illallah ettim artık

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve capslock35 tarafından 25 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. capslock35

capslock35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar, haziran başından beri 2 aydır kilo vermeye çalışıyorum
    boyum 1.67
    kilomda 78di
    şu anda 73e düştüm, son 10 gündür kilo kaybım olmadı günde 1000 kalori az almama rağmen(gündelik tüketme miktarından)
    oruçta tutmuyorum bu arada, sahurdada beslenmiyorum ama dün annemin yaptığı gözlemelerden bi tane yedim, yemez olaydım. sabaha tartıldım 74e çıktım inanılır gibi değil. yani ne yapmamı önerirsiniz, 68 civarlarına inmek istiyorum okul başlayana kadar, 1.5 ay zamanım var ama çok sıkıldım bişeyle uğraşıp sonuç alamayınca böyle oluyor moralim aşırı derecede bozuk.

yaş 16 bu arada. her türlü diyete açığım

2. brhmcr

brhmcr Guest

Dusuk kalorili diyetler metabolizma hizini azaltir. Sende bu hataya dusenlerdensin. 1200 kalori asagisi diyetlerde herzaman bu tur riskler vardir.Genelde verilen kilolarda geri alinir.Bu noktada tavsiyem. protein agirlikli, komplex karbo barindiran, iyi huylu yaglari barindiran bir beslenme programina gecmen ve agirlik - kardio idmani ile desteklemen. Beslenme bolumunde ve yeni baslayan bolumde sabit basliklarda genel beslenme programalri ile ilgili fikir edinebilir, kendine bir program cikardiginda bizimle paylasabilir ve yorumlarimizi isteyebilirsin.

3. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Yediğin gözleme sana kilo yapmamıştır kafana takma şişkişnlik oluşmuştur veya tuzlu tükkettiyse su tutmuştur. Kilo kaybetmemene gelincede durmuşsa kilo kaybın 2 3 gün istediğini ye korkma kilo alırım diye 2 3 gün sonra kendini hazır hissettiğinde diyete geri dön. Bunun amacı vücudu şaşırtmak kilo vermeye devam ediceksin böyle yaparsan başarılılar.

4. capslock35

capslock35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    saolasın. denicem biraz zaten yoruldum bi kaç gün mola iyi gelir

5. rtsa

rtsa Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Dostum Öncelikle şunu söylemek istiyorum insanın kilosu günde 1-2 kilo düşüp cıkabilir yani şöyle anlatayım
    sen tartılmadan önce yemek ye ardından 1 lt su iç 2 kilo fazla çıkarsın bu hemen moralini bozmasın bi Wc ye gidersin 500 gr azalırsın vs :D yani 1 gözlemeyle bişey olacağını zannetmiyorum.. :D yardımcı olabildiysem ne mutlu

2157 bunu beğendi.
  6. goril41

goril41 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    6 günde 6 kg

25 kuruşa içirttikleri suyu 1 TL yada en az 0,50 kruşa işetiyorlar ya buna ne dersin?

Suda içme kardeş o zaman:)

6 gün boyunca şöyle yap; daha fazla değil

Her gün domates suyu sık 1 Lt o gün tükensin akşam sabah dahil. Her acıkma nöbetinde 1 bardak yada daha azını iç. Havalar sıcak dolapta tut, dışarı çıkaracaksan termosla çıkar. Domates suyunu sıkarken limon sıkacağında sık, kabuğu olmayacak.

Dedim ya hiç su içme, midedeki asidi yenen domates asidi su içersen etkisini yitirir. Açlığı bir yudumu bile bastırırken domates suyu; 6 günde 3g bağırsak detoksu, kandaki ve kas aralarında asalak dolaşan yağ parçalarını atar, ayrıca 6 gün diyet yaptığından da 3 kg da kalori eksiğinden verirsin. Hiç bir şey yemezsin ve içmezsin. 1 lt yi yetirtmeye bak günler uzun, soğuk içersen yeter. Her gün yeni sık.

Bağırsak detoksu dedim ya yabana atılmasın. Mide göbeğin 1/5 idir. aslen bağırsakta yıllardır yeralan ve kanda kas aralarında duran atıklardır kilo. Göbek; bağırsaktan ibarettir. Lakin bağırsaklar yalnız mideyi izler

Domates suyu midedeki açlık asidini bastırmasından ziyade mideyi büzer. Çok büzer. Ufacık yapar ve bağırsaklar da mideye uyum sağlayarak hacim daraltırlar. Başarılı bir diyet ana okulundan yani hazırlık evresindeki bu altı güne çok şey borçludur. Küçük mide, küçük göbek= çabuk doyum. Bedendeki tüm yağ kitlesi sen eşik ağırlığa bile gelmiş olsan bile miden eğer küçükse mideye uyararak limitin altına inmeni sağlar. Hani şu zor kilo veriyorum noktalarına ulaşınca ne yapsalar bi çare olan kilo verme sorunu var ya. Yağların bedendeki padişahı midenin hacmidir.

Haftada 6 kg ve ara ver. küçük mide sen tıka basa bile yesen mideye uyumsuz hacimdeki bedenin yağ tabakasını atar gider, egzersiz yapmasan bile. çünkü dediğin gibi mide hacmi ile beden yağ hacmi bir orandır ve padişah midedir.

Beden bu altın oranı tutturmak için bundan sonraki haftalarda egzersiz bile yapmasan tıka basa bile yesen orantıyı sağlama amacı ile nasıl olduğunu anlayamayacağın şekilde yağlarden ve sudan kurtulur. Bunu kendi başına yapar. belki 3hafta sonra yeniden 6 gün daha devam ederek bir kür daha yapacak hacimde arkadaşlar vardır

bana dua edin, Allah Razı olsun deyin yeter

domates yerine limon vs değişik sebze yada meyveleri kullanmayı düşünen arkadaşlar için dip not; domataes suyu mide öz suyu ve asidine en çok benzeyen likittir. Bunun yaptığı etkiyi ve zorlamasızlığı diğer meyva veya sebzeler beceremez.

6 günde elma diyetide var elbet ancak onun çalışma şekli ve diyetten sonra kilo verdirme mekanizmasında acıkma önleme yok. mideyi büzme rolü yok
    elma diyetini incelemek isteyen olursa
    http://www.diyetvakti.net/6-gunde-6-kilo-verdiren-diyet-elma-diyeti-faydalari.html

[
    bu tür diyetler yaparken yani domates suyu diyeti gibi, elma gibi çabuk etkili diyetler yaparken çok çok önemli konu şudur. Korse giyin. göbeği sarmalayın muhakkak yoksa büzüşen mide ağrı yapar

Son düzenleme: 26 Temmuz 2012
    capslock35 bunu beğendi.
  7. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.311
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Değerli üyemiz;

Konunuz ilgili bölüme taşınmıştır.

Önceki Bölüm : Yağ Yakıcılar ve Yağ Yakımı

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme başlık açmaya özen gösteriniz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:13 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:12 ----------

Değerli üyemiz ;
    Forumda, ezbere yani sıfırdan diet listesi istemek doğru olmadığı gibi kurallara da aykırıdır.

Size önerimiz öncelikle forumda bir müddet zaman geçirmeniz, makaleleri ve üyelerin beslenme başlıklarını okumanızdır. Besinlerin 100gr içeriklerini inceleyip ne kadar protein-yağ-karbonhidrat-vitamin-mineral-sıvı almanız gerektiğini ilgili başlıklardan öğrenip kendi vücut tipiniz, hedefiniz, yaşam tarzınız ve ekonomik durumunuza uygun beslenme programı çıkarınız.
    Hala tereddütleriniz varsa, forumda kurallara uygun başlık açarak üyelerin yorumlarına başvurabilirsiniz.

ilginizi çekebilecek başlıklar :
    http://www.bodyforumtr.com/vbforum/s...76&postcount=2
    http://www.bodyforumtr.com/vbforum/y...kni-t8692.html
    http://www.bodyforumtr.com/vbforum/beslenme-f24.html
    http://www.bodyforumtr.com/vbforum/y...r-b-l-f53.html

Lütfen 1.dakikanızı ayrırak forum kurallarını okuyunuz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.
    Bodyforumtr Ekibi

8. ttolga1111

ttolga1111 Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    ben o börekten 10 tane yesem gene alamıyom

9. pendragon

pendragon Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    kardesim benden sana denenmis bir tavsiye once kendine bir nestle nesfit tam tahilli al meyveli filan da var onlari gec sonra her sabah ondan 1 buyuk kase ye sutunu de bol koy o seni aksam 6-7 e kadar idare edicek ve 2 hafta sonra metobolizman duzene girecek daha sonra aksam 6-7 gibi yemegini ye ekmeki fazla kacirmamak sartiyla hatta yemesen daha iyi 2 cesit yemek yiyebilirsin ardindan saat 21-22 gibi de diyet biskuvi ile gecistir ve istedigin kadar diyet kola icebilirsin birde gunde 1 tane meyveli soda tavsiye ederim ama diyet yaparken sakin fazla spor yapma hic bir ise yaramaz sadece 30 tane mekik cekebilirsen yeterli olur senin icin birde unutmaman gereken en onemli seylere gelelim
    1.ne kadar acikirsan acik dedigim programdan cikmamaya ozen goster cunku sen acliktan deil bunyenin alistigi icin ve canin sikildigi icin yemek ihtiyaci duyuyorsun
    2.kola,biskuvi,cikolata,seker ve hamur isi seyleri kesinlikle hayatindan cikar
    3.hic bir sey hemen olmaz en az 3 ay bekle ve inanilmaz sonucu goreceksin seni temin ediyorum
    4.diyeceksin ki nasil bu kadar eminsin ben bu yolla 18 kilo verdim 4-6 ay arasinda
    5.en onemlisi hayatta yemekten daha cok zevk verecek o kadar cok sey var ki yemek yaninda hic bir sey yani yemek icin yasama,yasamak icin ye
    6. bazi arkadaslar diyebilir bu yol saglikli deil ama ben sana omrunun sonuna kadar yap demiyorum istedigin kiloya ulasinca artik spor yapabilirsin ama sen diyorsan ben hem yiyecegim hem spor yapacagim ozaman isin birazcik zor baya bi sabirli olman lazim cunku kaloriyi duzenli almazsan enerji yerine hantallik verir ama vucudun ihtiyaci kadar alirsan enerjiye donusur senin vucudunda zaten yeteri kadar birikmis once onlari atmalisin

Son düzenleme: 27 Temmuz 2012
  10. capslock35

capslock35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hocam denemeye çalışacağım senin dediğini, ama 2 günde bi yüzerim ve günde 1 saat civarı köpeğimi dolaştırırım. sorun olmaz demi ?

11. pendragon

pendragon Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    yok olmaz eger dayanamazsan araya 1 ogun daha kat biraz dondurma veya tatli olabilir enerji verebilecek seyler yani demek istedigim ekmekde enerji veriyor dondurmada ama ekmegi yakman cok zor dondurma daha kolay o tarz seyler katabilirsin araya

12. Shqiponje Madhe

Shqiponje Madhe Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Istanbul
    Kardiyo ve agirlik calismasina agirlik ver, ve adam gibi 3 ogun duzgun ve cok kalorisi olmayan yemekler ye, bol bol da su ic. Kolay gelsin.

13. kaosfare

kaosfare Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    garson
    Yer:
    izmir
    ahh lan söyle olsak ne war :(

Sayfayı Paylaş