idrar sonrası gelen kan

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve xxMassacrExx tarafından 24 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. xxMassacrExx
    Offline

    xxMassacrExx Yeni Üye

    Katılım:
    12 Aralık 2008
    Mesajlar:
    49
    Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    herkese selamlar,

    başlığı bile ürpertici, siz düşünün sabah uykudan kalkıp boyle bir sahneyle karşılaştıgımdaki halimi :) konuyu detaylandırıp mide bulandırmak istemem ama işimi bitirip kalktıgım zaman 2 damla kan aktıgını gordum.. internetten de konuyu arastırmaya calıstım. forumda supp.lerin bobrekleri yordugu ile ilgili bazı konular var ama yine de danışmak istedim. kullandıgım supplementler arasında animal pak de var.. bu pak i kullanmaya basladıgımdan beri idrarın rengi sapsarı ve idrar yaparken aşırı bir yanma var kullananlarda bilir kokusunu da cok kotu yapıyor... bir dönem ara verdim tekrar basladım fakat ilk defa bu durumla karşılastım simdi tamamen kestim kullanmıyorum. size danışmak istedigim protein, glutamine, bcaa(tablet) da kullanmaktayım bunları da keseyim mi.. yoksa yine aynı dozlarda devam edeyim mi ? b vitamini de kullanmamda fayda olur mu?
    tavsiyeleriniz rica ederim.

    saygılar
     
    Son düzenleme: 24 Nisan 2010
  2. alpztrk
    Offline

    alpztrk Üye

    Katılım:
    29 Ocak 2009
    Mesajlar:
    119
    Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    böbreklerinizin sağlıklı çalışması için yeterince su tüketiyormusunuz ?
    kullandığınız supplementler böbrekden çok karaciğeri zorlar.. uzun süreli kullanmamak arada mola vermek lazım..
    yinede kan gelmesi değişik bir durum ..idrar yollarıyla ilgili bir sorunda olabilir.. vakit kaybetmeden dotora görünün
    geçmiş olsun
     
  3. Despo
    Offline

    Despo ADMIN Yönetici Admin

    Katılım:
    30 Mart 2004
    Mesajlar:
    7.962
    Beğenileri:
    6.063
    Ödül Puanları:
    123
    Cinsiyet:
    Bay
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Eğer yanma varsa, büyük ihtimalle nedeni supplement kullanımından değildir. Doktora görünün derim.
     
  4. wrath06
    Offline

    wrath06 Üye

    Katılım:
    27 Mart 2010
    Mesajlar:
    556
    Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    arkadaşım animal pak kullanırken bendede aynısı olmuştu fazla vitamini vucut idrarla atıyor bunun olması normaldir
     
  5. xxMassacrExx
    Offline

    xxMassacrExx Yeni Üye

    Katılım:
    12 Aralık 2008
    Mesajlar:
    49
    Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    teşekkürler arkadaslar, su tuketimini arttırmaya basladım durum duzelmiş gozukuyor tabi doktora gitmekte fayda var.. ben heralde biraz abarttım kullanımı, zaten bitanesinin uzerinde su kadar kullandıktan sonra su kadar sure ara verin diye yazmıyor ki anca avuc avuc için olcek olcek için diye yazmasını biliyorlar:) şuana kadar baktıgım supp.lerde sadece birkaçında kullanım talimatında 5 haftadan sonra su kadar sure ara verin vs. şeyler yazıyordu...
     
  6. snnozlm
    Offline

    snnozlm Üye

    Katılım:
    20 Kasım 2008
    Mesajlar:
    272
    Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Ben de Animal Pak kullanıyorum; ama sendeki gibi bir şeyle karşılaşmadım. Vücudun vitaminleri tutmuyor heralde.

    Normal bir kişinin bile su tüketimi günde minimum 2 litredir. O kadar supplement kullanıyoruz. Böyle bir sporcunun su tüketimi ortalama 4 litre olması lazım. Bu miktarı isteyerek mi içersiniz zorla mı içersiniz bilemem. Sonuçta zorla değil mecburi :)
     
  7. pac89
    Offline

    pac89 Üye

    Katılım:
    15 Kasım 2007
    Mesajlar:
    95
    Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Supplementlerin faydalarından birisi daha.
     
  8. mrgrowth
    Offline

    mrgrowth Yeni Üye

    Katılım:
    28 Şubat 2010
    Mesajlar:
    118
    Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    akademisyen
    böbreklerde taş oluşmuş olabilir.bir baktırın derim.
     

Sayfayı Paylaş