ilginç sorunlarım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve mehmet_oztan tarafından 8 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. mehmet_oztan

mehmet_oztan Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    merhaba saygıdeğer arkadaşlarım. size birkaç tane sorum olacak, bunlar gerçekten uzun süredir aklımı kurcalıyor.
    şimdi ilk sorum şu: supplemente ayırdığım para kısıtlı olduğu için tercihimi protein ve aminodan yana kullanıyorum, ancak ektomorf yapıda olduğum için karbonhidrat da bi o kadar önemli benim için. geçen ay iki kg lık bi karbonhidrat bitirdim ama daha da alamam. şimdi ben karbonhidrat yerine spordan önceki 1 1,5 saatlik saat diliminde 1 lt yoğun bi meyve suyu tüketsem( 80- 85 gr civarı karbo içerenlerden) karbonhidrat tozu gibi benim kilo vermemi engeller ve kilo almama yardımcı olurmu bu meyve suları?
    ikinci sorum ise: 1 senedir bu sporlar uğraşıyorum ektormorf olduğumu belirttiğim gibi dar omuzlar, dar göğüs kafesi ve zayıf biyapıydım. ancak azmim ve uğraşmam sonucu omuzlarımı ciddi anlamda genişlettim ve omuz başlarıma sağlam hacim kazandırdım. ancak şöyle bi sorunum var genetikmidir bilinmez kollarım gereğinden hızlı ve çok büyüyor 75 kg 1.83 boyunda olmama rağmen 38 cm kolum var bu da zar zor büyüttüğüm omuzlarımın küçükmüş gibi görünmesine sebep oluyor. kol antremanlarımı aksatmak da istemiyorum sağlam tricepslerim olmazsa adam akıllı bench e yatamayacağımıda biliyorum. şimdi ben kol problemini nasıl çözebilirim vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ediyorum.. bench_Obench_Oweightlifterweightlifter

2. cenksen

cenksen Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Belin daha ince olursa omuzlarında daha geniş gözükür bide kilo almak istiyorsanız ben forumda çok güzel karışımlara rastladım işede yaradığı yazılmış.Bence bir göz atın.

mehmet_oztan bunu beğendi.
  3. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    * O kadar yoğun meyve suyu alımı çok iyi bir fikir değil. Beslenmede enerji ve karbonhidrat açığını kapatmaya çabalıyorsun ve yemek yemekte zorlanıyorsun sanırsam, yer fıstığı ezmesi, beyaz ekmek, ve sana bir miktar protein de sağlayan 'Junk Foods' dediğimiz rafine besinlere yönelmek daha mantıklı.

* Herkesin genetik olarak bazı vücut bölgeleri daha hızlı tepki verir. Benim Traps'ler mesela. Tek tavsiyem rüzgar arkandan eserken yol al. Bırak gelişsinler.

4. mehmet_oztan

mehmet_oztan Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    junk fooda bi bakayım o zaman, ama bu cüsseye bu kollar biraz komik gözüküyor ve insanların sen artık kol çalışma biraz git omuz çalış demesi çok sinirime dokunuyor(sanki omuz çalışmıyormuşum gibi) ama ilerde omuzlar kolları yakalar değilmi?

5. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    Junk Foods dediğim işlenmiş gıdalar. Aklıma ilk gelen mesela Probis bisküvi. Ağırlıklı şeker, bir miktar yağ ve bir miktar da bitkisel/hayvansal protein ihtiva eder. Yemek yemede sıkıntı çekiyorsan bu tip yiyecekleri diyetine serpiştirirsen fena olmaz. Ama Yer Fıstığı ve ekmek öneririm.

Tahminimce kilo aldıkça vücut toparlayacaktır. Yalnız bunu söylerken şunu da belirtmem lazım. Kolları direk çalıştırmak zorunda değilsin. Özellikle başlangıç seviyelerinde kollar, ağır itme-çekme egzersizlerinden yeterli etkiyi alır.

6. kratos1

kratos1 Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Yemek yiyin.
    Sabah yulaf yiyin öğlen ve akşam da pilav, makarna, bulgur ve haşlama patates gibi kompleks karbonhidratlar almanız lazım.
    Meyve suyuyla basit şeker olan fruktozu alırsınız.

Vücuttaki orantısızlık da zamanla düzelicektir. Kolay gelsin

7. cenksen

cenksen Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    18 yaşında olmuşsunuz ergenlik bitmiş nerdeyse artık omuz kemikleri genişlemez fakat
    omuz başları büyük olursa omuzlarınızda geniş gözükür ama benim gördüklerim kadarıyla çokta kolay cevap vermiyorlar çalışmaya.

8. mehmet_oztan

mehmet_oztan Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    omuz başlarımı zoraki büyüttüm sonra bi karbonhidrat kullandım tamamıyla kollarıma vurdu omuzlarım yine küçük gözükmeye başladı. fotom baya eski sizi yanıltmasın o.

9. cenksen

cenksen Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Hocanız varsa o zaten omuzlara yüklenir ölçüm sonuçlarından sonra.

Sayfayı Paylaş