledim. 1 saat sonra 2 dilim ekmeğe fıstık ezmesi ve kaymak sürdüm, salatalık domates yedim, bi dilim ekmeğe tereyağı ve iki salam koyup yedim, bir ekmek daha yedim. ekmekler tam tahıllı buğday ekmeği bu arada. 3-4 tane ceviz yedim ve bi bardak süt içtim. antrenmandan sonra bi tane tavukgöğsü yedim. hemen arkasından tavuk ve bulgur pilavı yedim dün mesela. aralarda yine aç kalmıyorum. muhakkak meyve, kuruyemiş bi şeyler yiyorum. daha neler yapabilirim?

4. proteinkafa

proteinkafa Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    Ekmof vücut tipi bende senin gibiyim ve boy 180 kilo 58 koşu bandında 5 dakika yürü demişti hoca sonra 9 tane makine var onlarla çalışıyorum 3 hafta öyle yapacaz sonra baska programa geçecez dedi hayırlısı bakalım ne olacaksa

5. Almclskn

Almclskn Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Bence gayet yeterli :) Protein ile kaslarını beslersin, karbonhidrat ile de kilonu alıp hacimlenirsin. Biraz saçma ve komik gelebilir fakat bebek bisküvileri can bebe tarzı şeyler yiyebilirsin. İçlerinde güzel vitaminler var. Yağsız peynire de ağırlık ver kalsiyum ile kemiklerin güçlensin :)
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Ekim 2015 ---
    Büyük ihtimal güçlendirme programı yapıyorsundur. 2 hafta yapsan da yeterli o. Sonra bölgesele geçeceksin ve her gün başka hareketler yapacaksın.

6. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Yeni spora başlayıpta, hocan sana barbell ile çalışmayı öğretmeyip, seni makinelere iteliyorsa kimse kusura bakmasın o hoca falan değildir. Sene olmuş 2015 hatta 2015'te bitmiş hocalar hala doğru düzgün bir harita cizemiyor. 1 barbell 10 makineye bedeldir.

Varolsun Yüce Türk Irkı.

7. proteinkafa

proteinkafa Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    Hiç pazu çalıştırmıyor

8. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    buna anlam getiremedim zaten :D.Gerçi hocalaın programıda ne kadar güvenilirse :)

9. proteinkafa

proteinkafa Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    Hiç pazu yok işte bana verilen program bu
    http://i.hizliresim.com/6880RP.jpg

Çarpı işareti hariç digerlerini yaptırıyor onlarida 3 hafta boyunca full yapacakmışım

10. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Çok çok saçma insan bi bench press felan koyar hiç olmasa çöp program.

11. proteinkafa

proteinkafa Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    Ben kendim proqram yapsam olur mu ki ? Yoksa hocanın dediklerine mi uymam lazım

12. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Ben hoca programlarına güvenmiyorum hepsi baştan savma program kendin yapmanda fayda var.Tabi sen bilirsin

13. proteinkafa

proteinkafa Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    2dk sürmeden programı yazdı . Her gün bunları yapıyorum ha bunlarida yapamda bari pazu hareketleride eklesem olur galiba.

14. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    2 dakikada program mı :D.Baştan savma olduğu burdan belli zaten bence forumdaki programlara göre bir program oluştur derim.

15. proteinkafa

proteinkafa Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    ilk gün gittim başka hocalarda aynı hareketleri gösterdi ertesi gün başka hocalar vardı onlarda aynılarını gösterdi bana bir baktı sana ne yazalım diye sunları yazalım dedi 3 hafta yap sonra gene ölçü alacaz ondan sonra programı degiştirecez dedi. en iyisi ben bir program oluşturayım halter göğüse indirip kaldırıyoruz ya ondan ekliyeyim birde teşekkür ederim.

16. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Yeni başlayanların makinede çalışmasını anlamıyorum zaten.Tamam makine hareketleride yapacaksında hepside öyle olmamalı.Compound egzersizlerde yapmalı.

17. proteinkafa

proteinkafa Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    salon fitness salonu işte sadece halter var 2 tane felan ve dambıll seti felan var işte ama çogu şey makine işte. makinelerle yapıyoruz gayet lüks yer aylık 150TL fakat bulundugum yerde en lüks yer o yüzden yazıldım galiba salonda herkese böyle programlar veriyorlar 3 hafta bunları yap sonra 3 hafta sonra ölçü alınacak ondan sonra yeni program yazarız diyor da hayırlısı olsun

18. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Barbell bench sehpası,squat rack felan bulunuyormu salonda?

19. proteinkafa

proteinkafa Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    bulunuyor da kullandırtmıyor ilk defa salona yazıldım o yüzden galiba bu programı verdi. birde birşey sorsam sana ben şimdi 4 gündür spora gidiyorum yeniyim isimleri bilmiyorum hareketlerin bende 2 gün hep aynısı gösterdikleri için hep aynısını yapıyorum ama sıralaması önemlimi mesela 5 dakika koşu bandında yürüyorum ısınmak için sonra benim yapacagım hangi aletler boşsa onları yapıyorum dolu olanlarıda diger boş olanları bitirdikten sonra seti tamamladıktan sonra yapıyorum sıra önemli mi mesela sırt çalıştık diyelim o bitince bacak makinesi boş oluyor onu yapıyorum oda bitince başka omuz hareketleri yapıyorum felan . benim yapacagım hareketleri ezberledim isimleri bilmesemde ezbere yapıyorum dogru şekilde fakat hangi alet boşsa onu yapıyorum dogru mu yani hareketlerin ilk hangisi ondan sonra hangisi yapılacagı önemli mi ?

20. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Yok önemli deil daha yeni başladığın için 1-2 hafta bu programla devam et bakalım ondan sonra bir program çıkarırsın kendin.

proteinkafa bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş