iş yeri öğlen yemeği

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve executioner92 tarafından 17 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. executioner92

executioner92 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    merhabalar arkadaşlar 3 aydır spor+diyyet yapıyorum 110 dan 95 kg kadar geldim ama şu an stajda olduğum içi biraz sıkıntıdayım. sıkıntımda şu sataj yaptığım işyerinde pek sağlıklı yiyecekler çıkmıyr genllikle kızartma-hamur işi gibi yiyecekler çıkıyor ben bu yüzden 4 çeşit yemkten en fazla2 çeşit alıyorum(biri çorba oluyor) ama yemekler yine ağır geldiğini düşündüğüm için ve spora akşam gideceğim için eve gittiğimde akşam yemeği yemiyorum örneğin bu gün yemekte
    1 kase analı kızlı çorba
    1 tabak mantı
    1.5 dilim kepek ekmeği yedim
    akşam 6:30 işten çıkıcam ve 7:30 da evimdeolucam ama yemek ğaır olduğu için hiçbirşey yemiyeceğim

bu sorunu çözmem için bana neler tavsiye edersiniz

2. Antony

Antony Üye

Beğenileri:
    556
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ordan-Burdan
    Kendine bi beslenme çantası edinebilisin :)

dıkat, executioner92 ve Danny Boy bunu beğendi.
  3. executioner92

executioner92 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    evet aslında aklımdan geçiyor evde kendi kepek ekmeinden vs yapacaığım bir sandwiçi getirmek ama işyerinde dalga konusu olurm diye çekiniyorumbench_Obench_O

4. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    Sevgili executioner92 ;

Önce kendine şunu sor : ben güzel bir vücuda sahip olmak istiyor muyum ?

Cevap evet ise o zaman tek yolu var bunun adam gibi beslenmek !!! düzgün beslenme ise evden yanında yemek alarak olur , bunun ayıbı falan yok herkes böyle yapıyor , sende spor yapıyorsan yapacaksın ,

Ben liseden beri yapıyorum bu sporu 4 farklı lise 3 farklı unive gittim hepsinde de yemeğimi yanımda götürdüm , eskiden min 6 saklama kabım olurdu , şu an veganım yanımda nereye gitsem 4 saklama kabım yanımda , 3 ü mercimek-soya gibi protein kaynakları - 1 i ise rende salata (havuç falan) , ben bugüne kadar benimle dalga geçen görmedim ki 100+kg 48 cm kolu olan biriyle dalga geçmek gerçek cesaret işidir , ama bu gibi bir noktaya gelmek istiyorsan o yemeği taşıyacaksın , a ki zaten saçma sorular soranlarda bir süre sonra adam sporcu kardeşim tebrik etmek lazım moduna giriyorlar :)

Yani anlıyacağın ya tavuk v.b yanında götüreceksin yada unut bi iş olmaz öyle dandik yemekler ile , sandviçe de gerke yok al saklama kabı tavuk-et-salata-pilav falan götür boşa saçmalıklar ile uğraşma ....

Saygılarımla , Danny Boy ...

pasak, hogan, dıkat ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  5. Antony

Antony Üye

Beğenileri:
    556
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ordan-Burdan
    Akşamüstleri çayin yanına kek, börek bisküvi yapardı iş arkadaşlarım, ben saklama kabını cıkartır yagsız tuzsuz bulgur tavuk yerdim, dalga gecerlerdi benle...
    Gecen gün iş icabı bi tişörtü denemem gerekti bikaç kişinin içinde...
    Tepkileri görsen inan yanında sefer tasıyla dolaşırsın :)

Danny Boy bunu beğendi.
  6. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Sefer tası ile sulu yemeklerini taşırsın iyi de olur .

7. brhmcr

brhmcr Guest

insanlarin ne diyecegi onemli mi ? basariyi elde ettigin zamanda birseyler diyecekler. Sahsen buyuk bir firmada calisiyorum sabah kahvaltimi isyerinde yapiyorum 5-6 yumurta mutfakta, her agizdan bir laf hehe :) oglen beslenme cantami cikariyorum ve disiplinimle gurur duyuyorum.Baslarda zor olacak ama alisacaksin hatta bu sana keyif verecek.

8. executioner92

executioner92 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    yapabilenler olduğuna göre benimde yapmam uygun olur bu şekilde beslenmeyi cidden staja başlayalı 2 hafta oldu 2 haftada sadece 1 kg verebildim beslenme düzeni yüzünden hafif taşınabilir yiyeceğimi kendi yanımda geitrmeyi denyeceğim çünkü bu şekilde gidersem pogramımdan 2-3 hafta geriye düşeceğim

9. brhmcr

brhmcr Guest

İşte budur executioner92 birşeye başlamak, başarmanın yarısı, güzel haberlerini bekliyoruz.

10. dıkat

dıkat Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    bende bu sporu 4 aydan beri yapıyorum 5 ay olacak
    başlarken okulun bitmesine 2 ay falan vardı yani liseye de gidiyorum günlük düzenim söyleydi

akşam 12 veya 1 gibi yatar sabah 11 de kalkar 12 de evden çıkardım

bu süreç içinde kalkışta 1 bardak süt kahvaltıda 2 tane tam yumurta 100 gram peynir domates salatalık yerdim ekmek yemezdim okul dada malesef festfood türü şeyler olduğu için çantama mavi yeşil pirinç patlağı ve 1 adet elma koyardım okulda onları yerdim okul zaten 5 saat sürüyor ondan sonra evde programa devam ederdim yanında yemek götürmek şart çoğu zaman kepek ekmeğine hıyar domates peynir sokuşturup okulda yiyordum arkadaşlar hatta bu çocuğun parası mı yok demeye kadar götürmüşlerdi yani illaki yanında götürcen

11. executioner92

executioner92 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    çözümü buldum arkadaşlar işyerinde sadec çorba içicem onunu dışında markete gidip yarım kepk ekmeğini içine ton balığı koyup ton balıklı sandiwiç yapıp yiyeceğim

12. cems150

cems150 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Hacım Bence Akşam yarım ekmek çok gelir Salata ve haşlanmış tavuk götür evde hazırlarsın daha iyi olur gibi geliyor ayrıca kimseden çekinmenin bir anlamı yok :) başka bir eve giderken bile kendi yemeğimi götürecem ne kaybedicem diyetteyim bu kadar spor yapıyorum hepsi boşa mı gitsin ? Kendine haksızlık etme amaca giden her yol mübahtır.

executioner92 bunu beğendi.
  13. executioner92

executioner92 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    akşam yemeği olarak değil öğlen yemeği olarak yiyiceğim ki zati antremanımla çakıştığı için akşam yemğini yiyemiyorum 3 haftadır :D

Son düzenleme: 18 Temmuz 2012
  14. pasak

pasak Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    ya ne yarım ekmeği ne dalga konusu.
    ben de öğlen yemeğini yanında taşıyanlardanım.
    hiç üşenme al bir saklama kabı yanında taşı yemeğini.
    hatta bak anlatayım sana:
    nişanlım ile çalıştığımız yerler yakın. orta noktada tikky mekanı diye tabir edilen genelde zengin kesimin takıldığı bir AVM var, bazen öğlen yemeği için o AVM ye gideriz. gireriz bi mekana o yemeğini söyler ben sadece çatal söylerim, çıkarırım kabımı yemeğimi yerim.
    düşün artık etraftakilerin bakışını, UMRUMDA DEĞİL.

Danny Boy bunu beğendi.
  15. brhmcr

brhmcr Guest

Helal olsun o kadar yapamadim daha ama bende sallamayanlardanim insanlarin ne dusundugunu, tercih benimse ve digerlerinin ozgurluk alanlarini ihlal etmiyorsam kime ne :)

16. executioner92

executioner92 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    bu arada başka bir soruda sormak isiyorum benim başka bir sorunumda gece yarısı gelen tatlı krizlerimde bu sorunu çözmek için wwident damla sakızı çiğniyorum e doğal olarak oda biraz tatlı damla sakızı çiğnemeni bir sakıncası olurmu tatlı krizlerini çözmek için

17. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    Sevgili pasak ;

Tebrik ediyorum aynısını ben de yapıyorum , hemde en yok artık denilen mekanlarda :)

Kız arkadaşlarım başta yok artık diyorlardı ama sonra memnun olduklarından desteklediler :)

Saygılarımla , Danny Boy ...

pasak ve (silinen üye bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş