ince ve kaslı olmak istiyorum?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve tuçe tarafından 6 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. tuçe

tuçe Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    arkadaşlar merhaba öncelikle :) bu sitede bayan arkadaşlarda var mı bilmiyorum ama yaşadığım yer küçük bi yer ve kas geliştirmeyle uğraşan tanıdığımda yok bu yüzden internet yoluyla kafamdaki tonla soruyu gidermek için siteye üye oldum..birsürü soru var kafamda dediğim gibi buda benim ilk konum
    1-ben 50 kilo fazlası olan bi kızım aslında son 3 yılda aldım okiloları strese bağlı bu yüzden merak ediyorum diyetimde hergün 1 yumurta yiyyorum bu beni kilo verene kadar çok kaslandırırmı (inceldikten sonra kaslanmak istiyorumda)

2-zayıfladıktan sora kas çalışmamız sarkık deriyi örneğin karnımı çok sarkık değil ama hafif cıvıklık var neyse kas yaptıktan sonra o kas göbeğime diri bi görünüm verirmi yani gergin ve toparlanmış olurmu?

3-diyelimki istediğimiz gibi kas yaptık yani istediğim görünüme ulaştım sporu ve proteini orda kesip normal yaşamımıza dönebilirmiyiz sporu haftada 2 yaparımda protein kısmından korkuyorum çünkü iri kaslı bi yapıya değil,incecik sıkı kaslı bi yapıya sahip olmak istiyorum

4-günde 1 saat tempolu yürüyüş ve 40 dk elliptical yapıyorum sizce benim kilomda birine göre aşırımı?

5-birde herkes bu spor pahallı diyor beslenme bakımından onu düşünüyorum et yemek yerine yumurta yemek daha ekonomik yani lla et yemek zorundamıyız ?

6-protein tozlarınıda merak ediyorum 2.5 kilo toz aldık diyelim o ne kadar sürede bitebilirki yani bide cidden pahalı türkiyede.. çok mu çabuk bitiyorki bu meret ?

7-proteini aldık diyelim toz yada yemek .ben sadece çok az kollarımsıkılaşsın göbeğim ise bayağı kaslansın istiyorum yani bacaklarım basenim irileşmesin sadece kol ve göbek egzersizi yaparsam aldığım protein yağa dönüşürmü kas yapalım derken verdiklerimide geri almayayım yani illa vücudun her tarafı alınan protein kalorisini yakmak için çalışmalımı ?

8-ince ve kaslı olmam için bu işe kilo verirkenmi başlamak lazım yoksa kiloları tamamiyle verdikten sonra mı?

arkadaşlar lütfen anlayışlı olun daha yeniyim ve inanın forumda gezerken bile konuştuklarınızı anlamam için yanımda sözlük olması lazım:confused: :) o derece anlamıyorum velhasıl incecik ama kaslı kız nasıl olabilirm nası başlıyım ne zaman başlıyım ne kadar yiyyim yardımcı olursanız çok sevinirim hayalimdeki vücudun fotoğrafını yükleyebilirsem yüklerim bu arada:)

2. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Selam tuçe, boy ve kilonu yazarsan daha iyi yardımcı olabiliriz ...

Ve konu açmadan önce keşke bir arama yapsaydın hepsinin cevabı forumda var.

Sorularına cevap vereyim

1- Yumurta yiyerek kaslanamazsın!
    2- Kaslar sarkıntıyı giderir!
    3- Çok çalışarak çok gelişirim düşüncesi yanlıştır bir kere.
    4- Boy kilonu bilmiyorum ama 50kg fazlan varmış bu seni obez yapar aşırı değil
    5- Bu spor pahalı, sadece yumurtadan protein ihtiyacını karşılaman çok hatalı olur yapma
    6- Kullanım ölçeğine göre değişir
    7- Yaptığın çalışmanın yoğunluğuna göre besinlerini ayarlamalısın, vücut sadece proteinden ibaret değil unutma!
    8- Kilo verirken aynı zamanda da kas yapılabilir.

ayrıca incecik ve kaslı kız tabiri nedir ? öyle bir şey yok, fit olmak istiyorsun diyelim şuna.

tuçe bunu beğendi.
  3. tuçe

tuçe Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    çok çok teşekkür ederim evet o tabiri bayağı çok kullanmışım duh ama nasıl tarif edeceğimi bilemiyorum iri olmak istemiyorum kaslanayım derken kısaca bu yüzden üstüne basarak söylemek istedim cevaplarınız için çok teşekkür ederim tekrar :)

4. gs_Deniz1905

gs_Deniz1905 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Kilonu her zaman belirli ölçüde tutmalısın..

Emin ol zayıf olmak kas konusunda şişman olmaktan kötüdür.

Burda erkeklerin verdiği programlarının bir düşük seviyesinde uygulamaya başlayabilirsin kız olman seni erkeklerden çok farklı kılmaz

Kas yapman seni kilolarından bir nebze arındırır ama kesinlikle tam kilo vermezsin :)

tuçe bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş