idael boy-kilo orantısı ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Dequadin tarafından 15 Eylül 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Dequadin

Dequadin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ESK
    16 yaşındayım bodye yeni başladım 3-4 ay oldu. Kilomun fazla olduğunu düşünüyordum fakat antrenörüm boyuma göre normal olduğu söyledi. kilo:87 boy:1.86 ayrıca yağ oranımda %16.5 idael kilom ne kadar olmalı ?yorumlarınızı bekliyorum tşk.

2. aren

aren Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    eger verdigin bilgiler dogruysa, benim kilo hesaplama programima gore 14 kilo vermelisin.

3. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
  4. Allways

Allways Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    wien
    ideal kilo deyince bircok ayni mantigi kullanarak kilo hesaplamalari var denildigi gibi 14 kg fazlan var.Ama tip da ideal kilo durumunda sasirmis durumda sadece matematiksel olarak kilo tespiti yapilabiliyor.Gercek kilonu kimse soyleyemez en iyi ideal kilo vucuda yakisan kilodur tabiki vucuduna yakisiyorsa kilon o senin ideal kilon olmalidir.Neden bole yazdigima gelince bir arkadasim 180 boyunda vede 73 kg agirliginda matematiksel olarak hesaplandigi zaman ideal kilosu 71 olmali ama bu sahis 73 kilo olmasina ragmen oldukca cok zayif gorunuyor.Kimi insanin kemigi agir derler oda dogru degil kemik agirligi denilen birsey olmaz her insanda ortalama olarak boya ve yasa gore esit kemik agirligi mevcuttur.Tabi vucut daki yag ile kas kutleside karsilastirilamaz hacim agirliklari farklidir.Kasli bir yapiya sahip isen hocanin dedigi gibi kilon normaldir.Tabi ben bunlari kafamdan yazmiyorum olmus vede sorusturulmus olan gercekleri yaziyorum inanmayanlar bir doktor ile gorusebilir::)

capslocksmith bunu beğendi.
  5. morpius

morpius Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ya arkadaşlar ideal kilo vardır da vücut çalışan biri ideal kilo soramaz neden?
    nedeni zaten kas çalıştığı için vücut kilo alıcak ama kas olarak.kaslı bir insanın vücut tipi ile kilolu bir insanın vucut şekilleri aynımı deil ama kaslı olan hem ağır hemde sağlam ozmn ben soruyorum vücutçu bir insanın ideal kilosumu olur.

307KD bunu beğendi.
  6. 307KD

307KD Yeni Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0

evet kimse uyarmamış, daha doğrusu yazmamış ben bari yazayım. o hesaplayıcılarda yazar zaten altta... Bu ideal hesaplayıcı fitness yapanları kapsamaz diye. Yani boy 180 kilo 90 olup kaslıysa baya o zaman ne anlamı kalıyor ideal kilonun...

Kas kütlesini arttırmayan normal bir şahıs içindir bu hesaplamalar...

7. Klitschko

Klitschko Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boksör Ve Öğrenci :)
    Yer:
    Kadiköyyy..
    87 kilo fazla.75-80 kilo ile fitt ve atletik bir vücut yeterli olacaktır.

8. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    maaşallah

nedir bilemeyeceğim ama kara harp okunun ölçülerine göre 19 yaşında olsaydın
    1.86 boya en az 66 en --fazla 90 kg ideal ölçüler.

16 yaş için boya göre orantıyı vermemiş sadece
    boy alt sınır 164 --ağırlık alt sınır 50----ağırlık üst sınır 68 yazıyor

fazla yardımcı olmaz ama kendin çıkarar bilirsin

19yaş üstü için
    boy alt sınır170---ağırlık alt sınır 55- ağırlık üst sınır75

sana fikir vermiştir bu...KHO Subay yetiştireceği için bunları önemsiyor. görünüş olsun güç olsun zeka olsun....

307KD bunu beğendi.
  9. Aslanonur

Aslanonur Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Ben düzenli olarak her haftabaşı antreman öncesi tartılıyorum yaklaşık 3 aydır yapıyorum b.b 3 aydır aynı kilodayım görünüş olarak bir sıkılaşma söz konusu mesela belim 11 cm inceldi , kas kütlesi artıyor diyorsunuz şimdi 3 aydır aynı kiloda olmak bir nevi kas kütlesinin arttığı yağ kütlesinin azaldığını mı gösterir yoksa 3 ayda yapılan kas kütlesinin öyle dikkate alınacak kadar bir değeri yok mudur ?

10. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum

Sayfayı Paylaş