Humerus Kemiği Kırığı Fizik Tedavi

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Bordo Mavi | 61 tarafından 2 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Bordo Mavi | 61

Bordo Mavi | 61 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba;

Omuz ile dirsek arasında yer alan kol bölgesi (Humerus Kemiği) 40 gün önce tek kırık olarak kırıldı. Kol alçıya alındı 40 gün sonra alçı çıkarıldı.

Alçı çıkarıldıktan sonra fizik tedavi hareketlerini bilen arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi? sanırım 2 - 3 ay fizik tedavi yapılması gerekiyormuş.

2. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
  3. royjones

royjones Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    benimde humerus 5ay önce kırıldı 40 güne yakın alçı dönemim oldu alçı çıktıktan sonra fizik tedaviye ihtiyacım olmadı nerdeyse çıktığı gibi kullanmaya başladım ve 1 hafta içinde eski fonksiyonlara kavuştu. bana doktor dumbell egsersizleri vermişti 2kg ile yapmam için şuan kolunun durumunu bilmiyorum tam açılmama sorunu mu var? eğer humerus üst ucta(omuza bağlanan yer) kırık olduysa omuzdan kaynaklı kalıcı işlev kaybı olabilir. durumunla ilgili bilgi verirsen yardımcı olmaya çalışırım. yana açmada ilk zamanlarda sorun olabilir, ağırlıksız fazla zorlamadan açılmayan bölgelerin üzerine git 1-2 kglik su şişeleriyle ön kol-arka kol v.s çalışabilirsin yapacağın her hareket fizik tedavi yerine gececek zaten. gunden gune biraz daha açılacak,buhar banyosuda yaptırabilirsin koluna , eklem bölgesini açmak için. yatarken kolunu hangi şekilde açamıyorsan o şekile getirip uyuyablirsin mesela tam aşağıya salamıyorsan kolunu sağlam kolunla fazla zorlamadan açıp bacağının altına sıkıştır gece boyu o pozizyonda kalması iyi gelir, ertesi gün farkı görürsün zaten :) geçmiş olsun.

Sayfayı Paylaş