ilginç bir çalışma metodu

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve estranged tarafından 28 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. estranged

estranged Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    arkadaşlar herkese merhaba bu arada forumda ilk mesajım konu açarak oldu bakalım hayırlı olsun.

arkadaşlar hepimzin de bildiği gibi bu spora gönül veren insanlar olarak body building hayatımızın bir parçası olmuş durumda ve bu sporla ilgili hergün farklı bir bilgi yada teknikle karşılaşıyoruz.

bu sporla senelerdir içli dışlıyım kimi zaman aksatsamda hiç kopamadım.2 ay önce aşırı derece bulk olduğumun farkına vardım (öyle böyle değil ama çalışmayı aksatıp yemeği aksatmadıgımdan vücut drek yağ bağlamış)ve definasyona girmeye karar verdim ve tabi bir çoğunuzun da bildiği gibi düşük ağırlık yüksek tekrar prensibiyle antremanlarımı ayarladım diyetede bi şekil verdikten sonra antremanlarıma başladım.(destek olarak animal cuts ve nitroda kullanıyorum)

bu sırada salonda çalışan bi arkadaşım var kendisi yabancı oda definasyona yönelik çalıştığını söylüyor ama ben açıkçası nasıl bi prensible çalıştığını anlıyamadım.

adam hergün çalışıyor ama hergün aynı kas gruplarını çalıştırıyor vede aynı günde nerdeyse tüm kas gruplarını sanki bulk antremanı gibi ağır çalıştırıyor.Kendisine kaslarına gerkeli dinlenme süresinin tanımadığını ve bu tempoda giderse yağ yakıcam derken kas kütlesini tahrip edeceğini de söyledim ama o pek umursamadı .

ve yaklaşık geçen 2 ayda ben kendi çapımda iyide sayılacak bir yağ yakımı sağladım ve kaslarım yavaşda olsa eski belirginliklerine kavuşmaya başladı.

ve bizim arkadaşın gelişmesine gelince bir gün salonda üstünü çıkarı ve ne göreyim inanılmaz bir şekilde define olmuş gözlerime inanamadım resmen 2 ayda 6 aylık ilerleme kaydetmiş .yani steroid kürü yapsa bu kadar olmaz göğüslerinin altı yağlı ve hafif sarkıkken bir gram yağ kalmamış ve toplamış karın ve diğer kas gruplarına gelince nerdeyse liflerini sayıcam.

steroid yada ek bir ürün alıp almadığını sordum kesinlikle kullanmadığını söyledi sözünede güvenilir birisidir.başarısını çalışma programına bağladı.

şimdi benim burda takılıp kaldığım nokta benim bildiğim ve çoğunuzlada ortak fikirde olduğumuza inandığım nispeten az ağırlık çok tekrar yada maximum ağırlık az tekrar artı kardiyo bir arada olan çalışma prensipleridir.

peki bu arkadaşın çalışma sistemine ne diyorsunuz daha önce hiç bir yerde görmedim duymadım artı bilgilerime göre ilerlemek bir yana o tempoyla kas dokusuna zarar vermesi de muhtemel bir çalışma şekli.

tamam her insanın vücudu farklı tepkiler verir farklı gelişim gösterir ama bu çalışma prensibiyle bu kadar ilerleme tahmin bile edemezdim

şimdi bende kara kara düşünüyorum bende mi antreman şeklimi değiştirsem diye bi yandan da çekiniyorum.

eğer sizlerinde böyle bir antreman şeklinden haberiniz varsa yada bir bilginiz beni aydınlatırsanız çok sevinirim

2. mady44

mady44 Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    Bence çalışma tekniğinden çok vücut yapısı ve metabolizma ile alakalı bir durum bu. Şöyle ki; ender şekilde vücudu yağ tutmamaya müsait hızlı metabolizmaya sahip ektomorf bir insan zayıflıktan bulk ve kilolu bir görünüme kavuştuktan sonra definisyona girerse çoğu insandan hızlı yağ yakar ve senin 6-7 ayda verebileceğin yağı/kiloyu 2 kat daha hızlı verebilir. Bu kişilerin bulk dietinde yağı çok azaltmasına bile gerek kalmaz çünkü karbo ve proteini ihtiyacı kadar alır, günlük kalori ihtiyacını tamamlamak için yağ kullanabilir.(doğrusu tam bu değildir, ama yapılabilir)
    Eğer arkadaşın böyle bir metabolizmaya sahipse yanlış antreman teknikleriyle dahi yağ oranı daha hızlı düşeceği için sizden daha kısa sürede daha define olabilir, aranızdaki fark siz kilonuzu max. yağ yakarak vermiş olursunuz, arkadaşınız allah ne verdiyse.

estranged bunu beğendi.
  3. estranged

estranged Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    mady 44 bilgilendirme için teşekkür ederim.

zaten iletimde de belirttiğim gibi vücut yapısı,metabolizma farkını dikkate alıyorum kenisine ölçülerini sormadım ama gözle görülür bir kütle kaybı gözükmüyordu sadece göğsündeki sarkmayı tamamen toplamış ve aşırı derce define duruyordu bana sanki hiç kasdan kaybetmemiş gibi geldi

zaten anlıyamadığımda burda o tempoda nasıl kas kaybı yaşamadan o kadar define oldu artık tek bir açıklama geliyor aklıma oda aşırı derece şanslı genetik

4. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul

Sayfayı Paylaş