ilk programıma tekrar dönmeli miyim?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve gs01 tarafından 22 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. gs01

gs01 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Ben 20 yaşında bir öğrenciyim. Daha önce flexor hocamızın vermiş olduğum ilk ay programını birkaç antreman eksik olarak uygulamıştım. Daha sonra 3-4 ay ara vermek zorunda kaldım. Tekrar spora döndüğümde ise yine flexor hocamızın verdiği ikinci ay programını uyguladım. Bu programın iki aylık süresi vardı ve ben bir ay uygulayabildim sonra tekrar sporu bırakmak zorunda kaldım. Üstünden bir ay kadar geçti ve tekrar başlayacagım ama bu sefer düzenli olarak başlayabileceğim. Şimdi aklıma takılan bi soru var. Acaba ikinci ay programıyla devam mı etmeliyim yoksa ilk ay programına mı dönmeliyim? Temelin sağlam olması gerekiyo deniliyo ve temel hareketlerde ilk programda var gibi. Sizce ne yapmayılım hangi programdan başlamalıyım? :confused: Öğrenciliğimin bitmesine bi yıl kaldı ve ileride uzun yıllar body yapmayı planlıyorum çünkü çok istekli olduğum bir spor dalı. Biraz uzun bir yazı oldu kusura bakmayın ama zahmet edip okuyan arkadaşlara teşekkür ediyorum.

2. CranTz

CranTz Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ordu
    Sıfırdan başlamalısın.Çünkü vücudun kaldığı yerden devam etmeyecek. En başa döneceksin gerek vücut gerek ağırlık olarak.

3. gs01

gs01 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    hHımm ilk programı tam olarak düzenli yapamadım ama bi kaç sefer ilk programa yeniden başlamıştım. Tekrar devam et diyosunuz. Peki bişey daha sorayım hep birinci ve ikinci program arasında git gel yaptığım için kaslarda uzun süredir hep aynı hareketleri yapmış oldu. Acaba ilk programa başlayınca yine aynı hareketleri yapacagım için gelişimi engeller mi yoksa ilk programın alternatif programlarını bulmam gerekir mi?

Sayfayı Paylaş