IFBB Açıkladı : Lee Priest Artık Tekrar Yarışabilir

Konusu 'Uluslararası Vücut Geliştirme' forumundadır ve diez tarafından 10 Haziran 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Flexonline.com'un verdiği habere göre IFBB Başkanı Jim Manion "Lee Priest artık yarışabilir, organizasyonlarda guest posing yapabilir" şeklinde açıklama yaptı...

2006 senesinden beri Lee Priest'in IFBB üyeliği askıya alınmıştı.

IFBB yönetimi aslında Lee Priest'in geri dönebilmesi için yapılacak oylamayı MR.Olympia 2008 haftasına bırakacaklardı ama MR.O. 2008 için yarışabilmesi için oylamayı erkene aldılar..
    16 oydan 11i priest'in lehine çıktı..

Priest başka bir organizasyonda yarışmak için IFBB den ayrılmış ve üyeliği askıya alınmıştı..Şimdi üyelik için tekrar imza atmasının yeterli olabileceği söyleniyor..

haberden özet çevirmeye çalıştım..

http://www.flexonline.com/lee_priest_ifbb_reinstated/news/465

2. yavuz88

yavuz88 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    lee priest, kesinlikle olympia yı kazanması gereken bir vücutçu. bugün videosunu izlerken tekrar hayran oldum kendilerine, çünkü "kas yığını" tanımına uyan markus ve lee den başka vücutçu yok piyasada

3. arespoem

arespoem Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    o boyda zor malesef...

4. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    C:\
    adam cüce ne olympiası

5. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    katilmak icin veya kazanmak icin boy sinirlamasi mi var?

DEXONİA ve Despo bunu beğendi.
  6. yavuz88

yavuz88 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    boy Lee nin elinde olan bi özelliği değil. ayrıca saydamın dediği gibi boy sınırlaması yok olympia da. lee nin federasyon değiştirmesinin sebebi oylmpia da çok haksızlık yapılmasıydı ki gerçekten de öyle. çok adam harcandı o podyumda.

7. Gray Wolf

Gray Wolf Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    0
    tmm lee kas ve vücut çizgileri olarak çok güzel bir vucuda sahip fakat diğer sporcularla yan yana geldiğinde pek de alımlı duracağına inanmıyorum. ah biraz da boyu uzun olsaymış yakarmış ortalığı :)

8. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul
    lee priestin bulk hali neydi öyle.:D sanırım bundan sonra nerde bu ismi duysam o fotograf gelcek aklıma.

9. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    boyunun kısa & uzun olması onun elindeydi. 9 yaşında bb ye başlamış adam cüce kalmış.

10. BOSNAK

BOSNAK Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    ist-izmir
    arkadaşım ne alakası var nba ya bile 1.60 boyunda ve o boylarda oyuncular vardı ozaman o adamların boyları neden kısa kalmış hemde basketbolcu olmasına rağmen ... ayrıca amerikan güreşlerine bak 2metreden aşağı adam yok nerdeyse... yani şunu anlatmaya çalışıyom genetiktir bunu etkileyen ve tetikleyen yan etmenler olabilir ancak çok ta fazla etkilemez

11. Gray Wolf

Gray Wolf Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    0
    adamın boyunun kısalığı vg den değil genetik olarak kısa. Yapacağın sporun kişiye +-5 cm den fazla katmaz bu bile uç noktalarda bir tahmin.

12. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    bb ninde bi zararı kesinlikle dokunmuştur cünki çok erken başlamış adam.

13. yavuz88

yavuz88 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    peki bunu nereden öğrendin? :):):)
    lee 14 yaşında vg ye başladı. 19 yaşında kolları 50 cmydi. ben onun eski mail arkadaşıyım. yine bilmeden ahkam kesmezsek iyi olur arkadaşlar.

14. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul

"bilmeden ahkam kesmek" türü ifadeler kullanmak buraya yakışmıyor.bilgi doğrudur yanlıştır.düzgün kelimeler seçilerek ifade edilmelidir.

Despo bunu beğendi.
  15. cawa

cawa Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    ondaki ön kollar gibi kol hala görmedim

16. bodyturk

bodyturk Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    o boyda sanırım 1.62 cm 50cm üzerinde kol yapmak kolay değil. boyun 15-20cm uzun olsaydı n olurdu tahmin bile edemiyorum.

17. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul
    boyu kısa olan insanların kollarının 50cme ulaşması uzun boylu(dolayısıyla daha uzun kolara sahip bir insana) göre daha kolaydır.
    ama tabi boyu daha uzun olsaydı ve yine 50nin üzerinde kolları olsaydı daha heybetli duracağı aşikar.

18. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Born2win mantığında şöyle bir sorun var, 1.62 boyunda bir adamın 50 santim ve üzeri define kolu olması imkansıza yakın birşey, resmen milyarda bir olacak bir olay.
    Kısa boylu adamın kolları, derli toplu ve büyük gözükür ama gerçekten büyük olması çok ender bir durum.
    Franco Colombu'nun bicepleri kısaydı ama kolları güzeldi bence, boyu 1.64 falandı, kolları ne fazla 44-45 santimdi.
    Ama profesyonel vücut geliştirmenin en tepesine çıktı, kocamanda kolları vardı, çünkü boyuna orantısı iyiydi.
    Ahmet Enünlü roportajında, Hocaya kollarının 43 santim civarı olup olmadığını sordum, bazıları şaşırdı, pes ya o harika kollara 43 mü diyorsun dediler.
    Ancak Hocanın boyu 1.69 (yaşla beraber kısaldığını unutmayalım) eklem bağlantıları zarif, bu da çok güzel, yusvuvarlak kolları olmasına rağmen 42-43 civarı ölçünün bile çok iyi görünmesini sağlıyor (tabii mezurayla ölçmedim ama büyük ihtimalle dediğim kadardır)

_Fırat_, Ayaz ve born2win bunu beğendi.
  19. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul
    karasan,anlattıklarınız bana mantıklı geldi.benim uzun zamandır doğru bulduğum mantığı çürüttünüz.tebrikler;)

20. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    adamın bb ye başlama yaaşı değilde kür yapmaya başlama tarihi bu açıda çok büyük bir etken olur.

anabolics 2006 tan bir alıntı yapıyorum

Engellenen Büyüme

Çoğu anabolik/androjenik steroid, ergenlik çağı sırasında bir insanın boyu üzerinde etki
    gösterme potansiyeline sahiptir. Özellikle, steroidler bir kisinin uzun kemiklerindeki kemik
    uçları plakalarını harekete geçirerek zamansız kaynasma yüzünden büyümeyi
    engelleyebilirler. Bu plakalar bir kere kaynastı mı, ileriki doğrusal büyüme mümkün değildir.
    Kisi sonrasında steroid kullanımından uzak dursa bile hasar terse çevrilemez durumdadır ve
    kisi daima aynı boyda takılı kalabilir. Büyüme hormonu kullanımı da kemikleri yetiskinlik
    zamanı kullanıldığında kalınlastırdığı için bunu tersine çeviremez. Sadece steroidler değil,
    östrojen gelisimi de kemik ucu plakalarının kaynasmasına neden olur. Kadınların genel olarak
    erkeklerden kısa olması östrojenin bu etkisi yüzündendir ve ayrıca kolayca östrojene dönüsen
    steroidlerin kullanımı bir insanın büyümesini zamansız olarak bastırabilir/durdurabilir.
    Aslında, Anavar, Winstrol ve Primobolan gibi steroidlerin (östrojene dönüsmeyenler)
    kullanımı, anabolik etkileri kemiklerdeki kalsiyumu arttırdığı için ergenlik çağı sırasında
    kisinin boyunu uzatabilir. Ayrıca bu, trenbolone, Proviron ve Halotestin gibi östrojene
    dönüsmeyen androjenler için de geçerlidir. Ergenlere, en azından vücutları tam olarak
    olgunlasana ve steroid kullanımı daha az çarpıcı etkiye sahip olana kadar steroidlerden uzak
    durmalarını tavsiye etmek hala iyi bir tecrübedir.

Rpac, Ayaz, salvadore_xp ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.

Sayfayı Paylaş