Iki Gün Icinde Degisen Kilo Degeri

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve mesutfb2005 tarafından 1 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. mesutfb2005

mesutfb2005 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Ögrenci
    Merhabalar basima gelen ilginc bir olayi size anlatip aydinlanmak istyiorum. Bir kac gün evvel arkadaslarla dolasirken dürümcüden dürüm yedim. Aksam ögünüde 7 den sonra bir sey yemeden sadece su ile gecirdim. Ancak ertesi sabah uyandigimda tartildim ve kilomun 42 küsürden 44 e ciktigini gördüm. Bunun yemekle alakali oldugunu sanmiyorum cunku o dürümcüde devamli yedigim oluyordu. Oldukca yagsiz ve temiz yapiyordu. Neyse dün itibari ile dogum günü vardi ister istemez bir dilim yas pasta yedim. Saat 5 gibide balik yedim (hamsi) bu gün tartildim yine 42 küsürüm. Ancak hic bir anlam veremedim bu olaya. Bir acikmalamasi varmidir?

PS: Tarti elektronik ancak 44 olunca 3-4 kere inip inip ciktim hep ayniydi, yani bozuk deme ihtimalide yok:)

2. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    içtiğin su. bu kadar basit.

3. mesutfb2005

mesutfb2005 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Ögrenci
    Vala devamlida lavaboya kadar gidiyorum ancak 2 kilo kadar fark yapacak kadar suyu bünyemizde tasiyabiliyormuyuz?

Hakli olabilirsin o günün aksama futbol anteremanim vardi ve 1,5 litreye yakin su sadece antereman sirasinda tüketmistim. Neyse icime su serpildi. Yoksa bu durum insanin tüm sevkini kiriyor :)

4. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Ben soyle bır anımı anlatayım..

Hazıranda aksamustu 4te gıderdık salona partnerımle.. Tartılırdık ben 78 o 73 fılan cıkardı.. Idman sırasında 1.5 lıtre su bıtırırdık ıkımızde.. Idman sonu tartıldıgımızda ıse 1.5 lıtre suya ragmen 1er kg dusuk cıkmıstık.. Hazıranda yaptıgımız antrenmanların yarısına yakınında yasadık bunu..

Yanı su meselesı kafaya takılacak bır durum degıl..

srcndvc bunu beğendi.
  5. Zugzwangi

Zugzwangi Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Vucudun çoğu su zaten. O çay , çorba diyetleri , hep su kaybı yaptırıp zayıflatıyo, sonra suyu içince ay gene şişmanladım

6. mesutfb2005

mesutfb2005 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Ögrenci
    Vala yazdigindan birseyler cikarmaya calistim ama inan sonuc alamadim.

Cümleni su sekilde düzenliyorum ama o zamanda anlamsiz oluyor.

"Vucudun cogu zaten su. Cay, corba diyetleri su kaybi yaptirip zayiflatiyor. Sonra suyu icincede ay yine sismanladim..."

Sormak istedigim cay, corba zaten su deyilmidir? Nasil oluyorda su kaybi yaptiriyorlar?

7. srcndvc

srcndvc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet bende idman sırasında 1lt kadar su içiyorum ama idman sonunda yine aynı kg da kalıorum

8. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    iki saat antremanın başıyla sonu arasında 2 kilo eksildiğimi hatırlıyorum ben de. ama cardio ağırlılklı çalışmaydı.

burda bir yanlışlık olmuş sanırım. aslında streç filme sarmalar, saunada saatler geçirmeler, terletme eşofmanları su kaybettirip zayıflama ilüzyonu yaratır. çorba diyetleri daha çok sindirim-boşaltım sisteminin uyarılması ve kalori kontrolüne dayanır.

Sayfayı Paylaş