Hukuktan Anlaryanlardan

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Paradise tarafından 6 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Paradise

Paradise Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaşlar
    Yakın geçmişte bir bakanlığa ve ilgili bakana ayrı ayrı bir konu hakkında fax çekmiştim ve tarafıma bilgi verilmesini istemiştim. Bunun hukuki prosedürüne göre bana "tebligat" mı yollamaları gerekiyor? Sormamın nedeni eve sivil biri gelmiş tebligatı var karakola gelsin alsın demiş. Tam olarak ne yapmam gerekir ? Askerliğim internetten tecilli gözüküyor, başka bir sorunum yok Ama yanlış bir duruma da düşmek istemem help :)

2. BMS

BMS Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Mersin
    Tebligat “hukuksal bir işlemin ilgili kimsenin bilgisine sunulması için yetkili makamın yasaya ve usule uygun bir biçimde yazı ile veya ilan yoluyla yaptığı belgeleme işlemi” şeklinde tanımlanabilir.
    “ Tebligat kanunun 10.maddesi gereğince tebligat muhatabın bilinen en son adresine yapılır. Bu itibarla davalının ev adresinin yazılmış olmasına rağmen iş adresinde tebligat yapılmış olmasında kanununa aykırı bir yön bulunmamaktadır."

Ne hakkında bilgi istemiştin? Bu arada Tebligat geldiği için karakola gitmek zorundasın :)

3. Paradise

Paradise Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    MBr
    demek istediğim;
    "Yakın geçmişte bir bakanlığa ve ilgili bakana ayrı ayrı bir konu hakkında fax çekmiştim ve tarafıma bilgi verilmesini istemiştim. Bunun hukuki prosedürüne göre bana "tebligat" mı yollamaları gerekiyor?"

4. BMS

BMS Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Mersin
    Sen fax çekince hukuksal bir hakkının yerine getirilmesini istedin,onlarda buna karşılık sana tebligat yolladılar. Gayet açık ve net, herşey normal yani sen karakola git :)

5. kutlukan

kutlukan Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    73
    cevap karakola gelmez,postacı en kötü ihtimal muhtara bırakır,tebligat bir dava ya da başka bir hukuksal süreç için olur benim bildiğim yakın zamanda ateşli silahlar kanunnuna muhalefetten ve başka bir davadan dolayı mahkeme tebligat hep muhtara bırakıldı postacı tarafından karakoldanda ifade vermeye ve mal sosyall durum bildirmeye çağırdılar yani o bakanlığın cevabı değildir diye tahmin ediyorum gitmeden profesyonel birinden bilgi al bence yani avukattan...umarım kötü bir şey değildir...

deniz68ruhu bunu beğendi.
  6. Paradise

Paradise Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Yaklaşık 1 yıl evvel telefonum çalınmıştı onunla ilgiliymiş halletttim :) Hepinize yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar

Sayfayı Paylaş