Hulk Smash vs profesyonel bilek güreşçisi

Konusu 'Güç Sporları (Powerlifting, Halter, Bilek Güreşi)' forumundadır ve Mert . tarafından 9 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Mert .

Mert . Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
  2. mehmet2576

mehmet2576 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Profesyonel bilek güreşcisi sıradan insan gibi duruyor, hiç ağırlık çalışmamış gibi.

3. iron addict

iron addict Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Hulk efsane zaten kardeşim adamdaki bilek karsisindakinin bacağı kadardır yani beni sasirtmadi bu video. Her ne kadar profesyonel guresci olsada hulk ile yarismasi komik olmuş

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Mert .

Mert . Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar bu videonun kesilmiş kısmı videonun başlarında adam hulka ısrarla bilek güreşi teklif ediyor hulk kabul etmiyor zaten başta:)

5. iron addict

iron addict Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Bu arada adamın adı hulk smash değil Kevin da Hulk :)

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mehmet2576 bunu beğendi.
  6. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    ne hulkun karşısındaki profesyonel güreşçi,ne yanlarındaki profesyonel hakem(big j),ne de başlangıç pozisyonu doğru.bu videonun amacı nedir?şey mi "bakın yav iri bi vücutçu PRO bilek güreşçisini yener" ?

7. mehmet2576

mehmet2576 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28

Haklısınız, hulk denilen adam daha en başta koluna aşağıda bükerek başladı. Bence düzgün başlasalar bile kazanamazdı profesyonel olan. Çok ince bilekleri, hulk sopa gibi kırar bence.

8. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    bile güreşçisi profesyonel değil. gerçek bir profesyonel bilek güreşçisi (devon laratt) örnek olarak game of thrones'taki strongman hafthor julius bjornson'u saniyesinde indirdi ki bu adam dünyanın en güçlü insanlarından biri olarak gösteriliyor geçende 500 yıllık viking rekorunu kırmıştı bilmem kaç yüz kiloluk ağaç kütüğünü kaldırıp 5 adım giderek. gerçek profesyonel bir bilek güreşçisini değil kıçına steroidi basıp basıp şişen fonksiyonellikten uzak sadece estetik amaçlı bodyci , dünyanın en güçlü strongman'leri bile yenemez. şu body yapana boksörü devirir güreşçiyi ezer bilek güreşçisini yener saçmalıklarındna vazgeçin body sanılanın aksine fonksiyonellikten uzak sadece estetik görüntü amaçlı bir spordur.

aqualinebursa bunu beğendi.
  9. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    uzun lafın kısası,bir spordaki elit bir sporcuyu başka sporlarla ilgilenen elit bir sporcu bile olsa o sporun kriterleriyle yenemez,bu kadar basit.hangi spor olursa olsun bu böyledir.
    bodyde amaç estetiktir orası doğru ama pro bir vücutçu güçsüz değildir,atletikten uzak olmak zorunda değildir.sadece farklı amaçlarla çalışıyorlar farklı kişiler oluyorlar.vücudunuzu ne için çalıştırırsanız size onu verir.

10. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    vücutcu evet ağırlık kaldırarak zamanla kaldırdığı ağırlıkların kilolarını arttırıp güçlenebilir ama bu gücü kullanabileceği bir spor dalıyla ilgilenmiyorsa bir sporun ilmini bilmiyorsa o güç sadece salonda ağırlık kaldırırken işine yarar diğer türlü hiçbir işe yaramaz

weger ve iron addict bunu beğendi.
  11. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    ne gibi mesela?o zaman powerlifterlar da weightlifter lar da sadece salonda ağırlık basıp çıkan adamlar?çünkü tek yaptıkları ağırlık kaldırmak?ille herkes gücünü bir dövüş sporu ya da atletizm ile vs uğraşıp kullanmak zorunda değil.ağırlık kaldırmak da başlı başına bir spor.

hercules13 bunu beğendi.
  12. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    ağırlık kaldırmak bir spor değildir. powerlifter'lar strongman'ler birer sporcudur evet çünkü onların genetikleride normal bir insandan çok üstün olur ortalama 170 kilo olurlar kemikli cüsseli uzun kuvvetli insanlardır her insan powerlifter olamaz. bir bodybuilding'ci bu adamların kaldırdığı ağırlığın onda birini bile kaldıramaz çünkü bodynin amacı kası büyütmek hacim kazandırmak estetik görünüm elde etmektir. strongmanler daha fonksiyoneldir çünkü çok yüksek ağırlıkların altına girerler o kaslar bir işe yarar. ağırlık kaldırmak yani bodybuilding evet hiç spor yapmayan birine göre spordur ama bir güreşçiye bir boksöre bir yüzücüye bir strongman'e göre sporun s si bile değildir.

13. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak

"powerlifter'lar strongman'ler birer sporcudur evet çünkü onların genetikleride normal bir insandan çok üstün olur ortalama 170 kilo olurlar kemikli cüsseli uzun kuvvetli insanlardır her insan powerlifter olamaz"

profesyonel olmakla,genetik,anatomi,boy pos ile spor yapmanın alakası ne?

"bir bodybuilding'ci bu adamların kaldırdığı ağırlığın onda birini bile kaldıramaz çünkü bodynin amacı kası büyütmek hacim kazandırmak estetik görünüm elde etmektir"

kendin söylüyorsun adamın amacı safi güç değil,neden bu bir sporun spor olmasını engellesin?her sporun amacı aynı mı olmalı?ayrıca 6-7-8 plaka deadlift squat giren vücutçular var dünyada,powerlifterlar bu hesapla 60-70-80 plaka squat deadlift mi girmeli?

"strongmanler daha fonksiyoneldir çünkü çok yüksek ağırlıkların altına girerler o kaslar bir işe yarar"

işte can alıcı nokta.idmanı yapıyorsan güç ve kas kazanıyorsan bir işe yaramalı.yoksa o sporu spordan saymam mı diyorsun?ve de buradaki kullandığın anlamınla fonksiyonelin açıklamasını yapar mısın?200kg konuşurken bile nefes nefese kalan adamlar nasıl fonksiyonel oluyor yani?

"ağırlık kaldırmak yani bodybuilding evet hiç spor yapmayan birine göre spordur ama bir güreşçiye bir boksöre bir yüzücüye bir strongman'e göre sporun s si bile değildir."

aynı yere geliyoruz.salonda çalıştığın saylanmaz,çünkü onu işleve dökmüyorsun(lol) ?hadi vücutçuyla strongman kıyaslamasını anlarım da ikisinin ortak tek noktası salonda ağırlık kaldırmak olan vücutçularla güreşçi/boksör leri nasıl karşılaştırıp vücutçuları haksız çıkarıyorsun pes.atletik yeteneğe çok önem veriyorsun galiba,yalnız tekrar söylüyorum atletik yeteneğe bu kadar önem veriyorsan nefes nefese kalmadan konuşamayan strongmenleri bu açıdan fonksiyonel sayamazsın,kendinle çelişmeye devam edersin.

sonuç olarak işte tam dediğim bakış açısı.güreşçi boksör daha iyi iş yapar çünkü salondaki gücünü bir şeye aktarır öyle mi?powerlifterlar strongmenler birer sporcudur fakat ağırlık kaldırmak spor değildir neden çünkü o proların genetikleri iyi.böyle saçma bir bakış açısı var mı?o zaman sıradan salonlarda güreş antrenmanı yapan sıradan insanlar da spor yapmıyor çünkü onlarda şampiyon genetiği yok,sizin bakış açınıza göre böyle.o zaman bir sporu profesyonel anlamda yapmıyorsanız yapmış sayılmazsınız öyle mi?yazdığınız şeyleri mantıksız dayanaklar üzerine yerleştiriyorsunuz.pro strongmanler genetik harikası da pro bodyuilderlar genetik harikası değil mi?100 kg strongman yok mu?strongmanliği sen sadece dünya finalinde yarışanlar olarak mı düşünüyorsun?mevzuyu saf güç olarak ele alıyorsun ve saf güç kategorisinde pro bodybuilderi pro strongman ile karşılaştırıyorsun ve buradan bodybuilderi haksız çıkartıyorsun.bodybuilderin amacı safi güç değil ki?kusura bakma da hocam senin bodybuilding e karşı önyargın var.bu önyargın da böyle mantıksız yazılar yazmaya itiyor seni.acı biber ile kavunu karşılaştırıp acı biberi tatlı değil diye elemeye benziyor bu.ne alaka yani?

Son düzenleme: 17 Eylül 2015
  14. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    öncelikle yazdıklarımı cümle cümle örnek içine alarak açıklaman çok tahkirli ve bir o kadarda bel altı bir davranış ama onu geçiyorum. ağırlık kaldırmanın profesyonelliği olmaz strongman'ler genetik olarak çok güçlü oldukları için o kadar ağırlığın altına girip dünya rekorları kırabiliyorlar ha tabi ağırlık kaldırmanında bir ilmi vardır bilmeyen insan kendini sakatlar. senin strongman'ler ile vücutuyu karşılaştırman tam bir saçmalık çünkü strongman'lerin amacı zaten estetik bir görünüm elde etmek değildir çoğu yağlı iri yarı olurlar ve amaçları en yüksek ağırlıkları kaldırabilmektir. vücutcunun amacı kasa hacim sağlamak ve estetik bir ''görünüm'' elde etmektir.sana demek istediğim olimpiyatlara bir bak o kadar farklı spor dalı var ok atma bile spor olarak sayılıyor çünkü istidad isteyen bir spor. 3-5 bodyci'nin çıkıpta kaslarını oldukları yerde sergilemeleri ve en çok kaslı olanın kazanması bir yarışmamıdır ? atletik yetenek zaten dalına göre sporcuyu sporcu yapan şeydir.güreşçi veya boksörle veya tekvancoduyla veya sambocuyla maalesef vücut geliştirmeyi karşılaştıramazsın bunlar spordur müdacelesi vardır ve ağırlık antremanını görüntü elde etmek için yapmazlar görüntü hariç birsürü amaç vardır bunun altında. ayrıca güreşçiyle genetiği bağdaştırmışsın ama şampiyonlukla genetiğin pekte fazla bir alakası yok hatta hiç yok. mücadele sporlarında şampiyonluğun daha çok kabiliyet ve yetenek ile ilgisi vardır sen zaten çok kuvvetli iri yarı biriysen karşınada öyle adamlar çıkıyor yani genetikle alakası olsaydı boksta olsun güreşte olsun her zaman uzun boylu iri kemik yapısı sağlam olanlar yenerdi ama böyle bir durum yok kim daha zekiyse yeteneklerini öğrendiklerini sergileyebiliyorsa o kazanıyor yani bu konu hakkında o dediğin tamamiyle boş laf. ''birde diyorsunki bir sporu profesyonel anlamda yapmıyorsanız yapmış sayılmazsın öyle mi ?'' yazmadığım kelimeleri satırlarıma ekleme spor yapmak için illa profesyonel olmana ihtiyaç yok güreşe gider güreş yaparsan tekniğini kaparsan kendini geliştirirsen spor yapmış olursun zaten ben bunun aksi bir iddiada bulunmadım.ayrıca sen kendin yazdıklarımdan birşeyler anlamaya çalışıp ona göre cevap veriyor üstünede yazdıklarıma mantıksız diyebilme hakkını kendinde buluyorsun.strongmanler genetik harikasıda adamların sporu icraat üzerine görüntü üzerine değil bodyci boydci diyorsunda kolları ip kadar koşucular bile senin kolu 45 cm bodycinden daha yüksek ağırlıkların altına girebiliyorlar buda aklında bulunsun ve şunuda söyleyeyim pro bolybuilder diye birşey olmaz ha steroid kullanır imkanları vardır ağırlığın altına hakkıyla girer parası vardır ete para verir toza para verir sende bunlara ''pro'' dersin pro bodybuilder olur :)) ağırlık kaldırmanın zamanla kaldırdığın ağırlığın sayısının artmasından başka bir proluğu yoktur yani gidipte ağırlık kaldırana bakıp '' öfffff bee adam ne ağırlık kaldırıyor harbi yetenekli birisi'' diyemezsin çünkü bir alakası yok. pro neye denir sen onu bilir misin önce onu söyle bana :)) bir pro bodycinin kasları sadece estetik görünümden başka ne işe yarar söyleyebilir misin bana ? sağlam koşar mı ? iyi yüzer mi ? strongmanler gibi yüksek ağırlıkların altına kusmadan bayılmadan girebilir mi ? güzel boks mu yapar ? iyi güreşir mi ? jimnastik konusunda bir yeteneği becerisi olur mu ? uzağa gülle atabilir mi ? doğuştan genetiği sayesinde bunu geliştirip yüksek ağırlıkların altına girip bu genetiğini kullanıp strongman yada bilek güreşçisi olabilir mi ? ha bu ikisi biraz farklı çünkü bu iki spor dalında direk genetik önemlidir ama body'yi herkes yapar bu iki spor dalını yapmak için doğuştan güç kuvvet ve genetik gerekir buda bu sporları herkesin yapamayacağı özel birşey kılar.yani bodycinin bir becerisi herhangi bir spor dalında ustalığı olabilir mi ? estetik görünümden başka hangi işe yarar body'de gelmiş body'yi şimdi bu kadar spor dalıyla bir tutuyorsun. ben body ile hiçbir zaman boksu yada güreşi yada yüzmeyi karşılaştırmadım ki, sadece bunlar spordur asıl body'yi bu sporlar ile bir tutma dedim başta.benim body'ye karşı ön yargım yok tekrarlıyorum hiçbir şey yapmayan sadece oturan adam için veya ilerleyen yaşlarında boyun-bel ve bilumum ağrıları haslatıkları sıkıntıları yaşamamak isteyen insan için evet body bir spordur ve ağırlık kaldırmanın faydası çoktur.spor dediğinde bir mücadele olur bir yarışın içine girersin kim daha yetenekli daha azimli hırslıyla kim daha çok çalışmışsa o kazanır ve spor dediğinde yorulursun kondisyon gerekir ağır idman gerekir bütün vücudunun kasları aynı anda çalışır hoplarsın zıplarsın zamanla yaptığın spora göre herkesin yapamayacağı hareketler yapmaya kendini geliştirmeye başlarsın yani hakkını veriyorsan misal güreş çok çok zor bir spordur o teknikleri kapmak yorulmadan hırsla mücadele etmek, yetenek ve ihtiras gerektirir. diğer bütün spor dallarıda öyle. peki bu gibi sporlarla elini vicdanına koy salona gidip eline 10-15 kilo alıp 12 kere bir aşağı bir yukarı kaldırıp indirmek bir midir ? değildir işte body'ye kendi halinde bir spor bir nebze diyebilirsin ama asıl sporların yanına koyup buda bir spordur diyemezsin.

15. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    ilk birkaç cümlende kendinle çelişmeye devam ettiğin için gerisini okumuyorum.karşılaştıran ben değildim sendin,o karşılaştırma sonucunda da vücutçuları haksız buluyordun.neyse ben yazmaya değer bir şey olarak görmüyorum bu başlığı artık,gereken cevapları önceki mesajımda verdim.

16. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    işte benze zaten bunu bekliyordum :) herkes kendine yakışanı yapar :))) sen okuma konuya giren üyeler okur :))

17. Secretsoul

Secretsoul Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    28
    Ben okudum. Aslında çok güzel tez antitez olmuş:) ben sentezimi yaptım ama taraf gibi görünmemek adına kendimde saklıycam. Her ikinizde güzel yazmışsınız. Elinize sağlık.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

18. hercules13

hercules13 Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Ankara
    @barfiksPro forumda tartışmayı hiç sevmiyorum, ki bu mesajımın da amacı tartışmak değil ama belirtmek istediğim görüşlerim var;
    -Bir vücut geliştirme forumunda, 'yaptığınız spor değil' gibi bir söylem bence hoş değil.
    -Kıstası genelde olimpiyatlar üzerinden yapmışsınız. Hatırlarsanız güreş de bir dönem olimpik spor kapsamından çıkarılmıştı ve bu durum hala geçerli olsa güreş spor değil mi diyecektik?
    -olimpiyatlarda bir sürü şov/puanlama hesabına dayalı dal var, bence vg'nin olimpiyatlarda boy gösterememesinin en büyük sebebi adının fazlasıyla dopinglerle kirlenmesinden dolayıdır.
    -Açıkçası vg spor değil argümanıyla da ilk kez karşılaşmıyorum. Bence başka dallarla ilgilenen birçok amatör sporcuda bu görüşün hakim olma sebebi, sizin o dalda iyi olduğunuzu çevrenize kanıtlamak için mutlaka o aktiviteyi gerçekleştirmeniz gerekirken(futbolcuysanız halısaha yapmanız, yüzücüyseniz birlikte havuza gitmeniz vb. En iyi ihtimalle kazandığınız ünvanları dile getirmeniz) vg de ekstradan bir çabaya gerek olmaması ve çevredeki insanların zaten bunun sürekli farkında olmasının verdiği rahatsızlık yatıyor bana göre.
    -Başka bir açıdan bakarsak, müsabakası yapılan sporlar işlevselliğinden daha çok seyirciyi/müşteriyi eğlendirmesine göre değer kazanıyor. Spor diyince ilk akla gelen branş futbolun, bu değeri insan vücudunun en işlevsel kullanıldığı dal olduğu için görmediği konusunda hemfikirizdir diye düşünüyorum.
    Konu münazaradan daha çok münakaşaya dönmüş durumda ve kimsenin kimseyi görüşünden saptıracağını sanmıyorum, iyi günler :)

BounGiorno ve zeo64 bunu beğendi.
  19. BounGiorno

BounGiorno Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Adam yüzde 99 u vücut geliştirme bilgileriyle dolu bir foruma gelip vücut geliştirme spor değildir yazıyorsa ben bunda ya kıskançlık yada affedersiniz sözüm meclisten dışarı salaklik ararım

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

20. BounGiorno

BounGiorno Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Bu arada kendi fikrimi de söylemeden geçemeyeceğim vücut geliştirme başta estetik olmak üzere sağlık , özgüven , bağışıklık , güç ve atletik anlamda birçok özellik kazandırdı bana , bir iki kendini bilmez spor değildir diyecek diye bırakacam dimi bende? He He haklısın

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hercules13 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş