Homoseksüel Arkadas ve Zor durum

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Ayaz tarafından 8 Haziran 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 26 üye.
  1. amatör

amatör Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    eşcınsellık hetrosexuellık kadar normaldır bır eşcınselın kendını saklaması en dogal hakkıdır toplum bunu kabullenmekde zorlanıyor onlarda dışlanmamak ıcın kendılerını gızlıyorlar bencw ayaz sen arkadaşlıyını devam etdır eyer sana karşi tavrı deışirse o zamam ondan uzaklaş

2. krn

krn Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    bu toplumun iki kırılma noktası var...biri din diğeri cinsellik...bunlardan biri sözkonusu olduğunda her ne hikmetse esen rüzgara derin bir nefesle yön vermeye çabalıyoruz...demin ayaz ve resimleri başlığındaki mesajlarını okudum resimlerini gördüm orda.. az buçuk bi fikir sahibi oldum senin hakkında....ve daha rahat empati kurabileceğimi düşünerek bir ilave yapmayı istedim önceki yorumumdan bağımsız,başlığına....verdiğin cevaplara baktığımda gayet mantıklı düşünen etkili kelimeler kullanan birini gördüm hatta sonraki mesajlarını okuduğumda cevabı bile baştan beri bilen birini..aklıma geçen sene arkadaşımın masasındaki bi makalede tesadüfen gördüğüm ama unutamadığım bi söz geldi...burda paylaşmak istiyorum...şöle bi benzetme vardı:kelimeler bir elbise gibidir..askıdayken sadece sade bi kumaş...üzerinde kişiyle kimlik bulan;etkisini duruşundan alan bi kumaş...o şahıs bu mesajlarını seni tanımadan burdan herhangi bir üye gibi okusaydı değil senle arkadaş olmak selamlaşmakta bile çekinceler taşırdı...umarım mesajım yanlış anlaşılmaz..saygılar...

burakula01 bunu beğendi.
  3. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    Keşke insanlar bu gibi konulara önyargılarından arınmış bir şekilde bakabilirseler,
    Ama malesef henüz ülkemizde bu mümkün değil.
    Eşcinselliği hastalık ve sapkınlık şekilde tarif etmek bence yanlıştır ,hastalık olması için ilkönce patolojik bir durumun olması gerekmektedir.
    hatta freud a göre ,herşeyden önce bir seçim sonucudur,
    escinsellik aslinda bir neden degil, bir belirtidir. neden, her insanin temelindeki çift cinselliktedir. erkek saplantilarinda hep eşcinselliğin izlerini taşır şeklinde devam eder.

4. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Ben bazı kişiler gibi modern düşünemiyorum.Çok af buyrun homosexülleğin adı bizim toplulumuzda ibnelik tir.Bu bu kadar basit.Bir erkek çocuğu dünyaya gelecek babası,anası,bütün çevresi oğlan çocuğum oldu diye sevinecek.Allah onu dünyaya erkek olarak getirecek o yok efendim kişisel tercihi homoseksüel olacak.Ailesine anasına,babasına Allahına ihanet eden insan kim olursa olsun ne olursa olsun benim gözümde lanetli kuldan başka bişey değildir.Ben öyle Freud mreud bilmiyorum o ne demşse demiş o onn sorunu bende diyorumki bunlar lanetli toplumdan aykırı insanlar.Yukarada bülünt ersoy (özelllikle küçük harfle yazdım baş harfini) örneği verldi yaw zaten bülent ersoy,zeki müren yok efendim devran çağlar,fatihler fln filan onlardan sonra bu toplumda homoseksüeller travestilerin sayısı arttı.Allah belesını versin onların.Onları para için reyting için afişlerle süsleyip kameraların karşısına çıkartıp allayıp boyayıp topluma kötü örnek olarak sununanlardan bin kere Allah cezalarını versin.ÇOcukları da öyle olsa onlarıda kamera karşısına mı çıkartacaklardı benim oğlum gey diye.Haydar Dümene çocuğun biri mektup yazıyor ''efendim ben kendimi kadınsı hissediyorum,ee şey ailemde fakir acaba travesti mi olsam''yaw parasızlıktan travestiliği aternatif görenler var . Bırakın Allah aşkına bu gayler için yorum bile yapılmaz aslında...

5. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    Makalede okudugun söze katilmamak mümkün degil. Ancak göz ardi edilmemesi gereken iki durum var. Birincisi, ben benim duygularima bakmadan bana hümanist bir davranis sergilemem yönünde tavsiyede bulunanlara hakli olabilecegim yönleri agir birsekilde dile getirdim.
    Ikincisi de, böylesine ince bir meselede (bir cok erkegin onurunu zedeleyebilecek bir konudur bu) bir cok kisi burada homoseksüelligi savunmaktan kacinmiyorlar. Savunurken niyetleri o olmasa dahi beni cahil ve gerici konumuna sokuyorlar.. Ben de kendimi ifade etmek zorundayim..

Burada anbean arkamdan is cevirilmis olma ihtimalinin yüksek olmasina ragmen cocugu cinsel "tercih"inden dolayi ne damgaladim ne asagiladim. Bir iki kez i..ne dediysem anlattigim olaydaki bakis acimi güclendirmek icin dedim...

Ancak yine su cikiyor. Ben bir anda kendimi icinde buldugum olayin etkisiyle bir sok gecirdim ve aninda kendime yakin insanlarla en azindan sosyal faaliyet acisindan paylasmak ve fikir almak istedim.

Mesele homoseksüellerin özgürlügüne ve Freud'un ilkelerine kadar geldi.
    Simdi bir insan olarak bu durum benim homoseksüellere karsi bakis acimi negatif yönden nasil etkilemesin ?

aneximandros bunu beğendi.
  6. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Acikcasi sexist soylemlere karsiyim. Tamam, dunyaya hic birimiz esit gelmiyoruz ama esit gelmiyoruz diye de bizden olmayani hor gormek, asagilamak, ne Muslumanlikta ne de baska bir dunyevi goruste hos karsilanmaz. Mevlana "ne olursan ol, gel" derken de hosgorunun onemini ne guzel vurgulamis oysa! Rahatsiz olmak en dogal hakkiniz, ama farkindamisiniz bilmiyorum siz bir cemiyette yasiyorsaniz, isteyerek ya da istemeyerek sosyal bir kontrata imza atiyorsunuz. Bu kontratta da hirlisi, hirsizi, escinseli, katili hepsi ile birlikte yasamayi kabul ediyorsunuz. Bu sebeple "gitsinler!" gibi bir soylemi yersiz buluyorum. Eger sizi birebir irrite edecek bir durum olusursa, o zaman tabi ki tepkinizi koyacaksiniz, sonucta kimsenin sizin yasam alaniniza girmeye hakki yok. Cok klise olmakla birlikte, bizim ozgurlugumuz baskasininkinin basladigi yere kadar gercekten.

Medya'nin fisfislemesi konusunda SEHZADE'ye hak veriyorum, ama medya neleri fisfislemiyor ki! Medya'nin bu konudaki tutumu bence tamamen ayri bir baslik altinda incelenmeli. Kendi fikrimi son bir ornekle pekistirmek istiyorum. Benim gozumde terazinin kenarina hafifce bastirip peynirin fiyatini sisiren bakkal, namusuyla kirtasiyecide calisan escinsel bir elemandan cok daha kalitesizdir.

gladiator, burakula01 ve Ayaz bunu beğendi.
  7. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28

Yanılıyorsun kardeşim işte, senin dediğin gibi değil. İlk önce şunu demek istiyorum ben kesinlikle tarikatçı,uç noktada islamı yaşayan,kendim gibi düşünmeyenleri dışlayan biri değilim.Bilakis yeniliğe açık, kendi çapımda kendimi eğitmeye çalışıyorum.Sen Mevlanayı örnek vermişsin ama yine yanılıyorsun ne olursan ol gel derken hoş görüyü ne maksatla kullanmış ve eksik söylüyorsun ''Ne Olursan OL Gel İster 1000 Kere Tövbe Etmişsen Yine Gel'' diyor Mevlana hazretleri.Yani tövbeye çağırıyor yaptıklarından pişman olması ve arınması için çağırıyor.Öyle kuru kuru hogörü için çağırmıyor.Kimseyi yalan yanlış bilmeden işimize geldiği gibi yönlendirmeyelim.Sonra gay değil kim olursa olsun Mevlana hazretlerinin çağrısı gibi tövbe edeceklerse vede geçmişlerini silecklerse ona bişey diyemem.Yani burda Mevlanayı kullanıpta gayliği teşvik etmeyelim.Sonra demişsinki ''Benim gozumde terazinin kenarina hafifce bastirip peynirin fiyatini sisiren bakkal, namusuyla kirtasiyecide calisan escinsel bir elemandan cok daha kalitesizdir.''İşte yanılıyorsun yine yanıldın peynirin fiyatını şişirmek için parmağıyla basan bakkal senden benden ancak 10 kuruş 20 kuruş çalabilir.Sana bana zararı paradan başka bişey olamaz (kesinlikle tasvip etmiyorum sadece bişeyi vurgulamaya çalışıyorum ltf. saptırılmasın) ama öte yandan bir gay toplumda bazı ahlak dışı yaşantıları ve yıkılmıyacak sandığımız değerleri yıkmakta yapı taşı olarak toplumumuzun içinde bakteri gibi yaşamaktadır.Sizin oğlunuz olsa ve önünüze 2 seneçek koysalar hırsızlık mı yapsın derdiniz gay mi olsun derdini? Bana bunun cevabını verebilirmisin?

Kim ne yapmak istiyorsa yapabilir !!!! Kimsenin görmedi yerde ne yaparsa yapsın ama bana gayliği savunamazsınız.Burda bu forumda 14 yaşındaki bir gençte bunları okuyor 47 yaşındaki bir adamda.Streoid konusunda hassas olunduğu kadar lütfen bu konuda da hassas olunmasını istiyorum.Yanlış mesajlar vermeyin kötü örnek oluyorsunuz.Gay olmak testo çaktırmaya deca çaktırmaya benzemiyor.Toplumda bu gibi şeylerin konuşulması zaten zaman içerisinde konuyu meşruaştırıyor.Lütfen hassas olalım.

Ayaz bunu beğendi.
  8. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    başlığın ;gaylik konusunda karşıt görüşlerin tartışma platformu olması taraftarı değilim açıkçası..

gayliği tavsiye ile mevcut gay insanları hoşgörme ayrı şeyler..aneximandros 2.sini yapıyor gördüğüm kadarıyla..

ne bu konuda gayler pozitif ayrımcılık istemeli ve ne de gay oldu diye linç edilmeli..
    travestilik ile gaylik ayrı şeyler buarada..adamın dört duvar arasında yaptığı onun meselesidir..kısa vadede toplumun değil..

ticari dolandırıcılık ile birisinin cinsel tercihin bize göre hatalı seçilmiş olması bence karıştırılmamalı..
    2.si çok ta isteyerek seçilemiyor..

toplumun ahlak seviyesi düştüğü içinmidir gaylerin oluşu yoksa artık insanlar tercihlerini daha rahat dillendirebildikleri içindimidir..
    bence yine 2.si..

toplum olarak buna karşı önlemleri karşımıza gayleri alarak çözemeyiz..zira tercihinden dönen var mı sanmıyorum..

Son düzenleme: 12 Haziran 2008
    Ayaz ve aneximandros bunu beğendi.
  9. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    SEHZADE sen beni yanlis anlamissin. Ben homeseksuelligi tesvik etmek icin Mevlana'yi ornek gostermedim. Evrensel bir deger olan Mevlana'nin hosgoru konusunda ne kadar hassas oldugunu belirtmek icin alinti yaptim, eksik yaptigim icin de kusura bakma, dogrusu kullanildigi konteks icinde kullanmaktir. Ama inan manipulasyon derdim olsa, baska seyler soylerdim Mevlanadan once. Su anda tam olarak savunmaci bir tutum icinde oldugun icin tartismayi uzatmayi anlamsiz buluyorum. Zaten sana katildigim noktalari da belirttim. Onceki mesajimda sectigim kelimleri de kimseyi kirmamak icin son derece ozenerek sectim. Hassasliktan bahsediyorsak konu kadar uslubumuzda da hassas olmaliyiz diye dusunuyorum. Bakteri, hastalik, patolojik, ahlak yikimi gibi kelimeler bu kadar kolay kullanilmamali. Deger yargilarimiz farkli olabilir, ama bu benim yanlis oldugumu gostermez. Bakkal ornegini sunun icin verdim. Bence insanlarin cinsel tercihlerinden daha onemli deger yargilari var. Bizim toplumumuzda her yerde surekli gordugumuz yalancilik, riyakarlik, kaytarma/tembellik, rusvet alma, ayak kaydirma,
    adam sendecilik cok daha vahim problemler bence. Bunlar bitsin, daha sonra daha ufak tefeklere (tabi bu da goreceli, dedigim gibi bana katilmayabilirsiniz) elbet sira gelir.

Son olarak sunu demek istiyorum: Kimseye kotu ornek olmaya calismiyorum, escinselligi savunmuyorum ve de kendim tasvip etmiyorum. Ama bu hosgorusuz olmami gerektirmiyor. Yaptirimlar konusunda farkli dusunuyoruz, hepsi bu. Umarim, bu sefer daha iyi ifade edebilmisimdir aklimdakini. Kendi cocugum escinsel olsaydi ne yapardim bilmiyorum, cevaplamasi sormasi kadar kolay degil. Kendime olan saygimi kaybetmemek icin, kendi dusunsel cercevem icinde kalmaya calisirdim herhalde.

10. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Kusura bakmayin, flood yapiyorum ama diez'e katiliyorum, baslik amacindan uzaklasiyor. Cevap hakkimi kullanmak istedim sadece, homoseksuellegin toplumumuzdaki konumu gibi bir tartismaya bu baslik altinda bir daha girmeyecegim.

11. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    Ben konuyu acan kisi olarak konunun o yöne gitmesinden rahatsizlik duymuyorum. Sanirim modlar da "Dertlesme"nin konu disi sayildigindan müsamaha gösterirler. Zira biri bu konuyu ele almak icin "Homoseksüellik" diye konu acsa herkes tarafindan önce bi garipsenir.
    Yeri gelmisken tartisilsin diyorum. Konu hassas olabilir. Hosgörü ile kisisel degerler arasinda gidip gelirken özenle secilen kelimelerle bu konu biraz daha ayrintili ele alinabilir.

Bu forumda yazarken de bir toplum icinde sayildigimizdan dolayi cogu üye hosgörü unsurunu ön plana cikarip sonradan kisisel, kültürel ve ahlaki yönlerine yönelik düsüncelerini cok kisa belirtiyor.

Sorum aslinda israrla homoseksüelligi cok dogal karsilayanlara veya asiri hosgörülü tumumlar sergileme cabasi icerisinde olanlara: Yarin öbürgün evladiniz size gelse ve dese ki "Baba, ben gayim" veya "Lezbiyenim" , acaba burada cok rahatca savundugunuz "gay haklarini" cocugunuza karsi da savunacak misiniz ?

Kimseyi kamcilamak istemiyorum. Sadece tarafimdan birebir tecrübe edinilmis bir olaya tamamen toplumsal düsüncelerde gecerli olan felsefik görüsler cercevesi icinde fikir vermeye calisiliyor.

Gercekten yardimci olmak isteyen arkadaslara tesekkür ederim. Kimseyi de beni anlayip yardimci olamadin diye suclamiyorum tabi ki. Bunlari da bazi yanlis anlasilamalar oldugunu düsündügüm icin gelen özel mesajlara cevap olarak yazdim.

12. petsy

petsy Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    28
    scopenhaur şoyle der;

karşı cinslerin birbirlerine yonelişlerinin altındaki neden bir cocuk sahibi olmaktır.iki cinste hep türün mukemmel bir orneğini dunyaya getirmek icn secmeye aramaya baslar.sevgilimizi baştan aşağı süzmemizin nedenide budur.ağzı yüzü düzgun vucut anatomisi düzgün insanları beğenmemizin nedeni, metafiziği budur. türün mükemmelliğini korumak.

bu çerçevede scopenhauer eşcinselliğide değerlendiriyo ve şğoyle acıklıyo

eşcinseller türün bozuk sağlıksız örnekleri olduğu için ,türün kusursuzluğunu ve mukemmelliğini bozacağı için onun üreme icgudusunu eskilerin ifadesiyle sevk-i tabisini insiyakını kısır bir ilişki olan erkeklere yoneltmiştir.bir başka ifadeyle kendinde bulunan kusurlar turu bozacağı için ,sahip oldugu şeyleri gelecek nesillere aktarmaması için türün ruhu dediği şey onları erkeklere yoneltmiştir.
    çünki erkeklerle ilşkileri kısırdır cocuk yapamazlar.ve boylece turun mukemmelliği korunmus olur.

buda eşcinselliğin felsefik bir yorumu.

bence eşcinselliği 3. bir tür deil tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır.bir hoşgörüden bahsedilecekse
    eger bu bir hastaya gösterilecek hosgörü çerçevesinde olmalı.onu normal kabul edicek veya onu üçüncü bir ttür olarak
    kabul edecek bir hoşgoruye katılmıyorum.

Ayaz ve kimodedim bunu beğendi.
  13. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Ayaz konu selik değil, sen bu konuyu açtıktan sonra bu durumun çok doğal olduğu söylemlerle ben de bu imaj oluştu. Bu konu ile ilgili son kez yazıyorum;çünkü benim demek istediğim hiç anlaşılmadı.Gaylikle taravestilik ayrı şeyler olduğu söylendi neyse bunlara girmek istemiyorum.

Herkes çok güzel cümleler kuruyor ve kurabiliyor edebiyat konusunda güzel cümle kurabilen arkadaşları tebrik ediyorum.Bakıyorum da herkes modern herkes anlayışla bakabiliyor.Acaba herkes gerçek anlamda bu kadar hoş görülü ve modern düşünebiliyormu? Yoksa burda modern düşünebilmek adına kendi de inanmadığı cümleleri mi kuruyor çok merak ediyorum.Bence bir insan toplum içinde bu tür tercihleri normal karşılayabilmesi için veya karşılıyabilen insanlar kendi yakınları da böyle birtercih yaptığında hoş görüyle karşılaması gerekir.BUnu hoş görüyle karşılayabilen bir insanla zaten muhattap olmam karşılayamayan insanda lütfen burda gaylere karşı sosyal içerikli mesaj vermesin lütfen.Ayrıca dediğimi biraz düşünüpte okuyun lütfen.

Ayrıca ben gayleri asalım keselim öldürelim biçelim demiyorum ki.Adam gay benim değer yargılarıma göre kabullenemez dolayısıyla ben onu kabullenmek zorunda değilim.Kabullenmeyi de bi kenara bırakın;toplumda diyer normal insanların içinde yeri yok ve dışlanmalıdır,irrite edilmelidir.Gay işte ne suçu var,yaw bu adam erkeklerle yatıyor daha ne olsun.Bazısı kime ne diycek;kime ne olurmu biraz gerçekçi olun o insan( ki bana göredeğil) erkekle beraber olurken yine toplumun içinden biriyle beraber oluyor bu da bu durumu yaygınlaştırmıyor sizcede.Tv lerde gördük bilmem ne sitesinde travestiler o siteyi ele geçirmişler 16 yaşındaki çocuklar travestilerle beraber ilişkiye giriyorlar.O çocuk olayın ciddiyetinin farkında değil çevresinde bunu normal görmüş ve bunun doğal bişey olduğunu zannediyor.Onun için sizin moderlik adına kurmuş olduğunuz cümlelerde kimi çelişkide olan insanlar için cesaret vermeden öte birşey olmaz.Bunu unutmayınki toplum dediğiniz ailelerden oluşmaktadır eğer bu olay toplumda varsa alilelerde de yaşanıyor demektir hassas olunması gereken;çünkü bizlerinde birer bir aileden geldiğimiz ve aile kuracağımızı unutmamamız gerekir.

14. krn

krn Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    konunun bu noktaya geleceği belliydi zaten…böyle bi başlığı açacak kadar cesaretin olduğuna göre direk kastettiğin başlığı da açabilirdin bu şekilde 1 taşla 2 kuş vurmuş olur asıl almayı istediğin cevapları daha net alırdın….yine de cesaretinden ötürü tebrik ediyorum seni…senin kadar diğerleri de bu tavrı sergileyecek cesqareti bulabilseler fikri olmadan zikre kalkışanlar daha dikkatli yorum yapar bazılarının modernizm dediği toleresyonun bi kabullenme olmadığı aksine bir duruş olduğu ortaya konabilirdi…
    ben burada homoseksüellik üzerine bu başlıkta yorum yapmayı doğru bulmuyorum olumlu ya da olumsuz bir yorum yapmadım yine de yapmıcam..sen zaten :
    “Kimseyi kamcilamak istemiyorum. Sadece tarafimdan birebir tecrübe edinilmis bir olaya tamamen toplumsal düsüncelerde gecerli olan felsefik görüsler cercevesi icinde fikir vermeye calisiliyor.” Diyerek duruşunu belirtmiş oldun ve noktayı da koymuş oldun…kelimeleler -kumaş benzetmesiyle kastetiğimde tam da buydu aslında gel gör ki mesajım anlaşılmamış…neyse sorun değil….bu sorunu yaşayanlar çoğulcu olarak seslerini çıkaramadığı müdettçe de kimseye onların hamiliğini yapmak düşmez…
    Son bi söz daha aklıma gelmişken..” Sorum aslinda israrla homoseksüelligi cok dogal karsilayanlara veya asiri hosgörülü tumumlar sergileme cabasi icerisinde olanlara: Yarin öbürgün evladiniz size gelse ve dese ki "Baba, ben gayim" veya "Lezbiyenim" , acaba burada cok rahatca savundugunuz "gay haklarini" cocugunuza karsi da savunacak misiniz ?” sorusuna belki de en yerinde cevabı verebileceklerden birisin…
    Özetle iyi bir Sokrates diyalektiği kurduğunu düşündürdün bana…şayet yanılıyorsam özürü borç haneme eklersin…

Çok elle tutulur bi nokta görmeden de başlığa son geçtiğim mesaj..saygılar….

15. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    Su an her kafadan bi ses cikiyo, kimin hangi düsünceyi temsil ettigi bile anlasilmaz hale geldi. SEHZADE disinda kimse net olarak agzini acmadi.
    Herkes cok güzel makaleler okuyup ezberlemis. Konu nerdeyse cimeninde güller acan, mor menekselerle etrafi sarilmis siirler ve özdeyisler irmagina döndü. Ama herkes vur-kac hesabi. Böyle bir siir var, böyle bir deyim var ama yinede ben hosgörülüyüm ayaklari seziyorum...

krn, su an neye tepki koydugunu bile anlamiyorum. Homoseksüel misin de her dedigime kiziyorsun diye soracagim, az evvel dünyanin en dogal tercihi olarak adledilen cinsiyet vakkasi belki de modlar dahil herkes tarafindan saldiri olarak algilanip basima kalkilacak.
    Gay misin diye sormak ayip ve garipse, demek ki gay olmak olmasi istenildigi kadar cok normal bisey degil.

Yazilarimdan kim ne cikarirsa cikarsin, özellikle krn, nakkasvari sözlerle üzerime istedigin elbiseyi dikebilirsin, meslegin mi bilmiyorum, ancak her söyleneni saldiri olarak algilamazsan hakkinda fikirlerim de sabitlesir, daha saglikli diyalog kurabiliriz.

16. krn

krn Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Forumlar tartışma ortamlarıdır;kimi zaman okur bişeyler öğrenirsin kimi zaman okuduklarından bişeyler çıkarır yargılara varırsın…benimki şahsıma cevaben verdiğin mesajındaki soruya karşılık bi tespitti..yani her lafa kızmak değil...ama seni bu denli öfkelendiren ne oldu hakkaten anlamadım…
    Bana yakıştırdığın sıfattan sonra gereksiz endişelere kapıldığını görüyosun kimse başına bişey kakmadı ne modlar ne diğerleri ne de ben…ama ben şimdi sana direk gay misin desem olur mu?…senin tercihlerin seni ilgilendirir…ama merak ediyosan cevap veririm sakıncası yok…değilim…umarım bundan sonraki soru ispatla noktasına gelmez..zor olur çünkü epey bi uzağız….
    Umuyorum sen de dahil kimseyi farkında olmadan incitmemişimdir…varsa öyle bi kusurum halen özürüm borçlar hanesindedir….saygılar.
    zekanı takdir ettiğimi belirtmeden edemicem değerli arkadaşım bu da bi itiraf olsun...

Ayaz bunu beğendi.
  17. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Aslında her türlü konuyu hakkıyla tartışmaya kalksak çok çalışmamız gerekir.
    Mesela eşcinsellik olgusunu tartışırken, tüm canlılarda incelemek gerek.
    Köpeklerde falan olduğunu biliyoruz, bir köpek neden bu tür bir ilişkiye girer.
    İnsanlarda kültür nedeniyle içgüdüler değişik oranlarda göz ardı edilebilir, ya da hayvanlarda olmayan davranışlar kültür sayesinde oluşabilir.
    Mesela çocuğunu sokağa atan bir anne, ya da hayvanlar aleminde genellikle babalar çocuklarına ilgisiz hatta çiftleşme döneminde düşmanken, insan kültürü gereği, çoğu baba, çocuğuna ilgili ve korumacıdır.
    Hayvanları incelemek insan davranışlarını anlamak için bence çok faydalı ama yeterli değil.
    Annelik içgüdüsü mesela hayvanlarda da olan bir şey, ama dediğim gibi babalık daha insana özgü kültürel bir olgu.
    Eşcinsellik neden doğada ve insanda var? Eminim sebepleri vardır, kimileri kromozomlarla açıklıyor. Ancak çok bilimsel bir açıklaması var mı emin değilim.
    Hormonal olmadığı kesin, çok kaslı, erkekliği güçlü olup eşcinsel olan insanlar mevcut, mesela Pro bir vücutçu Chris Duffy gay pornolarda oynamış ve büyük bir cinsel organı olduğu belirtiliyordu, işin enteresanı bende eski yılların vücut geliştirme dergileri olduğu için, onun evli barklı olduğu döneme ait bir roportajını okumuştum, roportajda sporcu ve çok güzel bir bayan olan eşi Michelle’den bahsediliyordu :D
    Kimbilir o zaman tam olarak heteroseksüel miydi? Biseksüel miydi?
    Görüyorsunuz bir olay üzerine bir düşününce olay derinleşiyor.
    Olay siyah ve beyazla sınırlı kalmıyor.
    Sevsekte sevmesekte, bir olayı hakkıyla bilince üstün körü düşünceler yerini daha farklı bir anlayışa bırakır.
    Pek çok kişi için gay Fatih Ürek gibi birşeydir, zaten bu nedenle 1.95’lik, kapılara sığmayan, erkeklik timsali Rock Hudson eşcinsel olduğunu ve aids’ten ölmekte olduğunu söylediğinde özellikle kadın hayranları yıkılmıştı, insanı komplekse sokabilecek kadar yakışıklı, kalıplı, erkeksi rollerin adamı eşcinseldi.
    Tarihte Sezar’ın biseksüel olması, onun için, tüm kadınların kocası, tüm erkeklerin karısı diye bir söz olması da enteresandır, Sezar büyük bir askeri deha, politikacı ve benim çok ilgimi çeken bir şekilde atletik bir sporcuydu, içinde bulunduğu gemi battığında 10 km.’den fazla yüzerek karaya çıkması efsanedir, onun da, ayol şekerim diye konuştuğunu sanmıyorum.
    Sokrates, Platon ve Antik Yunan dönemindeki pek çok efsanevi düşürün biseksüel olduğu söylenir.

Bu yazdıklarımın eşcinselliğe bir güzelleme olduğu düşünülmesin, tek amacım gördüğüm kadarıyla, eşcinselliğin yetersiz erkeklikten kaynaklanan bir zorunlu tercih olmadığını düşünmeme neden olan örnekleri paylaşmak.

Bu da bizi eşcinselliğin üzerinde kültürün etkisi sorusuna götürür.
    Bilemiyorum, Sezar’ın biseksüel olmasının sebebinin yetiştirilme tarzındaki eksikliklerden kaynaklanması bana çok mantıklı gelmiyor.
    Ancak derinlemesine bir araştırma yapmadım.

Kromozom açıklaması yerinde olabilir, bazı insanların doğuştan getirdiği bir yatkınlık buna neden oluyor olabilir.
    Ben bu açıklamaya inanıyorum, bu nedenle de bu tür tercihi olan insanları ayıplamıyorum.
    Ayaz’ın sorusuna cevap vereyim, çocuğumun eşcinsel ya da biseksüel olduğunu öğrensem üzülmem, onun nasıl bir adam ya da kadın olduğu beni çok daha fazla ilgilendirir.
    Oğlum heteroseksüel bir katil olacağına Sezar kadar olmasa bile bir büyük insan olursa vallahi de billahi de gocunmam, aslında ne olduğundan bağımsız gocunmam.
    Benim hayata bakışımı iyi kötü gördüyseniz, herşeyden önce iyi niyete ve insanın kendi değerlerine göre yaşamasına inanıyorum.
    Kimsenin tercihi beni ilgilendirmez, evladım etrafında gördükleri nedeniyle o biçim olacaksa çok yazık, ama ben inanmıyorum ki, gerçek bir heteroseksüel çevresinde gördükleri örnekler nedeniyle eşcinselliğe yönelsin.
    Holywood tarihinde bir çok eşcinsel var, efsane adamlar, ama gene bir çok kadın delisi adam var, mesela Warren Beaty, binlerce kadınla birlikte olmuş doymak bilmeyen bir zampara, Julio Iglesias aynı şekilde, adamın kanı kadınlar için kaynıyor 70 küsur yaşında bile kadınlar için kaynıyor yaşlı kurtun!
    Demek ki, çok kadınla olan sonunda sıkılır gay olur çok geçerli bir düşünce değil, çok sevdiğim rahmetli Antonhy Quinn’de 84 yaşında mı ne baba olmuştu, sapına kadar heteroseksüel bir adamdı, bunların çevresinde meslekleri gereği birçok eşcincsel vardı, ama demek ki kromozomları itibarıyla değişime uğramadılar.
    O yüzden çocuğunuzun olacağı varsa olur bana göre, örnekleri budamakla bu iş çözülmez.
    Tabii benim düşüncem bu, farklılıklara anlayış gösteririm.

gladiator, brandonkiddo, fitnessist ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  18. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    Yine okunmasi hikaye tadinda olan güzel yazin icin tesekkür ederim, Karasan.
    Ancak benzetmeler yapilirken elimizi vicdanimiza koyalim. Bunu genel söylüyorum, acaba olabildigince iyimser görünmek icin bazi seyleri süsleyip, kabul görebilecek hale büründürerek mi sunuyoruz? Süslemeyi sadece forumdaki okuyanlar icin degil, kendi vicdanimiz icin de yapiyor olabilir miyiz ?
    Su ana kadar sahtekar ve dolandirici hetero bakkal olacagina namusuyla calisan kendi halinde homo tezgahtar olsun denildi ve bir de hetero katil olacagina sezarvari büyük bir insan olsa gocunmam denildi . Iyi de, zaten homoyu heteroyu birak "sahterkar, dolandirici, katil" gibi sifatlar kendi icerisinde o kadar güclü ki bunun heterosunu homosunu düsünmeye gerek kalmiyor. Durumsallik icerisine baska bir durum girmis oluyor. Yoksa ayni sekilde ben de derim "Evladim uyusturucu bagimlisi, Annesini bicaklayan, Kedi kesen homo olacagina okumus, tahsilini tamamlamis büyük bir hetero milletvekili olsun" . Cinsel tercihin hic önemi kalmiyor gördügünüz gibi.

Benim sorum daha olagan ve reel durumlar icindi.
    Insanlik, ahlak, meslek, terbiye vs hersey ceteris paribus desek, tüm kosullarin esit oldugu durumda evladinizin neyi tercih etmesini isterdiniz???

"Insan olduktan sonra hic farketmez" gibi seyleri icten ve inanarak söyleyen kisi sayisini merak ediyorum. Bu cevabi benden cok vicdaniniza verin.

Karasan bunu beğendi.
  19. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Ayaz normalde senin o belirttiğin durumu örneklemezdim, yani dediğin gibi olumsuz bir heteroseksüel ile tarihteki büyük bir adamı kıyaslayınca en büyük homo düşmanı bile bir an için acaba diyebilir.

Ancak bu örneği verirken, "oğlum homo olacağına ölsün" diyecek insanları düşündürmeyi amaçladım, çocuğumuzun bizi tam olarak memnun etmesi mümkün değil zaten, en önce doğru dürüst adam olması lazım, bunun için cinsel tercihe gelene kadar bir sürü kriter var.

Bu uç örneklerin verilme sebebi homoseksüelleri cazip insanlar olarak sunmak değil Ayaz, ama her tartışmada diğer uç tarafı kendi düşüncesine dışarıdan bakabilmesi için kışkırtan örnekler vermek doğaldır.
    Benim verdiğim örnekte de, çocuğunun seni memnun edebilmesi için bir sürü kriterin önemli olduğu ve aman olmasın diye dua ettiğin eşcinsellik tercihden bile önemli özellikler olduğunu düşünmenin gerekliliği.

Ben açık yüreklilikle söyleyim, çocuğumun kız ya da erkek dünyaya yeni canlar getirmesini ve soyumuzu sürdürmesini isterim, "kesin bir eşcinsel" olursa bunun büyük ihtimalle olamayacağı için üzülürüm, ama bunun dışında; tüh be neden heteroseksüel değil diye kahrolmam, onun tercihlerini kendime dert edecek değilim, ben kimim ki evladımı yargılıyorum, benim dert edeceğim şey, etrafına zararlı ya da yararlı olup olmadığı olur.
    Zararlı olursa kahrolurum, yararlı olursa, ne tür bir tercihi olursa olsun gurur duyarım.

Tabii ahlaki düşünceler anlamında pek çok insandan farklı olduğumu biliyorum, benim gibi düşününlerin azınlıkta olmasını doğal karşılıyorum.

Berkthagar ve brandonkiddo bunu beğendi.
  20. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    Benim düşünceme göre ,
    Eşcinselleri yargılamak,aşağılamak ,rezil etmeye çalısmak veya hor görmek onları rencide etmeye çalışmak ,bağnaz ve yobaz bir zihniyetin hareketi olabilir.

her ne kadar konumuz dışında gibi gözüksede bence okunması gereken bir makale ,paylaşmak istedim.
    Eşcinsellik ve İslamiyet

brandonkiddo bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş