idrarın köpürmesi sorunu

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Apotheosis tarafından 1 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Apotheosis

Apotheosis Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    Arkadaşlar kendimi bildim bileli idrarım köpürür ama arkadaşımla konuşurken bu idrarı köpürten şeyin protein olduğunu öğrendim yani vücut fazla proteini atıyormuş vg sporuyla ilgilendiğim için yüksek protein tüketirim (73 kg yim 100-120 gr arası tüketiyorum ama ondan önce 80 gr tüketiyordum o zmanada bile köpürüyordu) 3 gün önce myfusiona başladım köpürmede artış olmadı hatta bazı zaanlar azaldı bile ve az protein tükettiğimdede bu olay gerçekleşiyor sizce ne yapmalıyım boşunamı protein ağırlıklı besleniyorum beslene şeklimimi değiştirmem lazım .not :köpürme dediğimde çok çok fazla değil ama yinede az değil

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:10 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:03 ----------

Ve arkadaşlar idrarın rengi kokusu ile ilgili bir sorun yok sık su içerim 5-6 litre ve sık tuvalete çıkarım geceleri tuvalete çıkma sorunum olmaz

2. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Sevgili Apotheosis

Forumda aradığınız cevap tam olarak nedir ? ...

Burada maximum tahmin yürütülebilir ... Aramızda uzman bir hekim olmadığından sizin bir doktor muayenesinden geçmenizi istiyorum ...

Belliki ciddi bir problem var ...

3. baskn35

baskn35 Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    17 yasindayim, 1 yıldır bu sporla ilgileniyorum.
    Proteinli beslenmeye başladığımdan beri aynı olay bendede var şuanda 3 farklı supplement kullanıyorum, hala da köpüklü dediğin gibi proteinden kaynaklanıyor, gün içinde su tüketimini 3lt üzerinde tutmaya çalış, sıkıntı olacağını sanmıyorum. 6ayda bir böbrek&karaciğer için kan testi yaptırmayı unutma.
    John399, belli ki ciddi bir problem var demişsiniz, merak ettim neye dayanarak böyle bir sonuca vardınız ?

4. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103

Baskn35 ,

Pekii merakınızı gidereyim o zaman . İdrar köpürmesi normal yaşantıda normal düzeyde olabilir ama yukarıda bahsedildiği gibi normalden fazla ise burda bir sağlık sorunu var demektir . Uzman bir doktorun yazısından alıntı ile devam etmek istiyorum .

Tabiki bu sadece bir bilgidir , daha detaylı bir teşhis ve muayene gerekiyor .

baskn35 bunu beğendi.
  5. Duratec

Duratec Üye

Beğenileri:
    659
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ankara
    Bende de baya baya sabun gibi köpürüyor.. Aynı anda koku da varsa direk yüksek protein ile ilgili bir durum zaten

Çok uzun süre yüksek proteinli beslenme iyi değil. Zaman zaman ara vermek gerekiyor

6. brhmcr

brhmcr Guest

Aci, iltihap vs gibi seyler yoksa cokta korkacak birsey yok. Herkesin basina geliyor protein tuketince. Ama en guzeli doktor kontolunden gecmek.Alti ustu idrar tahlili yapilacak.

7. Apotheosis

Apotheosis Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    5 ay önce kan testi yaptırdım normal çıktı idrar yaptırmayalı 1 yıl oldu geçen senede idrarim normaldi günde en az 5 lt su içerim sık tuvalete çıkarım öyle çok köpük çıkmaz hatta az çıkar ama sık çıktığım için nerdeyse her seferinde köpürme olması acaba çok mu protein kaybediyorum korkusu yaratıyor önümüzdeki bir kaç gün içerisinde tahlil yaptırıcam umarım bir şey yoktur

8. flamel

flamel Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mühendis
    Böbrek hastalığı belirtisi de olabilir. İdrar tahlili , serum kreatinini bir ölçtürün..Geçmiş olsun..

Sayfayı Paylaş