idmandan sonra süt

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve kular15 tarafından 12 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. hercules13

hercules13 Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bu mantığa göre hayvanların etini de yemeyelim, o kaslar onun yaşamsal faaliyetlerini sürdürmesi için tasarlandı. Meyve de yemeyelim sonuçta onlar da bitkilerin üremesi için var. İnsanlığın varoluşundan itibaren tüketilen süt 2 günde nasıl zararlı oldu garip. Neyse her dönem böyle şeyler çıkar bir zamanlar da patlıcana zararlı yaftası yapıştırılmıştı, yakın zamana kadar da yumurta sarısı kötüleniyordu.
    Başlığa gelirsek sütün içerdiği protein miktarı kısıtlıdır ve bunun %80i kazein, %20si whey proteindir. Bu sebeple antrenman sonu için daha iyi alternatifler bulunabilir ancak diyette değilseniz sütü gün içinde mutlaka tüketilmelisiniz.

2. Devadam4

Devadam4 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Konuyla ilgili olarak antreman sonrasi daha dogrusu uyumadan once sut icilmesinin buyume hormonunu baskiladigi tarzinda birseyler duymustum. Dolayisiyla yatmadan once degilde gun icinde tuketilmesi soyleniyordu. Internette ingilizce bir iki kaynakta benzer birseyler gorsemde ney bir bilgim yok. Bilen varsa daha net bilgi verebilir mi

3. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    Bu sporda eger fit gozukmek istiyorsaniz sutu birakin sut vucudu golgeliyor resmen

4. hercules13

hercules13 Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Gh insülinle ters çalıştığı için insülin seviyesini yükselten her şey gh'ı düşürür. Yani dediğiniz şey doğru.
    Ben de belirttim diyette süt tüketmek çok doğru değil ama bu işin bulk kısmı da var. Kimse 12 ay fit gezmiyor

5. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    bu mantıkla mide boş uyumak gerekiyor, bu durumun sağlıklı olduğunun farkındayım ama işte bu yatarken/idmandan sonra süt meselesinin uykuda/dinlenmede tamir esnasında protein gerekli olduğu noktasında çıktığını hatırlıyorum. Kaseine yönlenmek gerekiyor sanırım.

Sent from my iPhone using Tapatalk

6. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    Gun icinde aldigimiz proteinler hayli hayli yeter,sunu unutmayin insan hasta olunca istahi kesilir neden biliyormusunyz,cunku vucut bana besin gonderme ben kendimi iyilestirmrye harciycam der cunku,kanser hastalarina oruc dieti veriliyor,sebep ayni,vucud sindirimle ugrasirken kendini onarmaya vakit ve guc bulamiyor gerektigi kadar,o yuzden gece midenin bos olmasi onarimi hizlandirir

Sayfayı Paylaş