ilk defa protein kullanıyorum

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve loly21 tarafından 12 Nisan 2007 başlatılmıştır.

1. loly21

loly21 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    gnc whey proetin aldim ve cok cok cok kotu bir tad i var bunu visne suyuna yada hangi sekil de icersem bu tad dan kurtulabilirim ? Arastırdım forum da cok iyi denilen protein tozunu ama antalya da bulamadım :(

2. loly21

loly21 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kusura bakmayın edit i bulamadım...

Ben bu protein beslenmesini hangi zamanlar da yapmam faydali olcak ac karnına mı? Tok karnına mı ? Spor oncesimi ? Spor sonra sımı? Yatarken yada sabah ne zamanlar uygundur bilgilendirirseniz sevinirim

3. sohbetseli

sohbetseli Özel Üye

Beğenileri:
    885
    Ödül Puanları:
    103
    Su, süt veya meyve sularıyla içebilirsin. Bana göre tadı en iyi sütle oluyor. En kötü de suyla. Meyve sularında ise farklı renk ve tatlarda oluyor. Bıkmamak için seçenek çok yani. Antalya'da bulamadıysan internetten (gununfirsati, hepsiburada vs.) alabilirsin. Kullanma zamanına gelince, kilonu bilmiyorum ama ihtiyacına göre sabah kalkar kalkmaz ve/veya antrenman sonrası vücudun en çok ve ani ihtiyaç duyduğu zamanlardır. İyi çalışmalar...

4. loly21

loly21 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap in icin tesekkur ederim sutle icmeye caliscam daha sonra visne suyu ile denycegim...

Kilom 68 boy 1.85 yani kilo almaya ihtiyacım var gunde 2 keremi icmeliyim yoksa 1 kere yeterli olurmu ?

Tesekkurler

5. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    ben de bir zamanlar gnc whey kullanmıştım.. özellikle tadlandırıcı gibi ek maddeler içermediğinden olumlu yaklaşmıştım..
    ancak dediğin gibi içimi beni çok zorladı..
    arkadaşın da belirttiği gibi süt dışında bir sıvıyla tüketemedim..
    ancak şeftali suyuyla karıştırmayı önerenler duydum fakat kendim denemedim..
    cesaretliysen az bir miktarla deneyebilirsin.. :)
    gaz sorunu yaratmıyorsa ve antrenman sonrası almıyorsan sütle kullanmaktan başka bir yol öneremicem..

6. loly21

loly21 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben antreman sonrası tuketiyorum ve sut ile iciyorum bu sorun yaratır mı ? herhangi bir gaz yapmadı suan icin...

Ve ben zayıf oldugum ıcın gunde 2 veya 3 kere tuketebilirmiyim bunu ?

7. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    antrenman sonrası süt ile tüketmen uygun değil.. kana karışım hızını yavaşlatır..
    bu nedenle emilim süresi minimum olan basit şekerli bir içecekle tüketmen hem boşalan glikojen depolarını doldurman hem de kana süratle karışması açısından daha uygun olacaktır..

zayıf olmakla protein tozu tüketmek arasında ilişki yoktur.. günlük alman gereken protein miktarı bellidir..
    kilo almak için weight gainer'a yönelmen ya da karbonhidrat alımını artırman gereklidir..

8. Andre

Andre Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    Protein ihtiyacına göre kullanım miktarını senin belirlemen gerek.Antreman öncesi ve sonrası kullanımı uygundur.Ama gün içerisinde de ekstradan kullanabilirsin.Ama tabiki protein ihtiyacını beslenmeden karşılayamamışsan.Süt ve meyve suyu ile içebilirsin.Yalnız süt ile içersen yağsız süt , meyve suyu içersen de kayısı suyu kullanamamanı tavsiye ederim.

Sayfayı Paylaş