Hormon

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Body_ tarafından 9 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Body_

Body_ Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar 16,5 yasındayım boyum 1,63 kilom 50

Baya celimsizim bu spora baslamamın sebebide bu zaten .. Yav ben hiç bir test yaptırmadım ama testo eksikliğinden şüpheleniyorum..

Ellerim bir bayan eli gibi küçük , kemiklerim çok güçsüz , kafam küçük ve öyle hızlı glişme gösteremiyorum..

Sizce bunlar bir neden değil mi?

Bazıları kafanın küçük olması avantaj diyor omuzların daha geniş gözükür.. ama ne bilim işte sıkılıyorum..

Birde bu testleri yaptırmak için hangi uzmana gitmek gerekiyor ve bunlar için kan testi mi gerekiyor..

2. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    testler için hastahaneye gidersen yardımcı olurlar ben yaptırmadığım için bilemicem tam benim ellerimde aynı küçük örnek veriyim 8.sınıf giden benden az daha ufak boylu çocuğun biel elleri benden uzun aileden kaynaklanan birşeydir diye düşünüyorum babamın parmaklarıda küçük çünkü

Body_ bunu beğendi.
  3. ferdityson

ferdityson Üye

Beğenileri:
    436
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba sanırım pisikolojik olarak çok etkiliyor bu durum seni, yalnız dediğin gibi benimde kemik yapım zayıf ve ellerimde küçük, senin yaşlarındayken bende o kilolardaydım.Benim önerim sizin doktora gidip bir danışmanız ve uykunuza yemenize dikkat etmelisiniz şöyle;süt ürünleri bol tüketiniz akşam en az 8 saat kesin uyuyun eğer ağırlık çalışıyorsanız eklemlere çok baskı yapıcak çalışmalardan kaçınıız ve şunu bilinki sizdeki bu durum genetik bir hal olabilir.Yaşınız halen gelişme çağı 5 sene kadar gelişiminiz devam edebilirim bunu unutmayın.

Body_ bunu beğendi.
  4. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    günlük kalsiyum ihtiyacımı fazlasıyla karşılıyorum ama bence genetikdir aileden gelen

5. kaanmert

kaanmert Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    28
    kesinlikle psikolojik olarak kendini motive etmen gerekiyor aileden gelen genetik zayıf diye gelişmez diye bir kural kabul etmek yenilgiyi kabul etmekle farkı olmuyor düzenli beslenme ile düzeleceğine inanmalı insan büyük ihtimal günlük aldığı besin alması gereken besin ihtiyacından az ve alması gereken besin ihtiyacanın en az 2 katını almalıki 6-7 ay gibi bir zamanda düzenli bir kilo artışı olsun.

ne olursa olsun yediğin besinlerden kaçma sabah bir yiyip öğlen bir yiyip akşamda biraz yiyip bitirmekle olmuyor ama ben canavar gibi besleniyorum gene kilo alamıyorum diyorsan bir doktora görünmen gerekir ama gelgelelim sabah kahvaltısına bazen üşeniyorsan öğlen arasından kaçıyorsan gerektiğinde yeterli suyu ve besini vücuda alamıyorsan elbette gelişim gösteremezsin fakat burda önemli olan motive olup canavar gibi beslenmen gerekiyor :)

Body_ bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş