işletme fakültesi

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve dafdafxd tarafından 21 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. dafdafxd

dafdafxd Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    merhaba arkadaşlar. Sizlerden bir konu hakkında yorum almak istiyorum. Bu sene lysde sınavına girdim. Marmara işletme istiyordum lys sagolsun :) ygs sıralamamı epey geriletti. Sonuç olarak marmaraya gidemiyorum. Batıda antalya manisa mugla çanakkale yalova balıkesir fln gibi yerlerin işletme fakültesine gidebiliyorum.Kafama takılan şu ben bu universitelerden birine gitsem okul bitene kadar 2 veya 3 dil ögrensem iş müracatlarında marmaralı veya yıldız teknikli herhangi bir ögrencinin önüne geçebilirmiyim? Bazı rehberlik hocaları iş müracatlarında direk istanbuldaki üniversiteleri baz alıyorlar diger ünvlere bakmıyolar fln dedi. İktisat idari bilimler fakültesi mezunuveya bu konu hakkında bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim

2. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    İnşaat ameleliğinden yatay geçiş mi yapmış senin bu hocaların:lol::lol::lol: Yok öyle bişey ama ben sana direk o bölümü önermiyorum. İşletme- İktisat- Ekonomi vs. bitiren çooook arkadaşım var. Bunları bitirirsen yapacağın iş bile belli değil yani elinde bişeyin bile yok. He bunu bitirip KPSS'ye kasabilirsin tabi ki ama KPSS'de zaten hangi üni. de okuduğunun hiç bi önemi yok. Bence başka bi bölüme yönelmen senin hayrına olabilir tabi ki benim görüşüm. 4 sene de de 3 dil öğrenmek baya imkansıza yakın bişey hani. İngilizcenin yanına 1 tane koysn yine çok fark yaratırsın zaten. Ama iyi bileceksin nasılsın iyi misin gibi değil:)

GencGrafiker ve Danny Boy bunu beğendi.
  3. dafdafxd

dafdafxd Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    ben daha çok özel şirkete yönelik sormuştum o soruyu. Devlette fark olmadıgını biliyorum. Başka yorumu olan yokmu??

4. occaner

occaner Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    konya
    bu sene bende lys ye gırdım.
    selçuk unıversıtesı ıktısat-işletme geliyor ayrıyetten bıraz daha kotu unıversıtelerın kamu yonetımı-uluslar arası ılıskıler gelıyor.
    eger ozel sektorde calısmak ıstıyorsan bıraz ısımlı bı unı.nın ıktısat-işletmesını okumak daha makul.ayrıyetten bı yılda ıngılızce hazırlık var bu da ozel sektor ıcın ayrıyetten bir artı oluyor.

acıkcası bende hangısını tercıh edecegım kararsızım bıraz :))

5. _seçkin_

_seçkin_ Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    ben bunu çok kişiye sordum arkadaşlar(işyeri sahipleri, şirket yöneticileri, rehberlikciler,hocalar) ve hepsinden de aynı cevabı aldım bana şöyle söylediler "ben adamı işe alırken hangi üniversiteden mezunsun diye sormam bana ne iş yapabilirsin diye sorarım" yani burda önemli olan meslek hayatında kendini geliştirmen,işini sevmen ve o mesleğe bir yeteneğinin olması bizim okulda bi fotokopici vardı adam yıldız teknik makine mühendisliğinden mezundu düşün artık ve 2-3 dil öğrenmen sana çok büyük bir avantaj sağlar. meslek hayatında şimdiden başarılar...(bende bu sene LYS ye girdim ve büyük ihtimal marmara yada gazi mühendislik fak. olacak bu soruyu mühendislik için sormuştum ben onlara)

Son düzenleme: 21 Temmuz 2012
  6. mxhmxt44

mxhmxt44 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    İşletme okuma bence, bende büyük hevesle başladım ama işler umdugun gibi gitmiyo. Mustafa kemal üni- işletme mezunuyum.

7. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    işverenler lafta ne söyler bilmem ama öncelikle sağlam bir referans ile başvurman gerekiyor.ardından okulun adı önem taşıyor.son olarak ise yabancı dildeki uzmanlığın seni daha üst mevkilere doğru taşıyor.bir işletme mezunu ve çalışan olarak bunu söyleyebiliyorum.

8. dafdafxd

dafdafxd Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    şimdi kararsız kaldım. Peki yurt dışı hakkında bilgisi olan varmı bulgaristan veya almanya??

9. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    103
    Olay burda bitiyor gerisi tamamen hikaye:)

10. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    Sevgili dafdafxd ;

Yutdışı derken ne anlamda yani merak ettiğin endir sorabilirsin ben yardımcı olurum ,

Bulgaristan için ise forumdan santor var o orada okuyor ,

Bulgarda kız ortamı çok iyi ama ben Sankt Petersburg da bir dönem ünive gittim eğer yurtdışı dersen durumunda iyi ise bence kesin git yani hayatında gidebilceğin ve üniv okuyorum diyebileceğin nadir şehirlerden biri :) eğer gidersen ben yardımcı olurum her konuda ,

Saygılarımla , Danny Boy ...

Sayfayı Paylaş