Humerus kırığı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve royjones tarafından 12 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. royjones

royjones Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    2 ay önce bilek güreşi esnasında humerus kemiğim kırıldı(dirsek omuz arasındaki bicepsti tutan kemik) 1 ay alçı dönemim sürdü şuan 2.ayın içersindeyim 5kg dumbella ön kol çalışabiliyorum yana açışları ise 1-2kg ile yapabiliyorum. 23 yaşındayım ve bir yıla yakın düzenli olarak salon çalışmam var. daha önce bu kemiği kırılan yada konu hakkında bilgisi olan arkadaş varsa salona geri dönüş sürem için yardımcı olabilir mi? bu süreç içersinde nelere dikkat etmeliyim. teşekkürler.

eny1903 bunu beğendi.
  2. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
  3. zafer32

zafer32 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bilek güreşi ve hemerus kırığı

hemerus ağustos sonlarında bilek güreşi sırasına gelen ve başkaları tarfındanda duyulan ses kolumun kırılımasıyla gelen acı dünyayı başıma yıkmıştı böyle birseyi ALLAH kimseye vermesin ilk saniyeden itibaren fena bir acı kemik düzden ton bile taşır ama yandan zorlama ile kırılabilir 1.80 cm boy 86 kg ve baklava kaslarım ile çok güçlüydüm benc 140 kg gibi kaldırabiliyordum rakibimde bady yapmayan bir arkadaştı oda kendi çapında güçlüydü 110 kg falan üstelik tam yenecekken bu durum başıma geldi bady ile bilek güreşi çok başka birşey 50 gündürde göz bebeğim sağ kolum halen alçıda herkese sağlık diliyorum bu acı tecrübemi paylaşmak istedim

4. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    kemik neresinden kırıldı acaba? eklem yerlerine yakın kısımlardaki uç kırıkları gibi mi yoksa gövdesinden bir yerden, tamamen mi kırıldı?

humerus kısa ve kalın bir kemiktir. şöyle elinize alıp baktığınızda tokmak gibi durur. o kemiğin kırılma ihtimalini çok az görürdüm.

geçmiş olsun. acil şifalar dilerim..

5. zafer32

zafer32 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hemerus tecrübesi

hemerus gibi çok acı tecrübemi yaşama nedenim sağlam bir bady'ci olmam ile ilgili ki gerçekten ki oldukça güçlü biriyim bench pres 140 kg 1.80 cm boy 32 yaş. badici oldığumuzdan sıkça bilek güreşi yaparız ve birgün korkunç bir sesle müthiş bir ağrı hastaneye gittiğimizde ameliyat yada uzun alçı dönemi sunulması hayatımın en üzücü günüydü 1 ay piskolojiden uyuyamadım düz bir sandalyede 1 aydan sonra çekyatta kolun altına yastık konularak uyumaya çalışıyorum kolum 52 gün olmasına rağmen halen alçıda sorusu olan arkadaş varsa faceden zafer çarkçı boksör fotosu olan

6. royjones

royjones Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    zafer geçmiş olsun. benim kırığım dirseğe yakın değil tam ortadan hatta omuza daha yakın yaklaşık 5cmlik sprial kırık vardı. 1 ay alçı dönemi oldu şuan sorunum yok salona deneme amaçlı gittim tüm hareketleri yapabiliyorum kemikle ilgikli problem yok gibi ama kaslarım eridiği için eski kilolara girmem imaknsız 15 kg civarı kilo verdim bu süre zarfında. bugun dikkatimi birşey çekti kırık olan kolum jimlastikci kolu gibi olmuş acayip derecede esnek sağlam kolumla yapamadığım hareketleri kırık kolumla yapıyorum örneğin bilek güreşindeki gibi direseğimi masaya koyup omuzumu ve vucudumu hiç oynatmadan kolumu dümdüz yatırabiliyorum masaya. sağlam kolum 45 derece açılıyor kırık kolum 90 derece :S 15 gün sonra son kontrolum var doktordan iznimi alıp tekrardan spora başlayacağım.

7. zafer32

zafer32 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bench_Ofaceden bana ulaşabilirsen bu konuda fikir alış verişi yapabiliriz zafer çarkçı boksör fotosu olan

8. royjones

royjones Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bugun ilk kez salona gittim. eski ağırlaıklarımın 1/4lüyle fazla zorlamadan başladım. göğüs ve omuz harektlerinde özelikle zorlamadım. ön kol ve arka kolda problem yok neredeyse eskisi gibi çalıştım. ön kol çalışırken özelikle kırık olan sağ kolum (kırk öncesi büyük olan kolum) sağlam kolumdan önde gitmesi sevindiriciydi.

9. Muammer00

Muammer00 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    humerus

Kardeşim merhaba bnimde humerus kemiğim 40 gün önce kırıldı bilek güreşnde bana ulaşırsan sevinrm face Muammer mangırcı

10. eny1903

eny1903 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    slm arkadaşlar yaklaşık 14 gün önce salakça bir rekabet sonuçu dirsek ile omuz arasındaki kemiği dirseğe yakın bir yerden capraz şekilde kırdım ameliyat 2. plana atılarak alçıya alındı 14 günde hiç ama hiç gelişme olmadı 2. kontrolum 6 gün sonra bu olayı yaşamış arkadaşlardan ne türlü sürecin beni beklediğini anlatmalarını rica ediyrm doktorda belirli bi süre glişme olmassa ameliyat edecez dedi ne yapmamm lazım lütfen yardım arkadşlarr :(((
    --- Mesaj birleştirildi, 11 Şubat 2015 ---
    slm kardeşim sana ulşmm lazım bilgilenmek amacı ile lütfen cvp

11. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    eny1903 bunu beğendi.
  12. bodyci_humerus92

bodyci_humerus92 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    kardesım oncelıkle gecmıs olsun tam bır yıl once benım de humerusum kırıldı bılek guresınde sonrasında amelıyat oldum spora donmem 6 ay surdu ama bu surec ıcerısınde kendıme agırlıksız olarak uyguladıgım bı program hazırladım emınım sende yazılan onca kotu seyı okuyup moralını daha da bozuyosundur ama allaha sukur bende cok abartılacak sekılde kaslarda kuculme olmadı spora basladıktan bır ay sonrada eskısınden daha ıyı bı duruma geldım spora donus vede amelıyatla ılgılı sorun olursa yardımcı olmaya calısırm

eny1903 bunu beğendi.
  13. eny1903

eny1903 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    öcelikle ilgilendiğin için çok tşk ederim benim humerus kemiğin çapraz şekilde tek kırık fakat dirseğe kadar yetişen bir çatlak ta mevcut buna nazaran doktorun hala alçıda diretmesi beni çok endişelendiyr çoğu form sitelerinde ve yorumlarda alçının açılanma riskinin çok yüksek olduğu ve geç kaynamasından kaynaklnn dirsek hareketlrnde kısıtlnma olduğunu okudum ve duydum alçı tedavisinin sunan doktor haricinde 2 doktora daha gösterdim biri doğru tedavi içerisndesin dedi diğeride ameliyatın seni daha hızlı iyilştireceğini daha hızlı bir biçimde spora ve gnlük aktivitelerine döneceğimi söledi kafam çok karışık ne yapacağımı bilmyrm allah kmseyi bu duruma düşürmesin ...

14. bodyci_humerus92

bodyci_humerus92 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    rıca ederım kardesım bende cok cektım senı anlayabılıyorum benımde capraz uzun bı kırıgım vardı doktor benımkını gorur gormez amelıyat dedı sanırım alcıyla kaynamama ıhtımalı varmıs yalnız amelıyat secenegı gundeme gelırse tavsıyem doktorunu ıyı secmen yapılan amelıyatta yuzde 20 sakat kalma ıhtımalı varmıs ama amelıyat basarılı bı sekılde gecerse ıyılesme suren kısalır amelyattan sonra 1.5 ay kolluk takıyosun buda onemlı bence alcıdan cok daha ıyı gecelerı cıkarma sansın var kolluk cıktıktan sonra agırlık kaldırmamak kaydıyla normal hayatına donuyosun obur turlu yedı sekız ay alcı takanlar var ve bu alcıda kolunu cıddı bı sekılde kucultur ve alcı cıktıktan sonrada zorunlu fızık tedavı surecı baslar

eny1903 bunu beğendi.
  15. eny1903

eny1903 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    dün kontrolum vrdı doktor kırığın ekleme çok yakın olmasının ve ekleme kdr giden çatlğın ameliyat risklerini çok daha fazla artıracağından hayatından 2 ayını feda ederek süreci gözlrinle görecek biçimde düzeleceğini sadece sabretmen gerektiğini söledi bubun yanında askı alçıyı çıkarttı ve brest tarzında alçı yaptı bu alçıyıda eklem kısıtlılığını önlemek açısndan hafif hareketleri öğreterek 10 gün snraya randevu attı bu arada doktor bacanağımın dayısı oluyr bnle ilgilnmesinin sebeblerinden dye dşnyrm yoksa özel hastanelerde amelytn ne denli yüksek külfiyetli olduğunu hpmz blyrz acaba bu doktora gvnmelimiyim bu arada kolum açıldıktan sonra takıln yarım kol alçısında dirseğimi tam açmaya çlştım açılmıyor açılı klyr bilekte hiç bir kısıtlanma yok eskisi gibi çalışıyr acaba dirsekteki sıkıntı sınırlerle alakalı mı doktora soramadım çünkü çıkartıklarında direk askıya aldm bu hrketleri evde denedim :(

16. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    istersen bir dr a daha görün , en azından için rahat eder ama doktora güveniyorsan da çok kurcalama , bazen bu tür durumlarda kararsızlık belirsizlik daha çok yıpratıyor insanı..
    Örneğin ben dr um ne derse harfiyen uyarım , sözüne tamamen güvenirim...

2 ay hiçbir şey , çok az bir süre bir kırık ve iyileşme için o yüzden sabret ve sağlam sonuç al...

Bol bol paça çorbası için , omega 3 vitamin mineral takviyesi al..
    Allah şifa versin..

eny1903 bunu beğendi.
  17. eny1903

eny1903 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    herşeye rağmen 2 ay sabredecem yardımlarınız için çok tşk ederim inş bu olay hiç kimsenin başına gelmez :(

18. bodyci_humerus92

bodyci_humerus92 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    dirsekte ki sıkıntının sinirle alakalı oldugunu dusunmuyorum ben de amelıyattan sonra taktıgım kollugu cıkarttıktan sonra dırsegım tam olarak acılıp kapanmıyodu ıkı uc hafta kadar evde egzersız yaptım daha sonra duzeldı. dırsektekı hareket kısıtlılıgı zamanla gecer bıde benden sana tavsiye moral duzeyını yuksek tut sagda solda okuduklarınla moralını bozma bu kırıgın kotu ozellıgı bu cabuk kaynama ve ıyılesme gostermıyor sabırlı ol kendını motıve etmeye calıs bı bakıma sanslısın cunku bu tıp bı kırıkta kırık olustugu anda bıle sakat kalma rıskı varmıs bılegınde problem yoksa gerısı duzelır cunku dedıgım rısk ve sakat kalma bılekle alakalı gerısıne ıllakı cozum bulunur

eny1903 ve sultanmehmed bunu beğendi.
  19. eny1903

eny1903 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    arkadaşlar bu gün 45. gün halen kırığımda gelişme yok bu kol öle iyileşmicek sanırım hangi il olursa olsun bildiğiniz iyi bir ortapedi doktoru var mı ?kemiğin sn hali aşağıda

Ekli Dosyalar:

• Adsız.png
      Adsız.png
      Dosya Boyutu:
      164,8 KB
      Görüntüleme:
      1.895
  20. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Geçmiş olsun , sen Antakyadasın sanırım..
    Benim İzmirde bildiğim çok iyi bir ortopedist var.. Uzak dersen de kendi bulunduğun ildeki doçent , yardımcı prof yada prof. ortopedist lere muayene olmanı iyileşme sürecini onlarla sürdürmeni tavsiye ederim..

Geçmiş olsun tekrardan..

Sayfayı Paylaş