Humerus kırığı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve royjones tarafından 12 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. selfmachine

selfmachine Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selam, ben de yaklaşık 1 ay önce sağ humerus kemiğimi kırdım. acilde hemen atel alçıya alındı ve ameliyat önerildi ama ben kabul etmedim. hastaneden kendi isteğimle ayrılıp başka doktorlara da gösterdim ki bana ameliyat da olabileceğim ama kendiliğinden de kaynamasının mümkün olduğu söylendi. bugünkü kontrolde breys denen bir orteze geçiş yapabilecğim söylendi. internetten baktığımda hafif ve kullanışlı olduğunu gördüm. kullanan oldu mu hiç? deneyimlerini paylaşan olursa sevinrim

2. beratyuksel

beratyuksel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam kesinlikle ameliyat ol derim iyi bir doktor bulduktan sonra tabi,benim 15 gün önce humeruustan kırıldı öyle kolay bişey değil sinirlerini bile kaybedebilirsin tanınmış bir doktora danış derim ameliyatınıda özel hastanede yaptır derim geçmiş olsun

3. eny1903

eny1903 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    ARKADAŞLAR 3 gün önce ameliyat oldum ve şuanda bileğimi yukarı kaldıramıyrm başına öle bişey gelen bana konuyu açıklayabilir mi?

4. selfmachine

selfmachine Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ameliyata gerek almadı çok şükür. şu an kaynamaya başladı ve breys denen cihazla günlük normal yaşamıma döndüm. onu da yakında çkaracağımı varsayarsak mameliyatsız tedavi de mümkün. son çare değilse ameliyatı kimseye önermem, çünkü ciddi kayıplar olabiliyor
    --- Mesaj birleştirildi, 10 Nisan 2015 ---
    ben senin diğer postlarını da okumuştum neden ameliyata dönüş yaptın? bu süre zarfı içerisinde hiç mi gelişme olmadı? humerus kemiğine yakın yerde el ve bileği çalıştıran sinirler var muhtemelen bu sebepten şu an hareket kıstlılığı var.

5. eny1903

eny1903 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    bende kaynama yoktu vede çok caprazdı olmk zrundaydım oldum ve başımı belaya soktu elim inş düzeliriz ben pek inanmıyorum ama inş düzelir çolak olduk şimdiki film :((
    --- Mesaj birleştirildi, 11 Nisan 2015 ---
    şuanda elimi sadece yumruk yapabiliyorum el yardımı ile açabiliyorum elimin avuç içi yüzüme bakar şekilde bileğimi yukarı aşağı kaldırabiliyorum fakat tersi bilek hareketi sıfır doktorum sinirleri bn yerleştirdim sağlamdı dedi fakat platini takarken gerdirdik biz onu dedi o yüzden sinirler hasar gördü büyük bir ihtimal 3 aya çalışır 3 hafta sonrada emg çekeriz hasar durumuna göre yön çizeriz dedi ve beni eve paketledi artık bu dakikadan sonra ne olacak hiç bilmiyorum ...:(

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 11 Nisan 2015
  6. selfmachine

selfmachine Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    moralini bozma hemen. düzenli bir fizik tedavi ile eski sağlığına dönersin. senin kırığın benimkine göre daha farklı duruyor. (birden fazla kırık mı var?) benim şu an tek şikayetim el ve koldaki şişme. alçı çıktıktan sonra oluştu. doktor normal ve zamanla geçer dediği için çok takmıyorum.

7. eny1903

eny1903 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    şuanda bilek hareketleri sıfır hiç kalkmyor bileğim doktor düzelecek diyor bakalm 2 hafta sonra emg sonuçları herşeyi çıkaracak emg den sonra doktor hatalı çıkarsa onun humerus kemiğini alıcam

8. selfmachine

selfmachine Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    durumunda bir gelişme var mı?

9. eny1903

eny1903 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    durumumda gelişme yok çarşamba günü emg çekilecem ondan sonra tedavi sürecim başlıcak diyor doktor şuanda parmak ve bilekte hareket hiç yok sakat kaldık heralde doktor 3 ayda düzelmezse tendon tranferinden bahsetti bu transferden bilgisi olan varmı eger tendon tranferi ile elimi eskisi gibi kullanabilirmiyim acaba ??

10. selfmachine

selfmachine Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    açıkçası kırıklarımız hemen hemen aynı görünüyor. bana da ilk müdahale edildiğinde ameliyat denilmişti ama ben istemedim ve farklı bir doktora görünmeyi tercih ettim ve gittiğim iki doktor da ameliyata gerek olmadığını söylediler. yaklaşık 2,5 ay olacak ve breys tedavisiyle kaynama başladı. hatta önümüzdeki hafta işe bile dönebileceğim. özel hastaneler kasap olmuşlar, para için kesip biçmeye bayılıyorlar. keşke hiç ameliyat olmasaydın

11. eny1903

eny1903 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    bn zaten ilk tedavim alçı oldu kaynama olmadı açılanma oldu herkezin kırığı ayrı kaynıyor senn sansın varmış ama bende sans yok beklicez artık inş sakat kalmayız :(

12. eny1903

eny1903 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
  13. kdryc61

kdryc61 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar yaş 20 40 gün önce bilek güreşinde sol humerusum kırıldı ameliyatlıktı ama hemen ameliyat etmek istemediler 10 gün boyunca gelişim beklendi bilek kaldıramama riski yüksekmiş ama değişim olmayınca 30 gün önce ameliyat oldum. kolum yarım alçı yani atele alındı. dün kontrole gittim kaynama yeni başlamış dedi doktor ancak kolumu açıyoruz arada annem hemşire olduğundan. hala kolum bana ağır geliyor ve oynatmakta zorlanıyorum bu süreç nasıl ilerleyecek acaba tecrübeli birisi var mı
    --- Mesaj birleştirildi, 9 Temmuz 2015 ---
    konuyu okudum çok geçmiş olsun durumun nasıl oldu

Son düzenleme: 9 Temmuz 2015

Sayfayı Paylaş