işin içinden çıkamıyorum

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve asteq tarafından 17 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. asteq

asteq Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    fethiye
    Arkadaşlar 6 aydır bb yapıyorum 3 aydır ant sonrası tek ölçek whey kullanıorum (optimum n. gold)
    Artık proteinin yanına baska destekler de almak istiyorum..forumda araştırabildiğim kadarıyla kreatin ve glutaminde çoğu kişi hemfikir...
    ama kreatini ileride almayı düşünüorum...
    Glutamin mi yoksa aminoasit mi? ikisi arasında kaldım...anlayamadığım konu aminoasitin içindeki glutamin bana yeter mi? Daha yeni olduğum için soruyorum...baştan kreatin falan yüklemeyeyim dedm ama sizin fikriniz nedir?duh

2. Ondersim

Ondersim Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Bence kreatini gönül rahatlıgıyla kullanabilirsiniz ağır antrenmanlar yapıyorsanız glutamin takviyesi kaslarınızın daha çabuk toparlanmasına yardımcı olacaktır. bcaa alabilirsiniz bana sorarsanız aminoasit yerine bcaa+whey+kreatin üçlüsü sizi bir kademe yukarı çıkartacaktır. Bunun yanında dedigim gibi ağır çalışıyorsanız glutamin de ekleyebilirsiniz fakat günde 1 ölçek protein tozunun size yetmeyecegini düşünüyorum günde 2-3 ölçek kullanmalısınız bence.

3. asteq

asteq Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    fethiye
    cok ağır çalışamıorum..daha dogrusu salondakilere diğerlerinin kaldırdıkları ağırlıklara göre cok az benmkiler ama benm pestilim cıkıyor :D
    komplex aminoya gerek yok diosun yani...whey in içindeki ve alıcam aminonun içindeki bcaalar yeterli gelmez mi acaba...bilmediğimden soruyorum yanlış anlama?

4. Ondersim

Ondersim Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Eğer whey ile amino asit kullanacaksanız sadece protein tozunu günde 1 ölçekten 2-3 ölçeğe çıkartırsanız bence yeter.

asteq bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş