Hot-Rox Tecrübelerim

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve galois91 tarafından 25 Mart 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. moztin

moztin Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    bende aynisini uygulamayi planliyorum yag oranini 12 den 10 nun altina dusurmek istiyorum bir kutu hot rox bir kutu extreme yapmayi planliyordum eger ikisi arasinda bir fark yoksa ikinci kutuyu hydroxycut yapabilirim merakla takip ediyorum

2. PipsquEak

PipsquEak Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Bugün yeni bi tecrübe edindiğimi sanıyorum yine sıcağı sıcağına paylaşmak istiyorum.Daha önce hot-rox'ı aldıktan sonra yürüyüşte ve antrenmanda ter içinde kaldığımı nabzımın yükseldiğini enerji verdigini zaten söylemiştim.Genelde sabah kullanımlarımda kahvaltıdan 45 dakika önce kullanıyodum.Bugün bi aksilik sonucu kahvaltıdan önce kullanamadım.Aksatmamak amaçlı kahvaltıdan 1 saat sonra kullandım.Vücudumun daha çok tepki verdigini hissedebiliyorum.Sıcak bastı henüz terlemeye başlamasam da.Nabzımsa normalinden biraz daha fazla.Bi de enerji verirse o zaman yandık işyerinde o enerjiyi harcayabilicek bi konumum yok :D Birkaç gün böyle denemeyi düşünüyorum o zaman daha net bişeyler söyleyebilirim sanırım.
    Saygılar

3. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Tekrar Merhaba

Hot-rox Extreme geldi. İlk kutu Hot-rox bitmek üzere. Aradaki bir takım farklar şöyle:

-Hot-rox'da günde 1-3 adet 2 kez kullanılabilir diyor. Extreme'de ise günde 1-2 adet 2 kez...

-Hot-rox üzerinde beyaz çizgiler var, extreme'de sarı...

-Hot-rox 72, Extreme 110 kapsül...

Biraz da extreme'e daha çabuk geçebilme isteğiyle (üzerinde de 3 tane alınabilir diyor ya) dün hot-rox'ın öğleden sonraki alımını 3'e çıkardım. Ardından bacak antrenmanı yaptım... Yine nabzımın, son tekrarları çıkaramayacak kadar yükseldiğini hissettim. Aşağıda geçen haftaki ve bu haftaki antrenmanların nabız verileri var:

Geçen Hafta :
    Max HR 183, Ortalama HR 154, Süre 1s, Yakılan Kalori 921 Kcal

Dün:
    Max HR 186, Ortalama HR 157, Süre 52dk, Yakılan Kalori 784 Kcal

Görüldüğü gibi nabız 186'ya kadar çıkmış. Ortalama nabız da 157! Velhasıl soluksuz bi antrenmandı. Antrenmandan sonra soyunma odasında normale dönebilmek için epey oyalandım. Sonrasında da bi baş ağrısı... Hala başımda hafif bir ağrı var.

Neyse, Cts. Hot-rox bitiyor, Extreme'e geçiyorum...

4. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Galois, bu ölçümleri ne ile yapıyorsun.

Ben de bir nabız/kalori ölçer saat almak istiyorum; fakat fazla pahalıya kaçmadan.

Eğer bu tarz birşey kullanıyorsan ne önerebilirsin?

5. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir

Ben ölçümleri POLAR F11 ile yapıyorum. Bir yıldır kullanıyorum ve oldukça memnunum. Gögüs bandı var bu bant üzerine takılan verici ile nabız bilgilerini saate yolluyor.

Öncelikle anlık olarak kalori, nabız durumunu görmek için çok iyi oluyor. Antrenman sonunda max. ve ortalama nabız bilgilerini de veriyor. Ayrıca benim kullandığım modelde "Own Zone " diye bir özellik var. Isınma sırasında o günkü durumuna göre nabzının hangi aralıkta olması gerektiğini hesaplayıp, çalışma sırasında yol gösteriyor. Bunun dışında haftada yapacağın antrenman sayısına, hedefine göre sana program da yazıyor :) Program dahilinde çalışıyorsun. Bunun dışında bilgilerini sana açılan internet hesabı üzerinden siteye yollayıp, çalışma bilgilerini arşivleyebiliyorsun. Yani fiyat olarak biraz tuzlu bir ürün gibi görünebilir ama disiplinli çalışmak, vücudunun verdiği tepkileri bilmek isteyen biri için oldukça kullanışlı bir alet.. Model olarak daha ucuz ama daha az özelliğe sahip olanları da var (F2, F6 gibi) ama marka olarak Polar en iyisi diyebilirim. Bu tür şeylerde kesinlik önemli olduğundan bence polar iyi diyorum. (Almadan önce Voit in de modellerine bakmıştım ama çok bilgi sahibi değilim bu marka hakkında)

Bu arada yeni bir ürün çıktı Polar da F80, burada artık klasik antrenman hareketleri de kayıtlı (Squat, bench gibi) direkt ağırlık çalışmalarına yönelik.. Ayrıca GPS i de var dışarıda koşarken ne kadar yol kat ettiğini vs. de hesaplıyor. Ben de bunu almak istiyorum ancak henüz Türkiye'ye gelmedi fiyatı da çok olur sanırım :)

6. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Polar demenden korkuyordum ve dedin :)

Polarları araştırdım, fiyatları ve özellikleri hakkında bilgim vardı; fakat ilk defa kullanan birinden yorum aldım ve gayet yorumlar bunlar :)

Ben de almayı düşünüyorum böyle bir alet.

Teşekkürler yorumlar için, iyi sporlar :)

7. küçük kemik

küçük kemik Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    merhaba,

bu Polar marka alet suda kullanılabilir mi ? mesela yazın windsurf yaparken ??

tşk

KK

8. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    hacı 186 ile sakata gelme ya :S?

aman dikkat

hot rox ve extreme nın etken maddelerı neler, neler ıcerıyor, bilen birisi yazabilirmi lütfen.

9. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Evet yüzerken ya da su ile ilgili sporlarda da kullanabiliyor. (Dalmak konumuzun dışında tabii :) )

küçük kemik bunu beğendi.
  10. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Herkese Merhaba

İlk kutu bitti. Dün Hot-rox Extreme e başladım. Bu arada, hafta sonu rejim güme gitti, hamur işleri havada uçuştu, neyseki korktuğum kadar kötü bir sonuç çıkmadı.

Başlangıç ve bugünü karşılaştıracak olursak

Kilo :83.5 Kg -> 82 Kg
    Yağ Oranı : %18 -> %16.5
    Yağ : 15 Kg -> 13.5 Kg
    Kas Kütlesi : 68,5 kg -> 68,5 Kg

Görünüşe göre yağ yakma ve kütleyi koruma konusunda başarı sağlamışım. Bu tempoyla devam edebilirsem, yağ oranını %15 in altına düşürme hedefini ikinci kutunun sonunda yakalayacağımı umuyorum.

11. Zorro31

Zorro31 Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Yag oranini olcen uygun fiyatli baskul tavsiyesinde bulunucak var midir

12. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir

Ben Fakir'in Vento diye bir modelini kullanıyorum. Yağ ölçümü yapıyor, 4 kişi hafızalı...

13. jasonur

jasonur Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hepsiburada.com dan balance marka baskül almıştım hem su hemde yağ ölcümü yapıyo ama bu tip aletlerin sağlıklı ölçüm vereceklerini sanmıyorum...

14. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Bu haftanın ölçümleri (28.4.2009):

Kilo :80,8 Kg
    Yağ Oranı : %17
    Yağ : 13,7 Kg Kas Kütlesi : 67,1 kg

Görüldüğü gibi bir haftadır pek bir değişiklik yok... Vücudum Hot-Rox'a cevap vermeyi kesti gibi... Sanırım Hot-rox a uyum sağladım :D Henüz ikinci kutunun yarısına gelmedim. (110 kapsül) Bir hafta kadar kullanımı kesip tekrar başlamayı düşünüyorum ama henüz kesin kararı verebilmiş değilim.

15. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Bugün itibariyle (29.04.2009) Hot-rox kullanmayı durdurdum. Bir hafta durumu gözlemleyeceğim. Eğer işler istediğim gibi gider, yağ oranını en azından sabit tutabilirsem bu süreyi biraz daha uzatacağım. Önümüzdeki haftanın ölçümlerinde bunu hep beraber göreceğiz...

16. omerbay

omerbay Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    üniversite öğrencisi
    Yer:
    manisa
    merakla bekliyorum galois91

17. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Bir ay süreyle düzenli kullandıktan sonra Hot-rox almadan geçirdiğim ilk günün en belirgin özelliği kas ağrıları ve yorgunluk idi. Salı günü epey ağır bir bacak antrenmanı yaptım, sürekli ağır çalışırım bacak antrenmanlarında ancak dün epey bi bacak ağrısı çektim. Uzun zamandır bu kadar kas ağrısı olmamıştı. Bir de yorgunluk var tabii...

Bugün sırt antrenmanı yapacağım. Hot-rox kullanmadan gireceğim ilk antrenman... Neler olacak, olanları da ayrıca yazacağım.

18. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Son zamanlarda Hot-rox ın bir etkisini görmüyorum diyerek biraz hakkını yemişim sanırım. :) Antrenmanlarım oldukça yüksek tempolu ve istekli giderken kullanmayı bırakınca bir miktar enerji düşüşü de yaşadım. Eskisi kadar yüksek performans gösteremiyorum bir anda takatim kesiliyor. Sanıyorum karbonhidrat miktarını düşük tutmamdan da kaynaklı... Hemen kalan Hot-rox a başlayacak mıyım yoksa bi süre daha Hot-rox olmadan mı devam edeceğim bunu önümüzdeki ölçümde elde edeceğim veriler belirleyecek.

19. Betman

Betman Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13

ölçümlerde bir yanlışlık olmalı vücuttaki su ağırlğı sıfır gözüküyor eğer bu oranlar doğruysa

20. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Elimde vücudun yağ oranını ölçen bir alet var. Yağ oranını bu aletle yüzde olarak ölçüp, çıkan sonuca göre ağırlığımdan yağ kütlesini hesaplıyorum. Tüm kilodan yağ miktarını çıkartıp geri kalanını da kas kütlesi olarak kabul ediyorum yani su oranı dediğin aslında kas kütlesi değeri içinde... Bu anlamda haklı olabilirsin, benim kas kütlesi dediğim şey aslında saf kastan ibaret değil. Zaten bunlar yaklaşık ölçümler olduğu için birebir gerçeği ifade etmeyebilir ancak en azından değerlerdeki değişim yoluyla yaklaşık bi fikir edinilebilir.

Sayfayı Paylaş