ilk kullanılcak supplement _?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve kfks tarafından 17 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. kfks

kfks Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    3 aylık az bir gelişim göstermiş bir body ci ilk olarak hangi supplementi kullanmasını önerir siniz? tşkler

2. Ahura-Mazda

Ahura-Mazda Yeni Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ramazan
    Yer:
    Ankara
    benim fikrim amino kullan yeni başlayanlar için mesela ultimate amino gold veya 2000 olabilir hem mg olarak fazla değil hemde weider kadar pahalı değil :)

kfks bunu beğendi.
  3. Malebolgia

Malebolgia Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Neye ihtiyacın olduğuna göre değişir.

Eğer beslenmede eksiklerin varsa whey protein, güçte artış istiyorsan creatin.
    Ama bana göre creatin için erken, ilk platonu beklemeni öneririm creatine başlamak için.

kfks bunu beğendi.
  4. Ahura-Mazda

Ahura-Mazda Yeni Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ramazan
    Yer:
    Ankara
    ilk başta güce pek gerek yok zaten yeni yapacak birine creatin çok anlamsız. eğer birkaç ay yaptıktan sonra dersen direk whey protein veya amino

5. kfks

kfks Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    arkdaşlar ben 3 aydır body yapıyorum yanlış anlaşılma olmasın..ama artık bi supplement kullanmak istiyorum..antremanda biraz güçsüz kalıyorum ama aynı zamanda sürekli ve düzenli bir protein alacağımın da garantisini veremiyorum?

buna göre fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim...

6. kfks

kfks Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    beslenme eksikliğini yukarda arkdaşın söylediği gibi amino ile kapatabilir miyim? yani illa protein tozu mu olmalı?

7. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    3 ayda ne kadar gelisim gosterdiginede gorede degisir aslinda ne kullanacagin. eger 3 ayda dogru duzgun gelisemedim hala zayifim diyorsan progainer 3 ayda gelistim ama gelisimim yavasladi daha hizli gelisim diyorsan protein yada amino.

8. _Fabregas_

_Fabregas_ Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    protein tozu&amino kombinasyonunu öneririm

9. canadianfb

canadianfb Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    ben açıkçası protein tozu ve amino kombinasyonunu anlayamıyorum..eğer internette bir kutu amino ile bir kutu whey in içeriklerini okursanız temelde aynı şeyleri içerdiklerini görmüş olursunuz.ki zaten proteinlerin temel taşı aminoasitlerdir..

örneğin all star aminoya baktım ben.1 tabletin içinde 829mg aminoasit var(20çeşidin toplamı) gün boyunca 14 tane alınmasını önermiş ki bu da 11,606 gr ediyor

optimum whey e baktım bir de tam 24gr (topladım hepsini rakamı güzel ayarlamışlar tam 24 etsin diye :) ) aminoasit var..

şimdi ikisi de aynı şeylerden oluşuyor ve whey proteinde daha fazla aminoasit yani protein var..300ml lik bir sıvıyı içmektense niye 14 tane hap yutulsun?üstelik içerikleri de aynı

10. Gio

Gio Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    1. Beslenme programınız nedir?(bu birinci soru olmalı kişinin supplement kullanma fikrine kapıldığında çünkü gerekli olup olmadığı ve gerliyse neler kullanılmalı buna göre belirlenir)
    2.Ölçüleriniz nedir?(özellikle bel çevresi ve vücut yağ oranı çok önemli)

eger bu sorulara cevaben bilgi verirseniz daha sağlıklı cevap alabilirsiniz bu durumda ben diyim whey siz deyin amino ahmet desin gainer mehmet desin creatin.....

11. kfks

kfks Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    düzenli bir beslenme programım yok mümkün olduğunca protein , karbonhidarat almaya çalışıyorum...

bel çevrem 81- 82 cm ...

boy 1.70 kilo 70

önerilerinizi bekliyorum...

Son düzenleme: 18 Temmuz 2009
  12. Gio

Gio Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    beslenme düzeniniz olmadığı için size supplement önermiyorum bunun yerine beslenme programını kuvvetlendirmeniz inan ki supplementten çok daha fazla yarar sağlayacak size hatta abartmadan söylüyorum ki suan uyacagınız iyi bir beslenme programıyla steroid(v.g. için doping) etkisi(belki daha bile fazlası dediğim gibi abartmıyorum) alabilirsiniz.

yine de size göre supplement uygunluğuna bakalım,

gainer:zaten kilonuz 70 ve boyunuz 1.70 olduguna bakılırsa aslında zayıf değilsiniz bu sebeble gainer çokta gerekli değil ayrıca bel çevreniz 81-82 cm oldugu için zaten %14 yağ oranına sahipsiniz ki bu durumda gainer daha çok yağlanmanıza sebeb olabilir kaçınınız.

protein tozu:ancak her 3-4 saat te protein içerikli bir öğün yapmaya vaktiniz yoksa uygundur(aslında iş vs. den dolayı vaktiniz dar bile olsa sabahtan hazırlayacagınız proteine örnek: yumurta,tavuk göğsü vs.. karbonhidrata örnek:pirinç pilavı bulgur,yulaf olmadı k. ekmek vs... ile bunu zaten kapatabilirsiniz)

creatin:lütfen biraz daha sabredin platoya(hem ölçü hem kuvvet olarak) takıldığınızda takviye olarak kullanın ki buna daha vakit var.

amino acidler(komplex veya bcaa,glutamine vs.. gibi):idman öncesi ve idman sonrası olarak ayrıca sabah kalkar kalmaz kullanılabilir(acil protein ihtiyacına daha dorusu amino acid ihtiyacını karsılamak için) ki ben ce bu da definisyon döneminde kullanılmalı harici dönemlerde protein tozu daha makbul olur.

multivitamine: genel olarak herkesin kullanabileceği bir şey ancak ben tavsiye etmem bunun yerine günde 2 veya 3 ögünde mesela sabah kahvaltısı öğle yemeği ve akşam yemeği gibi ana ögünlerde bol salata ayrıca ara öğünlerde alacağınız bir porsiyon meyveyle hem daha sağlıklı bir biçimde hemde ekstra faydalar (bağışıklılık kuvvetlenmesi bazı meyvelerde ki lifler nedeniyle tüm sindirim sisteminin temizliği ve işlevsel sağlığı) sağlayabilirsiniz.

netice:günde yaklaşık 140 gr(kg*1.5-2 olarak kendiniz hesaplayınız veya pound*1) protein alınız.Bulk(hacim) döneminde kilonuzun çarpı 5-7gr definisyon(şekillendirme) döneminde kilonuz çarpı 2-4gr karbonhidrat alınız.Karbonhidratsız alınan proteinin aslında karbonhidrat yerine enerjiye cevrilip kas oluşumuna katkı sağlayamayacağını unutmayınız.Günlük 5-6 öğün yapın ve bunlar 3 ana öğün 2-3 ara ögün seklinde ve alacagınız karbonhidrat ve proteini bu ogunlere yayınız.

evet siz supplement sordunuz biz de beslenme anlattık ancak lütfen su oranları tutturabileceginiz(protein, karbo.) ayrıca yeterli vitamine(yeşillik,sebze,meyve, bakliyat, makarna ,et vs.. de tatminkar oranlarda vardır) ve su ihtiyacınızı tatminkar bir şekilde karsılayabileceğiniz bir beslenme programı hazırlayın kendinize,hocanıza danışabilirsiniz bu konuda forumda da bulabilirsiniz sonra bir müddet bu programa devam edin (en az 6 ay kadar) zaten kendiniz farkı göreceksiniz.dedigim gibi hiç bir protein tozu,amino,creatin vs... su verdiğimiz beslenme tekniginin verecegini size veremez ilerde ancak cok ii beslenme yeterli olmazsa supplemente yönelenilebilir.

Bu kadar yazıyı okuyan tüm üyelere ve size ayrıca teşekkür ederim!iyi günler ve başarılar!

kfks bunu beğendi.
  13. kfks

kfks Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    verdiğiniz bilgiler için çok tşk ederim..dediğiniz gibi beslenme programı şart..ama maalesf 5 kişilik bir ailenin bir bireyi olarak beslenme progmanına tek başına karar veremiyorum..annemin sürekli tavuk, et ,balık yemekleri yapmasını sağlayamıyorum...ayrıca okulum nedeniyle bazen saat 6 da kalkmak gerekiyor ve yarım saat içinde evden çıkmam gerekiyor bu da sağlıklı bir kahvaltı yapmamı engelliyor..

yani amacım bu aksaklıları bir supplement ile gidermektir..

verdiğiniz bilgilere dayanarak protein tozunun şimdilik uygun olduğunu düşünüyorum..doğrumuyum acaba?

çok tşk ederim tkrar...

14. Ahura-Mazda

Ahura-Mazda Yeni Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ramazan
    Yer:
    Ankara
    sana şunu diyeyim paran var ise sağlam bi whey alabilirsin mesela weider cfm vey normal whey protein tozu veya optimum twinlapın protein tozlarını al şöyle yap sabah o yarım saatlik arada light veya yarım yağlı süt ile karıştır (300ml-350ml) onu iç ve işine git. akşam da uyumadan önce iç uyu. antreman yaptığın günler extradan 3. olarak antremandan sonra kullan. farkı göreceksin hissedeceksin :))))

kfks bunu beğendi.
  15. _Fabregas_

_Fabregas_ Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Optimum whey öneririm gerçekten iyi bir ürün fiyat olarakda fazla uçuk değil birde protein tozlarını suyla karıstırmak emilim açısından daha çabuk kana karışmasını sağlamazmı ?

16. Ahura-Mazda

Ahura-Mazda Yeni Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ramazan
    Yer:
    Ankara
    weider cfm özeliikle yarım yağlı sütle karıştırılır ki zaten emilimi çok hızlı özellikle antreman sonrasında hemen kasa ulaşır. süt ise uzun olarak protein emilimini devam ettirmek için. bilirsiniz sütün içerdiği proteinlerin emilimi daha yavaş. yani her daim vücudu proteinle beslemek :)

Sayfayı Paylaş