iki doktorun dediği birbirini tutmuyor.

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Knight5 tarafından 4 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Knight5

Knight5 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaş yeter artık ya, ikisi de diyetisyen, biri 1800 kalorilik liste veriyor, diğeri 2000 kalorilir, ikisi de spor yapmadığımı biliyor.
    Birisi ötekinin yazdığı diyete saçma diyor, öteki kendi dediğini anlatıyor. Hangisine inanacağımı şaşırdım.

2. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Açıkçası ben Türkiyedeki diyetisyenlere güvenmiyorum (bazı kendini geliştirmiş diyetisyenler hariç)
    Bu işi kendinde araştırarak yapabilirsin

3. Knight5

Knight5 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Kedim nasıl araştırıcam ki, sonuçta bu insanlar 4 yıl eğitim aldığı halde farklı şeyleri söylüyoken, ben eğitimi almadan onlar kadar olamam.
    Peki önerdiğiniz bedava liste yapıcak yabancı diyetisyen var mıdır ? Veya böyle bi iletişim adresi (mail vb...).
    Veya önerdiğiniz yabancı spor forum siteleri?

4. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Daha ayrıntılı bilgi verirseniz yardımcı olurum hedefiniz ne tam olarak kilo vermek mi ?

5. Knight5

Knight5 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Evet kilo vermek istiyorum.

6. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Başkalarının düşünceleri farklı olabilir ama bende eskiden çok kiloluydum ve uzun dönemde iyi kilo vermiş biri olarak söylüyorum önemli olan azim ve araştırma . Şöyle anlatıyım kilo verme dönemimde yediğim her besinin kalorisini biliceğime kendime söz verdim yani midemize geçirdiğimiz besinin az çok kalorisini bilmemiz gerek daha sonra bu tür kalori hesapları sadece başında bilgilenirsiniz ama daha sonra beyniniz sizi iyi beslenmeyi alışkanlık haline getirir ve bir süre sonra kalori hesabı yapmayı burakırsınız . Hareketli yaşamı arttırıp olabildiğince iyi beslendiğinizde inanın diyete falan hiç gerek yok işte yok şu saate şunu yiyim falan bunları düşünmekle geçirmeyin zamanınızı daha fazla nasıl kalori yakarım diye düşünün . Bol bol su için her yemekten önce yemekle birlikte su çabuk doymanızı sağlar bol bol su . Bunları biliyor olabillirsiniz ama bazen insan birilerinden duyunca eskisinden daha emin oluyor kendimden biliyorum :)

7. Knight5

Knight5 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Ben kendim ayar çekemiyorum malesef :( kaç kalori almam gerek onu da bilmiyorum, kalori hesabını kendim bile yapsam nerede duracağımı bilmiyorum.
    1800 mü yoksa 2000 mi bilmiyorum. Bu arada spor yapmıyorum.

8. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Şöyle söyliyim o zaman 1800 ve 2000 arasındaki fark inanın benim hiç umrumda olmaz neden derseniz öyle çok büyük bir fark yok önemli olan sağlam beslenme ve düzenli spor hakkını verirseniz hesap yapmanıza vs hiç gerek kalmaz . Hem diyelim 1800 almanız gerekiyor ne fark edicekki 1800 çok yüksek bir kalori değilki hiç geçmicekmisiniz . Biyerde haklısınız kendinize ayar çekmeniz gerek diyetisyen sadece elinize bir rapor verir o kadar saatlerce çalışıp ter akıtan azimle düzgün beslenen gene siz olucaksınız.

9. Knight5

Knight5 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Şuan kış mevsimi ve spor salonu bana biraz uzak kalıyor, o yüzden insanın içinden gelmiyor spora gitmek :(.

10. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Ben kilo vermek için spor salonunu her zaman gereksiz bulmuşumdur . Spor salonuna git diyen kim evde yapabiliceğin birçok yağ yakma antrenmanları var youtubde .
    --- Mesaj birleştirildi, 4 Kasım 2014 ---
    yanlış anlama tam tersine sana motive olmasını istiyorum

11. ZWEX

ZWEX Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Youtube de Cardio videoları bul yap zorlanırsan biraz dinlen devam et ben öyle yapıyorum.

12. Knight5

Knight5 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam spor yapamam ki evde ses çıkarsa komşular topa tutar beni :)

13. KratosS

KratosS Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Kardes o zaman hayatin boyunca sisko olicaksin burda insanlar sana yardimci olmaya calisiyo yok su yok bu yok komsum kizar bizene senin komsundan sen zayiflamak gercekten istiyomusun istemiyomusun bizim icin onemli olan bu.

doxux bunu beğendi.
  14. özgür2529

özgür2529 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Oncelikle son sinif diyetisyenlik ogrencisiyim . 1800-2000 kcal arasindaki fark hesapladiklari formul veya uygulamadan kaynaklaniyor. Ornegin benim suan aklimda olan 5 farkli hesaplama yontemi var ve hepsinin sonucu farkli cikar hatta hastanede baktigim hastalarda baska diyetisyenlerin yaptigi ile 600 700 kcal fark ciktigi bile oluyor . Bu nedenle farki onemsememelisiniz . Ek olarak kalori hesabi bilmenize gerek yok verilen listeye verilen miktarlarda uymaniz yeterli . 1 ay sonundaki kilo dengelemenize bakilarak kalori azaltilip arttirilabilir . Bu sizin bunyenizi tanimak icin gibi birsey .
    Bu asamayi gectikten sonra kalori hesabi ogrenilebilir , kendiniz menunuzu planlayabilirsiniz . Ayni zamanda arkadaslarin drdigi gibi spor sart evde yapilmasi da ole gurultulu olmuyor . Unutmayiniz ki bu surecin en buyuk destekcisi azminiz ve fedakarliklariniz olucak .
    Sorunuz varsa cevaplayabilirim, kolay gelsin .

15. Knight5

Knight5 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşım keyfimden demiyorum, ne tür bi kardiyo önerirsin sessiz yapılan türde?
    --- Mesaj birleştirildi, 5 Kasım 2014 ---
    ama kilo vermek için sanırım kardio koşu vb... lazım, evde koşamam ki ?

16. jonahhex

jonahhex Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Illa sessiz istiyosan al bi tane eliptik bisiklet gül gibi yap kardiyonu

17. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    sabahın köründe yürüyüşe çık, tempolu. ben baya faydasını görmüştüm. ona da bahane bulacaksan :) johannexin dediği gibi eliptik bisiklet iyi iş görür. manyetik vardı bende, bağırıyordu, şimdi kayışlı olanı aldım. bağlantı yerlerinden gelen hafifi tak tuk sesi dışında sessiz. imkan varsa 190 liraya kıy.

18. Knight5

Knight5 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    İmkanım sınırlı öğrenci olduğum için :) Bir de söylediklerim bahane değil, bahane bulmuyorum, komşular gerçekten sıkıntı yaratır böyle bi durumda.
    Sabah yürüyüşü iyi fikir ama kışın sıkıntı, sanırım uzakta olan spor salonuna gitmem daha makul.

19. serialno

serialno Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    doktorum benim de diyetimi beğenmedi. 1400 kalori alırken 1800e çıkart dedi. sabah 1 yumurta, eti lifalif ve süt yedim. şimdi bulgur pilavı ve yoğurt yiyeceğim. akşam ise yağsız tavuk sote (göğüs etinden), yoğurt ve salata yemeyi planlıyorum. arada meyve, leblebi falan yiyorum. 1400ü geçemiyorum gerçekten. hani dışarda falan yesem 1600ü zor buluyorum. kendimi zorlayayım mı daha fazla kalori almak için emin değilim, 1-2 hafta sonra tekrar diyetisyenle konuşacağım bu durumu. bi de arada sırada alkolü abartıyorum. biliyorum problem ama ne yapayım soyutlanmak istemiyorum. geçen yarım şişe beyaz şarap, rakı 35liğin %90ını falan içtim. üzerine atıştırmalıklar falan heralde 4000 bin kaloriyi bulmusumdur(fatsecrette baktım 5bini geçmişim) skdjskas :D bu çok mu büyük darbe oluyor sizce. ayda 1 yapıyorum max.

Son düzenleme: 8 Kasım 2014

Sayfayı Paylaş