ilk bulk yardım???????

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve mmrrttyyllmmzz tarafından 7 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. mmrrttyyllmmzz

mmrrttyyllmmzz Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    1
    arkadaşlar body e başlayalı 4 ay odu 175 boyunda 66 kiloydum yağlıydım ilk 2 ay beslenme yoktu e yani gelişmede yoktu ben yağlardan kurtuliyim sonra kas yapiyim derken antrenörüm şişmanlama programı verdi beslenme (bulk) 2 ayda 10 kilo civarı aldım 74 -75 -76 civarı oldum göbek çıktı yağlandım kas kütlesi oluştumu bilmiyorum belkide oluşmuştur yağdan belli olmuyodur yani daha antrenmandaki hareketleri bile yeni yeni düzgün yapıyorum (acemilik)
    soru 1: kaç kilo olana kadar bulka devam veya kaç ay ?
    soru 2:gellişim nasıl (resim atabilirim ölçü verebilirim isterseniz)?
    soru 3:bu yağları veririm demi göbekte oldu bayağı?

2. bodykazm

bodykazm Üye

Beğenileri:
    286
    Ödül Puanları:
    73
    Kilon iyi görünüyor fazla zayıflamayı da düşünme proteinle beslen resim atsan daha iyi olurdu fakat göbeğin baklava olması için bayramdan bayrama şeker tüket tatlı ye şekerden yağlı yada unlu mamüllerden uzak dur kardiyo çalış koşu yap ip atla bisiklet çevir pedal sür yağları yakıp bir şekilde kilonu proteine çevir sonra ağırlık kaldır şınav,barfix,mekik,squat çalış başarılar ;););););)

mmrrttyyllmmzz bunu beğendi.
  3. mmrrttyyllmmzz

mmrrttyyllmmzz Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    1
    çok saol kardeşim resim atarım

bodykazm bunu beğendi.
  4. mmrrttyyllmmzz

mmrrttyyllmmzz Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    1
    150208-145559.png 150208-150155.png 150208-150337.png 150201-121221.png ektomorfsun diyolar olabilirmi

5. bugraclk

bugraclk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Aydin
    Valla bende 170 cm boy kiloda 60 5-6 kilo almaya çalışıyorum.Senin durumunda ise bence 175 boya 70-72 falan yeter tabi kaslaninca kilon değişir o ayri.bana gore kilo almak zor vermek kolay,verilir çok kilolu değilsin.

6. bodykazm

bodykazm Üye

Beğenileri:
    286
    Ödül Puanları:
    73
    Biraz mezomorfu da vücut tipiniz benziyor fakat kardiyo düzenini hayatınızdan hiç bırakmayın mutlaka sıkı bir besin düzeniniz olsun dikkat edin
    aşırı yağlanmadan,uyandığınızda mekik vs. özellikle squat çalışın kendinize ait vakit ayırdığınız zaman mutlaka size ait 5 kiloluk başlangıç olarak dambıl çalışın omuzunu kollarınızı bacaklarınızı çalıştırın omuzlara özellikle özen gösterin çünkü çok aşağıda duruyor dambıl çalışmaları yaptıktan sonra daha rahat şınav ve barfix çekersiniz sporda başarılar dilerim ;)

7. mmrrttyyllmmzz

mmrrttyyllmmzz Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    1
    kardeşim yorumun için saol bende kolay alıp kolay veriyorum
    --- Mesaj birleştirildi, 9 Şubat 2015 ---
    saol kardeşim bide 4 aydır salonda çalışıyorum 5 kilo dumbel az olmazmı şınav rahat çekiyorumda barfix baya zorluyo kollar çok geri kalmış demi omuzlar içinde sordum antrenörüme kilolu olduğun için çıkmıyor dedi

Son düzenleme: 9 Şubat 2015
  8. mmrrttyyllmmzz

mmrrttyyllmmzz Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    1
    :)

9. yns2384

yns2384 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    b
    beslenme programini atar misin ?

10. mmrrttyyllmmzz

mmrrttyyllmmzz Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    1
    kardeşim 6 öğün kahvaltı 2poğaça süt meyve ara öğle pekmezli yoğurt 3 poğaça ayran ara tost çerez meyve akşam etli sebze yemeği pilav ekmek ara tatlı gece sandeviç

11. bodykazm

bodykazm Üye

Beğenileri:
    286
    Ödül Puanları:
    73
    Salon da çalıştığını fark etmedim 4 ay body yapıyorum diye yazınca ev çalışması yapıyorsun sandım:Daçıkçası dediğin doğru kardeşim 5 kilo az fakat ilk olarak başlangıç için o sayıyı yazdım ağırlığı 7,5 vs. 10 kg uzatabilirsin o senin kapasitene kalmış ona ben karışamam,besin düzeni çok önemli işte 4 ayda omuzların mutlaka dikleşme gibi değişim gösterebilirdi eminim daha sıkı besin tüketirsin egzersizle birlikte daha iyi barfix çekip omuzları ve kanatları geliştirirsin şınava ve mekik hareketlerine devam et başarılar ;)

mmrrttyyllmmzz bunu beğendi.
  12. mmrrttyyllmmzz

mmrrttyyllmmzz Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    1
    hocam ağır girip hareketi yapamıyorsun bu yüzden omuzların bu durumda demişti

13. bodykazm

bodykazm Üye

Beğenileri:
    286
    Ödül Puanları:
    73
    Nasıl çalışıyorsun egzersiz hareketlerin neler özellikle omuz anlatabilir misin o_O ?????

14. mmrrttyyllmmzz

mmrrttyyllmmzz Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    1
    enseye pres 8 7 6 ağırlık:20-25 - dumbel pres 8 7 6 tek dumbell ağırlık: 15 17.5 - yana açış 3x10 ağırlık 7.5 -trapezbarbel 3x15 ağırlık 80 bu omuz antrenmanım kası hissedemiyorum bide tekrarlar daha fazla olsa hissederim gibime geliyo kol dumbel curl 8 7 6 - barberl curl 8 7 6 - consantre curl 3x10 - 21 curl 2x hele kol kasım hiç hissedemiyorum sanki kas yokmuş boşuna kaldırıyomuşum gibi geliyo ne bi yanma ne bi pump sıfır sırtım göğüsüm bacaklarım güzel gelişiyo arka kolda idare eder trapezler iyi bi kol ve omuz gelişmiyo genetkmi acaba bide 80 oliyim diyorum ne diyosun
    --- Mesaj birleştirildi, 14 Şubat 2015 ---
    omuz 120 cm kol 35 cm

Son düzenleme: 14 Şubat 2015
  15. mmrrttyyllmmzz

mmrrttyyllmmzz Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    1
    şimdi bu vücudun yüzde kaçı kas yüzde kaçı yağ ? tahminen

16. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU

Ekli Dosyalar:

17. mmrrttyyllmmzz

mmrrttyyllmmzz Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    1
    kardeşim ben %21-30 gördüm ne diyosun

18. bodykazm

bodykazm Üye

Beğenileri:
    286
    Ödül Puanları:
    73
    Ben genellikle dambılla çalışıyorum ve etkili oluyor kaslarımı hissediyorum internete çok araştırdım vücut geliştirme dergilerini takip ettim bazı egzersiz hareketleri yazıyım (One Arm Dumbbel Row) ve (İncline Dumbbell Fly) bu iki hareket Berkay Türkkan'nın da uyguladığı hareketler, ayrıca (Bent Over Row) (Bar vs. Dambıl)'da uygulaya bilirsin,Yere uzan ayaklarını zeminde tut ellerini omuzuna koy ve üçgen yap (Sit Up) hareketini uygula ben çok yaparım ve bu hareketi çok severim karın için önemli hareketlerden birisi ve (Elbows To Knee),(Eğilerek Lateral Raise) Sırt için uygulanan hareket,(Dik durarak Lateral Raise),(Dumbbell Cure) bacak hareketlerini de dambılla (squat) çalışabilirsin ama omuzunu geliştirmekte sıkıntı çekiyorsan sana aşağıdaki linkleri önerebilir başarılar ;)
    Bu adamın egzersiz çalışmaları işe yarıyor videonun yan taraftaki çalışmalarını da izle dambıl için birebir (Ali Maosai)
    http://www.uzmantv.com/omuz-kaslarini-gelistiren-dumbell-egzersizleri-hangileridir
    Karın egzersizlerin de çok etkili ısınma hareketleri bar ve mekik hareketleri var çalışmalarını videoları kaçırma öneririm (Orhan Yılmaz)
    http://www.uzmantv.com/evde-yapabilecegimiz-bel-ve-karin-egzersizleri-nelerdir

19. mmrrttyyllmmzz

mmrrttyyllmmzz Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    1
    80 oldum sayılır definasyona giryimmi bayada soru sordum ama kusurura bakma bence bu sporda en önemli şey tecrübe ve bilgi yağlandım ve böyle olmaktan sıkıldım fit bi vücut istiyorum bi yardımcı olursan sevinirim definasyon hakkında ne diyosun

20. ErdoganOzgur

ErdoganOzgur Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Hocam epey yağlı duruyorsunuz açıkcası.Bulk un amacı temiz beslenmedir.Karbonhidrat ,yağı,proteini kaliteli almalısın.Omuz konusunda 2 tane press hareketi girme amacın kası hissetmek olsun.Yana açışları yaparken sallanma bide.Kolay gelsin başarılar

Sayfayı Paylaş