ilk definasyon

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve hakonek tarafından 24 Mart 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. hakonek

hakonek Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba konuyu acmak icin en uygun yer burası sanırım.18 yasındayım 1.82 boy 82 kiloyum %19 yag oranım var 7 aydır body yapıyorum basladıgımdan beri 10 kiloya yakın kilo aldım %7 de yag oranım arttı.ölcülerden ve gelisimden memnunum 32.5 kolla basladım su anda 37 e dayandı. bununla birlikte bel olcumde 78 den 85 e cıktı 7 cm arttı bayagı yaglandım anlayacagınız.. bayagı hızlı bi metabolizmam var 4000 kalorilere cıkmadan kilo alamıyorum. ilk 4 ay gunde 150 gram protein aldım ama dusuk karbonhidrat aldıgımdan hic kilo alamadım bayagı verimsiz gecti bu yuzden .4. aydan sonra 160 gram proteinin yanında ne bulduysam yedim acıkcası boylece iyi kilo aldım yağla birlikte.. simdi bu yaglardan kurtulmak icin definasyona girmeyi dusunuyorum ama yağlarla birlikte kas kaybı olacagınıda konu ile ilgili gezdigim topiclerden ogrendim. ama kas kaybının boyutu ile ilgili bi bilgiye ulasamadım.ornegin yuksek proteinli duzgun bi beslenme ve kardio programıyla 2 ayda ,aldıgım 4.5 cm kol olcusunun ne kadarını yaglarla birlikte kaybederim ? cok zahmetli bir 7 ay oldu benim icin zor gelisen bir yapım var cunku olcunun hepsini kaybedecegime boyle kalmayı tercih ederim ve definasyona girmeye korkuyorum bu yuzden.yorumlarınızı esirgemeyin lutfen yardıma ihtiyacım var :)( hedefim %8 yag oranı)

2. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    hakonek,vücuttaki yağ oranınıda hesaplayaraktan 37 cm kol 35-34 e düşebilir bu yüzden definasyon için erken oludğunu düşünüyorum..
    Tabi sonuçta vücuttaki yağlardan kurtulup bu şekilde ölçü almak yağlı bir şekilde ölçü almaktan daha faydalı olacaktır..

Aslında en iyisi, definasyona gir yağlardan kurtul ve tekrar bulk dönemine geçiş yap, fakat bu şekilde yağlanmadan, yediklerine dikkat ederek..
    Kesinlikle definasyon döneminde kas kaybını minumuma indirmek için, Amino Asit takviyesi kullanmalısın..

Ayrıca resimlerinide eklersen daha faydalı yorumlar yapılabilir,
    ölçüler yanıltıcı olabilir...

hakonek bunu beğendi.
  3. atahan4488

atahan4488 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    aynı korku ne yazıkki bendede var:( fakat benim şöyle bir sorum olacaktı: definasyonlu bir vücut ile definasyon yapmamış bir vücut arasındaki fark nedir? daha doğrusu ben definasyona girmesemde onun yerine L-carnitine gibi bi yağ yakıcı kullanıp yine normal bir şekilde hacim için yaptığım antrenmanıma devam etsem ardındanda yarım saatlik bir koşuya çıksam herhangi bir fark söz konusu olabilirmi?

4. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA

Sayfayı Paylaş