Horton p90x Sonrası

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve Lavinya10 tarafından 15 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Lavinya10

Lavinya10 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    merhaba değerli bodyforum üyeleri,ben de aranıza yeni katıldım:) forumun kısa süredir takipçisiyim ve üye alıp sorularımı yönelteyim dedim ben de:)

2009 senesinde çok kilo aldığımdan beri benzer siteleri takip ediyorum ve 2 sene evde yapılan her türlü videoyu yaptım,zayıfladım :) Slim in 6 yaptım, tony horton p90x yaptım,çok fit oldum ama bu sene her şeyi bıraktım hiç spor yapmadım ve gene kilo aldım. Boyum 1.58 kilom da 53 civarı. Aşırı kilolu değilim ama hoş durmuyor tonbik gözükmek :) 48-50 civarı olmak istiyorum ama asıl sorunum vücut tipim. Sorunlarımdan bahsedeyim size;

1)Öncelikle göğüslerim 3-4 sene önce 85 giyerken şu anda küçüldü 75 oldu ve gittikçe küçülüyor sanki hiçbir şey yapmamama rağmen:( sarktı ve küçüldü napacağımı bilmiyorum.

2)Bacaklarım kısa,çok kalın ve parantez. Diğer insanlar gibi ince ve çarpık değil hangisi daha iyi bilmiyorum ama :D Armut vücutluyum ve bacaklarım çok kalın. Üst bacak o kadar sorun değil de, alt bacaklarım fena.
    Ama şu yönden şanslıyım,alt bacaklarım kas değil :D vurunca sallanıyor böle aşırı yumuşak ,yağ olduğu çok belli. Mesela alt bacağımda selülit de var,sıkınca böle pötür pötür gözüküyor çünkü.O yüzden incelebileceğini düşünüyorum? Forumda kas olanların incelmeyeceğini okumuştum çünkü.
    Ama beniim yağlı baldırım hangi hareketlerle incelir onu bilmiyorum:) vurunca baya sallanıyor çok komik:D

3) baldırlarım çok yağlı demiştim ya,ayak bileklerimin etrafı da öyle. Kemik yüzünden kalın değil,yağ var etrafında ve hiç estetik durmuyor:( Baldırı kalınlaştır bileğin ince gözüksün demeyin,zaten baldırda roberto gibi :D

bu özel bölge sorunlarım hariç, genel olarak vüdudum kalınlaştı.Evde videolarla spor yapmayı düşünüyorum gene,interval cardio gibi elimde videolar var 20dakikalık.Spor salonuna gitme imkanım yok maalesef.

özel bölgeler içinde önerebileceğiniz hareketleri yapabilirim, gelişmeleri de burdan bildiririm:)

Herkese güzel günler.

2. Lady.V.Vivien

Lady.V.Vivien Üye

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    1.58 boy 53 kilo aslında çok normal bir kilo. ama yağlanan bölgeler için cardio ve diyet yapsan iyi olur yine de. çünkü burdan öğrendiğim kadarıyla bölgesel incelme diye bir şey yok. ben de yıllardır simit bölgesini eritmek için hareketler yapıyordum ve hiç bir işe yaramadı bu yüzden bölgesel incelme diye bir şey olmadığına inanıyorum.
    sen diyet yapıp zayıfladıkça yağlı bölgeler incelir. ve de p90x programlarından sonra ideal kilona kavuştuğunda hala belli yerlerinin kalın olduğunu düşünüyor muydun yoksa istediğin görünüme ulaşmış mıydın?
    ulaştıysan bence yine sıkı bir beslenme ve spor programına başla. ve p90x programına harfiyen uyduysan helal olsun diyorum, istediğin görünüme ulaşmakta zorluk çekmezsin.
    bunun dışında göğüs meselesini ben de merak ediyorum zayıfladıkça aşırı küçülmesi ve sarkması nasıl önlenir bilemiyorum:(
    bu arada ben zayıfladığımda el parmaklarım bile incelmişti diyet programından sonra ayak bileğini hiç sorun etme incelir.

Azi ve Lavinya10 bunu beğendi.
  3. SweeneyTodd

SweeneyTodd Üye

Beğenileri:
    200
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Özellikle bayanlar crash (çok düşük kalorili) dietlerle bir de üstüne kardiyo yaparak yağ, kas ne varsa yakma hatasına düşüyorlar. Kas kütlesi azalınca ne oluyor? Metabolizma yavaşlıyor çünkü enerji tüketen kas doku azalıyor, bu sefer normal beslenmeniz kalori fazlası veriyor ve yeniden kilo almaya başlıyorsunuz. Buna rebound effect deniyor.

Ağırlık çalışması sadece kas yapmaya çalışanlar için değil, kilo vermeye çalışanlar için de hayati derece önemlidir. Ancak bu sayede kas dokuyu kaybetmeden(ya da en az hasarla) kilo verebilirsiniz.

Katch-McArdle formülüne göre Bazal Metabolizma Hızı: 370+21.6*Yağsız Vücut Kütlesi

Yani aynı kiloda iki insandan yağsız vücut kütlesi(kas oranı) daha fazla olan, oturduğu yerde, daha fazla kalori yakıyor. Bu ne demek biliyor musunuz? Aynı kiloda 10 kilo fazla kas kütlesi olan kişi 21.6*10=216 kalori günde *360=77.760kalori yılda daha fazla yakıyor. Bir kilo yağ birikimi 7000 kalori olduğuna göre, kaslı olan kişi öbürüne göre senede oturduğu yerde 11,1kg fazladan yakıyor. Kaslarını kaybeden de her yıl aldığı 10 kiloyu nasıl veririm hesabına geri dönüp, en sonunda pes ediyor.

Zayıflarken kas kaybını önemsememek yapılabilecek en büyük hatadır.

wrestler, Dynamo, dishiwelet ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  4. Lavinya10

Lavinya10 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    yüzüm tombik olduğu için normal kilo gibi durmuyor :D 48e falan inince anca yüzüm normal oluyor,şimdi gıdığım vs var sevmiyorum:)

bölgesel incelme olmadığını bende biliyorum da işte kardiyo + o bölgelere yönelik hareketler yaparsam incelir diye düşündüm bileklerim ve baldırlarım.
    p90xi tam uyguladım ama beslenme çok kastı sıfır hata olmadı yani:) o kadar çok proteini yiyemedim çoğu zaman. Bitirdiğimde inan 2 sene önceydi tam hatırlayamıyorum ama çok zayıflamıştım herkes etiyopyalılar gibi oldun diyodu :D ama şimdi hayatta yapmam p90xi çünkü p90xi bırakıp normal beslenmeye döndükten sonra vücut dengem bozuldu resmen o sene. çok da kasmamak lazım vücudu.
    şu anda hamladım ama gene de karnımda ve bacaklarımda güçlülük var o zamanlardan kalma. karnımın içi sert mesela hala.

el parmakların mı incelmişti iyiymiş:)) umarım incelir benimde bileklerim.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:29 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:22 ----------

teşekkürler verdiğiniz bilgiler için, fakat sorularımdan hangisine cevap verdiniz ya da benim sorunlarımla alakasını tam anlayamadım bağışlayın :))

5. SweeneyTodd

SweeneyTodd Üye

Beğenileri:
    200
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Sorularınız bölgesel sorunlarla ilgili olduğundan bir cevabı yok çünkü bölgesel zayıflama diye bir şey yok. Ayrıca bendeniz bayan spesifik konularda pür cahilim, göğüsler neden büyür/küçülür en ufak bir fikrim bile yoktur. Yeniden kilo aldığınızı belirttiğiniz için ben ilk başta yaptığınızı düşündüğüm(ağırlık çalışmamak) hatayı tekrarlamayın diye yukarıdaki notu düştüm.

6. Lavinya10

Lavinya10 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    yok ben bölgesel zayıflama diye bir şey olmadığını biliyorum zaten :) kardiyoya ek olarak o bölgelere yönelik özel hareketler illaki etki eder ama öyle değil mi? sorum buna yönelikti zaten.

ilk başta ağırlık çalıştım ayrıca 3 kglık dumbıllarla çok çalıştım. Ama nerdeyse 1 senedir oturup durduğumdan 5kilo aldım. Gene de karnımda ve bacaklarda yağların altında kasları sertliği hissedebiliyorum hala. Sadece baldırım çok yumuşak ve yağlı.

7. SweeneyTodd

SweeneyTodd Üye

Beğenileri:
    200
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
  8. Lavinya10

Lavinya10 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    baldır üst bacak arkası değil ki, diz ve ayak bileği arasında kalan kısım alt bacak yani? yanlış anladınız sanırım :)

9. SweeneyTodd

SweeneyTodd Üye

Beğenileri:
    200
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Orası sallanmıyordur her halde diye düşünüp işgüzar bir düzeltme yapmışım kendimce :)

O zaman benim de bacak programımın parçası meşhur calf-raise'i öneriyorum size: http://www.exrx.net/WeightExercises/Gastrocnemius/DBSingleLegCalfRaise.html

10. Lavinya10

Lavinya10 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    hahaha :D evet çok ilginç ama orası sallanıyor işte:D isterseniz resim koyarım bi ara.
    bu hareketi herkesten duydum ama korkuyorum, siz bilgili birisiniz sanırım :) daha da kalınlaştırmaz dimi, inceltir alt bacağımı bu hareket ?:) emin olmak istiyorum yanlış anlamayın korkumdan sadece :)

11. SweeneyTodd

SweeneyTodd Üye

Beğenileri:
    200
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Yağlanmaya devam ederseniz kalınlaşacağı kesin. Bazı bünyelerde oldukça zor cevap veren bir kas grubudur. Arnold büyütebilmek için çok uğraştığını söyler. Sizin bu hareketi yapmak için tek elinizde tutacağınız 3-5 kiloyla ne kalın olur ne sıkınca yumruk gibi çıkar. Elinizde tutabildiğiniz en büyük ağırlıkla baldırınız laktik asitten yanana kadar harekete devam edin. Muhtemelen 40-50 tekrarı bulacaktır. Gittikçe artırırsınız. Ve unutmayın, üstündeki yağı kardiyo ile eritmeden altını ne kadar düzeltseniz nafile.

Lavinya10 ve Azi bunu beğendi.
  12. Lavinya10

Lavinya10 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11

dumbıl kelimesinden korkuyorum artık nedense kalınlaşır ve öyle kalır iyice kas olur gibime geliyo belki cahilce ama :) kendi vücut ağırlığımla yapsam ? zaten beslenmemi de eskisi gibi düzene sokucam.
    peki üstündeki yağı nasıl eriteyim? her cardio işe yarar mı? yoksa ip atlama yerinde zıplama vs mi?

13. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    kas calısmaları bayanlar icin cok önemli cünkü bayanlar erkeklerden daha fazla yag oranına sahiptirler dogurganlık hormonlar vs gibi mera etmeyin istesende öyle büyük kaslra dogal yoldan kavusma sansımız yok ben yıllardır body fitness yapıyorum cok ciddi kilolardan buralar kadar geldim ve agırlık calısmaları sayesinde sarkmayı önledim o yüzden kas yapmaktan asla korkmayın gögüs olayına gelince bir bayan olarak cevap vereyim:) kilo verdikce gögüsler kücülür aldıkca da büyür yag oranı yüzünden ama sarkan gögüsleri bir nebze önlemek elimizde bir bütün olarak agırlık calısarak gögüshareketleri yaparak ama gögüs bölgesi yagdır o yüzden cok fazla bir diklik vs beklemeyin sadece görüntüyü biraz daha iyi duruma getirebilirisniz

14. SweeneyTodd

SweeneyTodd Üye

Beğenileri:
    200
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Her gün bizi yürüten kaslar onlar, vücut ağırlığınla büyüme tepkisi yaratabilmen saatlerce sürebilir.

Her kardiyo aynı işi(metabolizma hızlandırma, zihinsel yorgunluğu azaltma, uzun yaşam) yapar, kardiyo kas yapmaya yardımcı olsada belli kas grubu çalıştıran(izolasyon) egzersiz değildir. Zıplaman ya da eliptik yapman fark etmez.

15. Lavinya10

Lavinya10 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    hem zayıf hemde dolgun ve dik göğüslü kadınlar nası oluyo peki ya?:(

aşağı tükürsem sakal yukarı tükürsem bıyık, zayıflıcaz diye erkek gibi mi olcaz ya :( of sinir oldum :D

büyüme tepkisi yaratmak istemiyorum ki ben zaten anlayamadım :/

16. SweeneyTodd

SweeneyTodd Üye

Beğenileri:
    200
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Yahu bir gecede büyümüyor ya bu! :) Her tarafımızdan aylarca ter damlıyor yarım santim bacak genişletmek için. Baktın "büyüyor" yapmazsın. Büyüme tepkisinden kastım, kaslarına dirence karşı harekete geçme, adapte olma tepkisi verdirtmedir(hipertropi). Onları zorlamadığın sürece bacaklarında keşkül taşımaya devam edeceksin.

wrestler, Azi ve Lavinya10 bunu beğendi.
  17. Lavinya10

Lavinya10 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    tamaaam anlaşıldı :)) teşekkür ederim. Buna benzer başka bildiğin hareketler var mı?

18. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya

themertyildiz, Azi, Lavinya10 ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  19. Lavinya10

Lavinya10 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11

20. Lady.V.Vivien

Lady.V.Vivien Üye

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    göğüslerde sarkma olunca bir daha dikleşmesi imkansız mı yani??????????????
    off silikon fiyatları ne kadardır acaba?:/

Sayfayı Paylaş