hydroxycut hardcore takviyesi ile diyet+cardio yapıyorum fakat kilo alıyorum

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve denizderin tarafından 6 Mart 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. denizderin

denizderin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Arkadaşlar
    Yaklaşık bir haftadır hydroxycut hardcore ile diyet yapıyorum fakat garip bir şekilde kilo almaya başladım 2007 Yaz başında amerikadan geldiğimde 82 kiloydum, sadece dengeli beslenip biraz da yüzünce 4-5 ay sonunda geçen haftaki 68-70 arasına gidip gelen kiloma ulaştım.
    Yağlarımı yakmak, bikaç kilo verip 64 kiloya ulaşmak için Hydroxycut hardcore+cardio+diyet programı uygulamaya başladım ama aylardır 70in üstüne çıkmayan kilom (hiç spor yapmadan, kebaptan hamburgere herşeyi yediğime rağmen) bi anda 71 e sonra 72 ye fırladı:mad:. Elektronik tartıda gram gram artışı görüyorum. Programım şöyle

Kahvaltı(öncesinde hydroxycut)- nesfit+yağsız süt
    Ara öğün- elma
    Öğle yemeği- Haşlanmış tavuk göğsü+ salata(salatalık,domates,marul vs.)
    Antreman öncesi-(öncesinde hardcore) Beyaz peynirli kepek ekmeği sandviç(içinde domates marul salatalık var yine)
    Antreman- 1 saat cardio, 20 dk kürek,sonra 40 dakika yürüyüş
    Antreman sonrası-muz, ve bazen vişne suyu

Porsiyonları gayet küçük tutuyorum, yazın kilo verdiğim zaman kadar. Aç kalmıyorum, açlık hissetmiyorum o ayrı da metabolizmayı yavaşlatmamak için her 2-3 saatte bir ara veya ana öğüne denk getiriyorum. 2 litre su içiyorum, kolayı da kestim ama kilo alıyorumkafa_ Hiç dikkat etmediğim zaman(5 ay) 70 in üstüne çıkmamıştım

Arkadaşlar nerde yanlış yapıyorum?duh

2. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    öncelikle kendinizi tanıtırsanız daha iyi olur..
    bayan mısınız? yaşınız, boyunuz nedir?
    spordan beklentileriniz, hedefleriniz nedir?

Yapacığımız yorumlar bu soruların cevabından sonra anlamlı olabilir..

3. denizderin

denizderin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hayır hocam erkeğim:lol:
    Amacım kütle kazanmak değil sadece incelip düz, sıkı ve fit bir vücuda sahip olmak, göbeği biraz daha eritmek
    Boy: 173 cm
    Kilo: 68-70 arası gidip geliyor(du) (şimdi 72)
    Göğüs: 93
    Bel: 88
    Kalça: 98
    Yaşım: 22

Umarım yeterince bilgi vermişimdir

4. denizderin

denizderin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar başka yorum yok mu?:(

5. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    diet programını görünce zayıflamak isteyen bir bayanın programı izlenimine kapıldım.. Çünkü gerçekten çok az ve bence yetersiz besleniyorsun..

öncelikle ulaşmak istediğin kilo bence ideal değil, şu anki kilonu koruyarak aynı fit görüntüyü kaslı biçimde elde edebilirsin.. sağlıklı olan da budur..

forumda mevcut olan çok da ağır olmayan programlardan birini uygulamaya başlayıp beslenmendeki karbonhidratı kompleks olarak artırabilirsin..
    bunun dışında idman sonrası beslenmeni kilo vermek uğruna ihmal etmemelisin..
    idman sonrasının akşama denk gelmesi nedeniyle idman sonrası öğünden kaçındığını anlıyorum.. (kilo almamak adına)
    ancak akşamları alınan gereğinden fazla karbonhidrat kilo alımına yol açar.. idman sonrası alacağın yeterli protein ise hem sağlığın, hem de kas gelişimin açısından çok fayda sağlar..
    bunu ihmal etmemeni öneririm..

denizderin bunu beğendi.
  6. denizderin

denizderin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler bonatschi fakat bikaç noktada sorum olucak
    1-"öncelikle ulaşmak istediğin kilo bence ideal değil, şu anki kilonu koruyarak aynı fit görüntüyü kaslı biçimde elde edebilirsin.. sağlıklı olan da budur.."
    -Peki bu nasıl olabilir?
    2-Kompleks karbonhidrat nedir? Sabah yediğim nesfiti tam tahıllı diye aldım oysaki

Diğer üyelerinde yorumlarını acilen bekliyorum

7. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    kas geliştirme idmanlarının yoğunlugunu artırarak yapılanma ile birlikte vücut metabolizma hızın da önemli miktarda artacaktır..
    Kardio ve beslenme dengesini de iyi ayarlayarak (ki bu konuda bi sürü şey yazıldı çizildi forumda) vücudunu geliştirirken yağ oranını düşürebilirsin..
    yani bir başka deyişle kas yapman yağ yakımı hedefine ulaşmanı kolaylaştıracaktır..

tam tahıllı ürünler, siyah ekmekler, makarna-pilav (mümkünse kepekli ve siyah olanlar), yulaf, patates, baklagiller ... hep kompleks karbo grubuna girer..
    oysa meyve şekeri ve beyaz şeker basit şekerdir..

kompleks ve basit şeker (karbonhidrat) arasındaki fark kana karışım hızları ve glisemix endeks degerleridir..

kompleks karbolar kana daha uzun vadede karışıp kan şekerinde ani yükselmeye yol açmayacağından uzun süreli enerji kaynağı olurlar ve idman öncesi öğünlerde tüketilmeleri uygundur..
    bununla beraber vücut tarafından uzun sürece yayılarak kullanıldıklarından yağa dönüşme ihtimalleri son derece azdır..
    Makul miktarlarda esmer ekmek ve makarna tüketmenin kilo problemine yol açmamasının ve dietlerde yer almalarının arkasında yatan temel neden de budur..

basit şekerler ise genelde idmandan hemen sonra tüketilir ve idmanda düşen kan şeker seviyesini kısa sürede yükseltip insülin miktarını artırarak büyüme hormonun maksimum etki göstermesi için uygun ortam hazırlarlar.. bunun dışında idmanda boşalan kas glilokejen depolarının en kısa zamanda tekrar dolmasını sağlayarak idman sonrası kas yıkımının önüne geçerler..
    bu nedenlerle basit şekerler de hemen idman sonrası için çok önemli bir besin öğesidir..

kısacası sabah kahvaltıda tükettiğin tam tahıllı ürün kompleks sınıfına giriyor ve idman öncesi öğünlerde tüketmen çok uygun olmuş..

diez, B.B. King, saydam ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  8. denizderin

denizderin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok teşekkürler bonatschi:)
    Peki biraz da protein hakkında bilgi verebilirmisin? Ne zaman ne kadar almam lazım? Protein tozunu benim için gereklimidir?
    Bir de az besleniyorsun yazmışsın, peki ne katabilirim diyetime?

9. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum

Sayfayı Paylaş