iki sorum var lütfen bakınız.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve kerem1 tarafından 25 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. kerem1

kerem1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar yeni katıldım foruma yaşım 16 boy 1.91 kilom 72.
    1.5 yıldır spor yapıyorum (haftada 3 gün)
    1.35 yıl boyunca kardiyo ve kondisyon (hocanın dediğine göre) çalıştım kilo verdim biraz vücuda temel attım
    şuan 2 aydır şişmek için protein tozuyla çalışıyorum fakat hocamın verdiği program günde 10 hareket (4 karın) ve içinde tüm kasları çalıştıran hareketler var başka yerlere de gittim orada split programlar verdiler (şu bir gün bacak diğer gün kol ..) ama buradaki hocam karışık kas grubu hareketleri veriyor ve bu hareketlerle gelişemediğim düşüncesine kapıldım. bunun üzerine haftada 3 gün olduğu için, hocanın programının biraz dışına çıkarak, mesela salı günü 4 göğüs 3 kol, perşembe günü 4 omuz 3 arka kol, cumartesi günüyse 4 sırt 3 bacak çalışıyorum.
    Bu çalışmayla gelişme kaydedebilir miyim ?
    Protein tozumu spor olmadığı günler kullanayım mı kullanacaksam ne zaman ?

2. mertoz9

mertoz9 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Hocalar genel programlar verir. Bir başkasından senden daha fazla işe yarayabilir o yüzden senin için en doğrusunu yine kendin bulacaksın. Dediğin programda bir sıkıntı gözükmüyor Bunu da dene sonuç almana göre hareket edersin. Bu spor deneme yanılma sporu :)

Toz için aldığın protein miktarı önemli. Asıl büyüme dinlenme günlerinde geldiği için off günlerde beslenme de çok önemli. Protein ihtiyacını karşılıyorsan almana gerek yok ama yetersiz kalıyorsan alabilirsin. Ben kullanmıyorum off günleri

3. kerem1

kerem1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Teşekkürler

Sayfayı Paylaş